Jei neturite galimybės nusiprausti po dušu

Teksto dydis:

Jei neturite galimybės nusiprausti po dušu

2017 bal. 28 06:00

Kasdienė švara – laimingas žmogus

Dažnai net nepagalvojame, kokia mums svarbi yra kūno švara. Prausimasis yra toks įprastas procesas, kad net nemąstydami kiekvieną dieną atliekame švaros ritualus vonios kambaryje. Prausdamiesi mes nuplauname bakterijas, negyvas odos ląsteles, nešvarumus, atsipalaiduojame po karšto vandens srove, mėgaujamės švaros jausmu. Sveikam žmogui net nekyla abejonių, kad kasdienė švara yra būtinybė, tačiau ką daryti, jei susirgote, nėra galimybės nusipraust? Kaip pasirūpinti gulinčio, slaugomo artimojo  higiena?

Netikėtos gyvenimo situacijos

Įsivaizduokite situaciją, kai turite keliauti keliasdešimt kilometrų iki stovyklavietės pėsčiomis ir šalia nėra viešbučio kur galėtumėte nusiprausti lipnų prakaitą. Tokia situacija jums atrodo pernelyg ekstremali? Apsvarstykite, ką darytumėte jei netikėtai būtų sugipsuota jūsų koja ar ranka, jei sirgtumėte gripu ar tiesiog namuose dingtų elektra ir visą parą turėtumėte naudotis vien šaltu vandeniu. Šios situacijos atrodo labiau tikėtinos? Būtent buitinėms negandoms užklupus jūs pradėsite vertinti higienos svarbą, ieškoti išeičių. Nereikia atsisakyti švarios odos jausmo jei negalit naudotis tradicinėmis higienos priemonėmis. Tiesiog ieškokite, kuo galėtumėte pakeisti vandenį ir muilą.

Paprastesnė ligonio slauga

Sveikimo procesą sudaro ne vien vaistai ir gydomios procedūros. Labai svarbi yra ligonio higiena. Nereikia daug fantazijos, kad suvoktume, kaip turi jaustis ligonis, kuris negali judėti ir pasirūpinti savo kūno švara. Dažnai slaugomi ligoniai jaučiasi blogai, nes mato, kaip artimiesiems sunku pasirūpinti jų kasdiene higiena. Tai tampa blogos nuotaikos, susierzinimo ar net depresijos priežastimi.

Kūno švara labai svarbi ir ligų prevencijai, nes gera odos būklė apsaugo nuo bakterijų patekimo, odos niežėjimo. Švari oda atlieka apsauginę – barjerinę funkciją. Svarbu suprasti, kad gulinčių ligonių oda dažnai būna sausa, o muilas ir vanduo ją gali dar labiau sudirginti.

Svarbu, kad slaugantysis pagalvotų apie save, neatsisakytų poilsio, ieškotų pagalbos, domėtųsi naujovėmis, kurios suteikia komforto ligoniui bei palengvina jo priežiūrą.

Kai nėra galimybės nusiprausti vandeniu gali praversti drėgnos prausimosi pirštinės “TENA Wet Wash Glove”. Jos nesausina odos, ją puoselėja, nes savo sudėtyje turi drėkinamųjų medžiagų.

Drėgnos prausimo pirštinės „TENA Wet Wash Glove“

  • Sudrėkintos odą puoselėjančiu losjonu;
  • švelniai nuvalo odą ir suteikia jai gaivų kvapą;
  • be alkoholio ir parabenų, todėl nealergizuoja;
  • saugios, nes patikrintos dermatologų.

Kam tinka?

  • Turintiems ribotų galimybių naudotis muilu ir vandeniu (žygyje, kelionėje, namuose);
  • tiems, kuriems sunku praustis po dušu (sugipsuota ranka arba koja, gydymo metu, sunkiai judant);
  • iš lovos nesikeliantiems asmenims.

Kaip naudoti?

Iš pakuotės išimkite vieną drėgną prausimo pirštinę. Pradžioje naudokite vieną, o vėliau antrą pirštinės pusę švelniai valydami kūną. Jei reikia, išimkite dar vieną pirštinę. Visam kūnui nuplauti vidutiniškai užtenka 4 pirštinių. Tai – vienkartinės pirštinės, todėl jas panaudoję išmeskite.

Drėgnos prausimo pirštinės „TENA Wet Wash Glove“ parduodamos vaistinėse.

Komentuoti