Vaisiai ir daržovės: kalorijų bomba?

Teksto dydis:

Vaisiai ir daržovės: kalorijų bomba?

2012 spal. 29 13:19

Siekiant išlaikyti dailias kūno linijas, vaisių ir daržovių galima šveisti tiek, kiek širdis geidžia. Kažkur girdėta? Būkite apdairios: kai kurie šios grupės produktai slepia tikrą kalorijų užtaisą.

Ar žinojote vaisius ir daržoves, kurių 100 g yra daugiau nei 100 kilokalorijų? Jei ne, pateikiame trumpą jų atmintinę.
Saldžiosios bulvės
100 g yra 111 kilokalorijų. Skanaujamos saikingai, jos pasitarnaus ruošiant skanius ir maistingus pietus. Be to, ar žinojote, kad saldžiosiose bulvėse yra beveik tiek pat betakarotino, kaip ir morkose? Tad jei rūpinatės savo regėjimu, kalorijų skaičiuoklę šiek tiek atidėkite į šalį.
Šviežios datulės
100 g yra 114 kilokalorijų. Visgi jas atperka puikus vitaminų ir mineralinių medžiagų kokteilis. Jos puikiai tiks negalinčioms be saldumynų, tuo tarpu arabai prieš miegą pataria suvalgyti penkias datules. Jose gausu amino rūgšties triptofano, užtikrinančio ne mažiau saldų ir ramų miegą.
Česnakai
100 g yra 142 kalorijos. Laimė, tokį kiekį česnakų vienu kartu galėtų sudoroti nebent ponas Drakula. Tuo tarpu visos, norinčios išvengti su šalčiais grėsmingai besiartinančių peršalimo ligų, juos turėtų dažniau įtraukti į savo racioną.
Žaliosios alyvuogės
100 g yra 145 kilokalorijos. Vis dėlto tai nėra priežastis neįtraukti jų į kito vakarėlio meniu. Palyginus su juodosiomis alyvuogėmis, 100 g slepiančiomis 294 kilokalorijomis, jos tėra maža gardi nuodėmė. Maža to, šalia visų naudingųjų savybių jos puikiai apsaugo nuo pagirių.
Avokadai
100 g yra 219 kilokalorijų. Dėl visko kaltas didelis riebalų kiekis (net 32%), todėl besilaikančios dietos šią daržovę turėtų vartoti saikingai. Nepaisant to, avokadai atstos sotų ir sveiką užkandį neturinčioms laiko ir dėl įtempto gyvenimo būdo dažniau gyvenančioms lėktuvuose nei namuose.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Aldona 2014 gruod. 19 16:18

česnakai, žalios alyvuogės... Gi retai gamindami maistą šių produktų naudojame 100g ar net daugiau..