Septyni atsakymai į klausimus apie maisto netoleravimo testą

Teksto dydis:

Septyni atsakymai į klausimus apie maisto netoleravimo testą

2011 liep. 28 19:15

- Kas yra maisto netoleravimo testas ir kaip jis atliekamas?

- Tai alternatyviosios medicinos maisto produktų tinkamumo tyrimų metodas, Lietuvoje pradėtas taikyti prieš ketverius metus.

Iš venos paėmus kraujo mėginį, mikroskopu tiriama, kaip į reagentus iš 150 produktų reaguoja limfocitai - kraujo imuninės ląstelės.

Tyrimo metu nustatomi reakcijų jautrumo tipai – nuo neutralių ar mažiausiai kraujo ląsteles pažeidžiančių reakcijų iki grėsmingų, įspėjančių, jog vienas ar kitas produktas visiškai netinka organizmui. Susidūrę su alergenu, limfocitai žūva ir nebegali saugoti mūsų nuo ligų. Testas nustato, kokių būtent produktų laikinai reikia atsisakyti, kad jie nesukeltų tokios limfocitų reakcijos ir dėl to žmogus nesusirgtų.

- Kada rekomenduojama atlikti testą?

- Testas itin naudingas norintiems numesti antsvorio, sustiprinti imuninę sistemą, atsikratyti lėtinių ligų, sureguliuoti medžiagų apykaitą, normalizuoti žarnyno mikroflorą. Taip pat nėščiosioms, maitinančioms moterims bei vaikams, kenčiantiems ne tik nuo alergijų, bet ir kitų lėtinių patologijų.

Taip pat išsitirti rekomenduojama, jei vargina organizme besikaupiantys skysčiai ir medžiagų apykaitos sutrikimas, pajuodę paakiai, pagausėjęs prakaitavimas, blogas burnos kvapas, tinstantys vokai, skaudanti galva, nerimas, nemiga, mieguistumas, nesibaigia odos problemos – tokios kaip žvynelinė ar egzema, šlapimo takų ir lytinės infekcijos. Maisto netoleravimo testą rekomenduojama atlikti du kartus per metus.

- Kaip šiam testui pasiruošti?

- Iš vakaro nieko nevalgykite. Rekomenduojama gerti tik negazuotą vandenį. Iki kraujo paėmimo likus 48 valandoms, nevartokite steroidinių hormonų. Jei vartojate antibiotikus, turi praeiti mažiausiai penkios dienos nuo jų kurso pabaigos.

Tyrimo dieną nenaudokite šampūno, muilo, dantų pastos ir kitų higienos ar kosmetikos priemonių, nesikvėpinkite, nes visos pašalinės medžiagos gali iškreipti testo rezultatus.

- Kam galima atlikti testą?

- Testas nesukelia šalutinio poveikio, nes į organizmą nepatenka jokie reagentai ir gali būti atliekamas visiems.

- Ką pacientui daryti, jei testas visgi parodė slaptą organizmo alergiją maistui?

- Testo rezultatus žmogus sužino tą pačią dieną, todėl iš karto gali pradėti laikytis jam rekomenduotos dietos ir sveikatos stiprinimo programos.

Atsižvelgiant į testo rezultatus, sudaromas tikslus mitybos planas – valgiaraštis 2-3 mėnesiams. Dietos laikytis rekomenduojama atsižvelgiant į tai, ar stipriai organizmas netoleruoja vieno ar kito maisto produkto.

Rekomenduojamos dietos esmė – keturias dienas nevartoti to paties vienodo maisto. Tokia mityba neleidžia alergiją keliančioms medžiagoms kauptis organizme. Priklausomai nuo organizmo būklės ir mitybos programos rezultatų, po 2-3 mėnesių ši dieta koreguojama.

- Kas vyksta organizme atsisakius žalingų maisto produktų?

- Pašalinus iš raciono maisto produktus, kurie žmogui šiandien netinka, limfocitai nustoja plyšti ir nebeišskiria stiprių fermentų. Todėl nebeatsiranda uždegimo, pasireiškiančio įvairiomis ligomis.

Kai žmogus pradeda tinkamai maitintis, organizme nebesikaupia toksinai ir nereikalingas vanduo, todėl greitai ir pastebimai krinta svoris, atslūgsta pabrinkimai, skaistėja oda, dingsta įkyri sloga, nebekamuoja migrenos priepuoliai.

Kai susitvarko organizmo medžiagų apykaita, rūgščių ir šarmų balansas, jis pats pradeda kovoti su negalavimais, todėl žmonėms pavyksta numesti net kelias dešimtis kilogramų antsvorio, įveikti tokias sunkias ligas kaip žvynelinė, atopinis dermatitas.

- Ar dietos reikia laikytis visą gyvenimą?

- Vienų produktų teks atsisakyti keletą mėnesių, kitus galbūt teks pamiršti visam gyvenimui arba valgyti jų labai retai ir mažai.

Komentuoti