Kada ateina laikas atsisveikinti su vienu ar kitu produktu ar daiktu?

Teksto dydis:

Kada ateina laikas atsisveikinti su vienu ar kitu produktu ar daiktu?

2012 gruod. 12 00:00

Ar jūs žinote, kiek laiko galima naudotis tuo pačiu tušu blakstienoms? O dantų šepetėliu? Kaip iš tiesų ilgai galima naudoti daiktą, jei jo galiojimo laikas neribotas arba dar toli iki tos datos, kuri parašyta „Geriausias iki...”. Apie tai papasakosime kai kurių daiktų, priemonių ir produktų pavyzdžiu.
 
Dantų šepetėlis
Jį reiktų keisti kas 3 – 4 mėnesiai, gal būt net anksčiau, jei jo šereliai atrodo susidėvėję ar styro į skirtingas puses. Visada keiskite šepetėlį po ligos, nes ant seno, kuriuo naudojotės infekcijos metu, liko bakterijos, galinčios sukelti ligos pasikartojimą.
 
Vandenilio peroksidas
Atidarytas flakonas laikomas 6 mėnesius. Patikrinti ar preparatas dar tinka galima ir kitais būdais. Įlašinkite į keramikinį indą šiek tiek vandenilio peroksido. Jei skystis burbuliuos ir šnypš, tai preparatas dar tinkamas naudojimui. Nebegaliojantis vandenilio peroksidas nėra pavojingas sveikatas, bet neefektyvus.
 
Priemonė nuo vabzdžių
Ją galima atidarytą laikyti iki dviejų metų, su sąlyga, kad tie du metai neviršija ant flakono nurodyto galiojimo laiko.
 
Avalynė bėgiojimui
Treniruotėms skirtą avalynę keiskite tada, kai nuotolis, kurį jūs su jais įveikėte, jau sudaro kokius 320 – 480 km. Tai susiję su tuo, kad sportinė avalynė netenka elastingumo, ir jūsų sąnariai bereikalingai apkraunami. Jei jūs ne bėgiojate, o atliekate kokis nors fitneso pratimus, patariama naujus sportbačius pirkti kas pusė metų.
 
Sportinė liemenėlė
Rekomenduojama naują liemenėlę sportavimui pirkti kas pusė – vieni metai. Vėliau daiktas netenka savo elastingumo ir pieno liaukoms nesuteikia reikiamo palaikymo. Norint šį daiktą išsaugoti ilgiau reiktų jį skalbti šaltame vandenyje ir ne džiovinti skalbimo mašinos pagalba.
 
Nagų lakas
Atidarytas lakas ilgai nelaikomas, daugiausiai du metus, ir tai su sąlyga, jei jūs juo naudojatės ne dažnai, ir lako konsistencija dar gera. Toliau jis paprasčiausiai išdžiūna ir sluoksniuojasi.
 
Dažai plaukams
Atidarytą pakuotę geriau išmesti praėjus 24 mėnesiams. Priešingu atveju dažymo rezultatas neprognozuojamas.
 
Skutimosi peiliukai
Vienkartinį peiliuką galima panaudoti ne daugiau kaip 3 kartus. Po to geležtė atšimpa ir gali pažeisti odą, o pasidauginusios bakterijos sukelti uždegimą. Nuimamas geležtes nuo daugkartinio naudojimo peiliukų reikia keisti kiekvieną savaitę.
 
Plaušinė
Kempinę iš plaušo reiktų keisti kas 3 – 4 savaites, nes ji praranda sugebėjimą nuvalyti apmirusias odos ląsteles, o bakterijos, besidauginusios joje iki to laiko, gali sudirginti odą ir atsirasti spuogų.
 
Drėkinamoji priemonė
Atidarytą flakoną reiktų išmesti po metų naudojimosi. Dėl augančių jame bakterijų kremas ims erzinti odą. Kai kurie komponentai, tokie kaip alfa hidroksinės rūgštys, sename kreme gali įgauti didesnę koncentraciją, o tai taip pat neigiamai veikia odą.
 
Kremai prieš spuogus ir kremai veidui
Indeliai, kuriais naudojatės, gali būti laikomi ne ilgiau kaip du metus. Jei jūs pastebėjote, kad pasikeitė kremo spalva, kvapas, tekstūra, tai su juo reikia tuoj pat atisisveikinti.
 
Fotoapsauginė priemonė
Atidarytą flakoną laikykite ne ilgiau kaip metus, nes priemonė praranda savo sugebėjimą apsaugoti odą nuo ultravioletinių saulės spindulių ir gali ją sudirginti.
 
Tušas blakstienoms
Su senu tušu reikia išsiskirti po trijų mėnesių naudojimosi, kitaip bakterijos, kurios jame gausiai dauginasi, gali sukelti miežį ir net konjunktyvitą.
 
Kempinėlė indams plauti
Idealu, kai šios kempinėlės iš tikrųjų naudojamos vieną kartą, nes jau po pirmo plovimo juose pradeda augti bakterijos. Pasistenkite keisti kempinėles ne rečiau kaip 1 kartą į savaitę.
 
Atidarytas pomidorų pastos indelis
Jis gali stovėti šaldytuve 4 – 5 dienas. Po to jame pradeda daugintis pelėsinės kultūros.
 
Padažas salotoms
Užpilą salotoms su alyvų aliejaus pagrindu galima laikyti 3 – 4 mėnesius. Padažą, kurio pagrindą sudaro kiaušiniai ir sūris, 3 – 4 savaites.
 
Dabar jūs žinote, ką ir kiek galima laikyti, o kada ateina laikas atsisveikinti su vienu ar kitu produktu ar daiktu. Jūsų teisė rinktis!
 

Komentuoti