Kai raustantis veidas nepuošia

Teksto dydis:

Kai raustantis veidas nepuošia

2011 liep. 1 00:00

Odos raudonis atsiranda dėl periferinių kraujotakos sutrikimų, iš prigimties silpnų kraujagyslių ir mažėjančio jungiamojo audinio stangrumo.
Dažniausiai tai paveldima odos problema, bet taip pat gali atsirasti ir dėl netinkamos odos priežiūros, stiprios temperatūrų kaitos, šalto ar per daug karšto oro, aštraus karšto maisto, alkoholio vartojimo. Ilgai nepraeinantis raudonis gali būti lėtinės odos ligos – rožinės (rosacea) požymis. Raudonis – abiejų lyčių problema, tik moterys dėl šios estetinės problemos išgyvena sunkiau. Ši problema aktualesnė ploną odą turintiems žmonėms.
 
Kraujagyslių pokyčiai
Dėl kraujotakos sutrikimų, odos kapiliarai tampa ne tokie elastingi, neatsparūs aplinkos poveikiui. Nuolat dirginami kapiliarai trūkinėja, todėl nebesusitraukia.
Iš pradžių simptomai būna laikini, tačiau ilgainiui kraujagyslės išsiplėtusios būna nuolat. Padidėja kapiliarų pralaidumas ir atsiranda patinimų. Dėl padidėjusio tarpląstelinio skysčio kiekio išsivysto antrinis limfagyslių (tai – organizmo vamzdeliai, kuriais limfa iš audinių teka į veninę sistemą) nepakankamumas, užsilaiko ląstelių skystis ir atsiranda mikroceliulito požymių. Tokiu būdu yra pažeidžiamos elastino skaidulos, kurių degeneracinius pakitimus dar labiau sustiprina saulės šviesa. Sustiprėja uždegiminė reakcija, atsiranda nuolatinis paraudimas.
 
Odos su išsiplėtusiomis kraujagyslėmis priežiūra
Oda su išsiplėtusiomis kraujagyslėmis yra labai jautri ir reikalauja specialios priežiūros: ją būtina saugoti nuo kenksmingų aplinkos veiksnių (UV spindulių, šalčio, vėjo), o taip pat naudoti sandarinančius kraujagysles ir raminančius sudirginimus preparatus.
Nemaža pacientų grupė netoleruoja daugumos kosmetikos priemonių, todėl labai sunku parinkti tinkamus preparatus.
Prie dažniausiai dirginančių kosmetikos priemonių komponentų galima priskirti etilo alkoholį, acetoną, benzilo alkoholį, mentolį, propileno glikolį, b-hidrorūgštis (AHA), natrio laurilsulfatą, vitamino A rūgštį, karbamidą, benzoilo peroksidą.
Reikia vengti dirginančių veiksnių: neprausti veido kietu, chloruotu vandeniu, nenaudoti muilų, tonikų ir alkoholinių gydomųjų medžiagų tirpalų. Jau ankstyvuoju kraujagyslių išsiplėtimo etapu būtina naudoti hipoalergines* kosmetikos priemones, kurių sudėtyje nėra pernelyg daug komponentų. 
 
Veido valymui rekomenduojama naudoti pienelį arba jautriai odai skirtus švelnius prausiamuosius preparatus. Nenaudoti grūdėtų šveitiklių ir odą sausinančių riebalų išsiskyrimą mažinančių preparatų. Būtina reguliariai naudoti kremus, kurie saugo nuo šalčio ir UV spindulių, drėkina ir ramina, tačiau svarbiausia vartoti preparatus, sumažinančius kraujagyslių pralaidumą ir susilpninančius uždegiminę reakciją.
Teigiamą efektą gali duoti kremai ir su vitaminais C ir E, skatinančiais kolageno sintezę odoje ir susilpninančiais uždegiminę reakciją. Veiksmingai sumažina paraudimą ir ramina sudirginimus kaštonų ekstraktas. Kosmetikos priemonėse esantis pantenolis veikia raminančiai ir papildomai drėkina.
Be profilaktikos ir tinkamos odos priežiūros, reikia gerti vaistus, stiprinančius kraujagysles, o sustiprėjus uždegiminei reakcijai – antihistamininius vaistus. 

Komentuoti