Svorio mažinimo preparatas „Reductil" pavojingas

Teksto dydis:

Svorio mažinimo preparatas „Reductil" pavojingas

2011 bal. 1 00:00

Europos vaistų agentūra (EVA) paragino, kad Europos Sąjungos valstybėse būtų uždrausta pardavinėti vaistą organizmo svoriui mažinti „Reductil“.
Gydytojams rekomenduojama neskirti, o vaistininkams – neparduoti vaistų, kurių sudėtyje yra sibutramino. Šį vaistą vartojantys pacientai neatidėliodami turėtų pasikonsultuoti su savo gydytoju dėl jo pakeitimo kitu, o tie, kurie nedelsdami nutrauks jo vartojimą, nepakenks sau, teigia agentūra.
Lietuvoje iš tokių vaistų įregistruotas ir pagal receptą parduodamas „Reductil“, kitose Europos valstybėse jis dar platinamas kaip „Reduxade“ bei „Zelium“, o Jungtinėse Amerikos Valstijose – „Merida“.
„Šių vaistų keliama rizika yra didesnė nei jų nauda“, – teigia EVA. Europos Komisija svarstys EVA rekomendaciją nutraukti prekybą šiais vaistais, praneša „Reuters“.
Iki šiol manyta, kad sibutraminas labai gerai mažina antsvorį ir širdies bei kraujagyslių ligų riziką. JAV maisto ir vaistų agentūra paskelbė nustačiusi, kad sibutraminas didina širdies priepuolio ar širdies smūgio riziką žmonėms, kurie serga širdies ir kraujagyslių ligomis. Vaistas buvo rekomenduojamas pacientams, nutukusiems dėl netinkamų mitybos įpročių, kurių kūno masės indeksas yra 30 ar didesnis.
JAV šio medikamento gamintojas „Abbott“ įsipareigojo aiškiau perspėti, kad vaisto negali vartoti pacientai, sirgę širdies ligomis, kol per keletą mėnesių bus gauta daugiau duomenų apie vaisto šalutinį poveikį. Dabar nagrinėjami duomenys tyrimo, kuriame dalyvavo maždaug 10 tūkst. pacientų, įskaitant kontrolinę placebo grupę.

Komentuoti