Dantų implantai

Teksto dydis:

Dantų implantai

 

Dantų implantai gali būti implantuojami daugeliui suaugusiųjų, kurių sveikata gera arba vidutinė. Paprastai jie nėra implantuojami paaugliams, kol pastarieji nepasiekia visiškos fizinės brandos. Kai kurios nekontroliuojamos medicininės būklės gali sumažinti gydymo, taikant implantus, efektyvumą, todėl prieš pradedant gydymą, su savo gydytoju būtinai aptarkite visą savo medicininę istoriją.
 
Dantų implantacija tai galimybė implantų pagalba atstatyti dantų ir dantų eilių defektus, nešlifuojant gretimų nuosavų dantų ir neapkraunant jų, bei protezuoti neišimamais protezais, kai nėra pakankamai likusių dantų. Dantų implantai taip pat radikaliai pakeičia išimamų protezų fiksaciją, kai dėl kaulo nutirpimo (atrofijos) išnyksta užsilaikymo taškai ir plokštelės pradeda kristi iš burnos valgant ar net kalbant.
 
Implantacija suteikia galimybę žmonėms, netekusiems natūralių nuosavų dantų, jaustis kaip su savais dantimis, tausoja nuosavų dantų kietuosius audinius, gerina estetinį vaizdą bei funkciją (kramtymą). Pati procedūra turi minimalų komplikacijų skaičių.
Procedūrai planuoti būtina panoraminė rentgeno nuotrauka (ortopantomograma). Sudėtingų atvejų planavimui pacientas papildomai tiriamas atliekant kompiuterinę žandikaulių tomografiją. Kiek turi būti implantų ir koks protezas yra sprendžiama individualiai su kiekvienu pacientu.
 
Implantacija – procedūra, kuri yra atliekama vietinėje nejautroje (lygiai taip pat nuskausminama kaip gydant, traukiant ar šlifuojant dantis) atliekami pjūviai dantenose, jas atsluoksniavus nuo kaulo, žandikaulyje su specialia gręžimo mašina bei specialiais grąžtais yra formuojama tam tikro diametro ir ilgio ertmė, į kurią  įsriegiamas implantas.
 
  • Po implanto įdėjimo jaučiamas diskomfortas turėtų būti minimalus. Odontologas gali skirti vaistų, pašalinančių bet kokį skausmą
  • Dantų implantų įdėjimo procedūra paprastai trunka 30-60 minučių, priklausomai nuo implanto įdėjimo vietos ir jų skaičiaus.
  • Po implantų įdėjimo odontologas rekomenduos dietą kelioms dienoms, kurioje bus nurodyti kai kurie lengvai kramtomi
  • maisto produktai.
  • Visas procesas paprastai užtrunka nuo 3 iki 9 mėnesių, priklausomai nuo gydymo plano.
  • Implanto priežiūra namuose – tai valymas ir skalavimas. Ilgalaikei sveikatai ir sėkmei užtikrinti reikia reguliariai lankytis pas odontologą.
  • Jei organizmas priima implantą, jei implantas yra tinkamai prižiūrimas, jis turi tarnauti ilgą laiką.
  • Jei organizmas atmes implantą, implantas bus išimtas, o žaizdai leista sugyti. Paprastai žaizdai sugijus, galima pakartotinai įdėti kitą implantą.
Protezuojama standartiškai po 3 mėnesių. Atskirais atvejais galimas laikinas protezo uždėjimas jau pirmomis dienomis po procedūros, o kartais ir po 6 mėnesių. 

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Martyna 2011 lapkr. 15 16:37

Ir būtinai pasidomėkite kokios garantijos suteikiamos implantui bei pakartotinei procedūrai, implantui neprigijus: http://www.protingaspacientas.lt/paciento-gidas/teisine-informacija/