Limfodrenažinis masažas naudingas tiek grožiui, tiek fizinei bei emocinei būklei

Teksto dydis:

Limfodrenažinis masažas naudingas tiek grožiui, tiek fizinei bei emocinei būklei

2016 birž. 13 14:04

Limfos natūralų tekėjimą skatina du pagrindiniai veiksniai - tai fiziniai pratimai ir kvėpavimas. Nejudrų gyvenimo būdą gyvenantys žmonės būtinai turės problemų su limfotaka. Tai pasireiškia padidėjusiu organizmo toksiškumu, silpnumo pojūčiu, pykinimu, įvairių organų sutrikimu.

Šių  dienų tendencijos – prevenciniai veiksmai. Rūpindamiesi savo sveikata, šiuolaikiniai žmonės daug dėmesio skiria profilaktikai, atlieka įvairius pratimus, mokosi taisyklingai kvėpuoti, prižiūri savo odą, atidžiai renkasi maistą ir gėrimus. Taip  puoselėja kūno grožį, išsaugodami jaunystę.

Yra pastebėta, kad atliekant fizinius pratimus, gerėja kaip raumenų tonusas, organizmo ląstelių mityba, taip ir organizmo skysčių (kraujo, limfos, vandens ) balansas.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad viena iš silpnumo, nuovargio, imuniteto kritimo, aukšto kraujo spaudimo priežasčių - yra limfinės sistemos sutrikusi veikla.

Dėl šiuolaikinio gyvenimo būdo – sėdimo darbo, mažo fizinio aktyvumo, neteisingos mitybos, skysčių trūkumo, taip pat dėl aptemptų drabužių dėvėjimo, vis dažniau pastebimi limfinės sistemos sutrikimai.

Kas yra limfa?

Limfa susidaro iš skysčio, kuris nuolat patenka iš kraujo plazmos į audinius, o iš jų − į limfos kapiliarus. Limfos gali pagausėti, padidėjus kraujospūdžiui kapiliaruose arba sumažėjus baltymų kraujyje. Ji nuolat skalauja kiekvieną ląstelę, todėl būtent per limfą vyksta audinių ir kraujyje esančių medžiagų apykaita. Pavalgius limfoje padaugėja riebalų (iki 3 − 15%), nes virškinimo metu dalis riebalų iš žarnyno įsiurbiama į limfą. Visa tai yra filtruojama, neutralizuojama ir vėliau pašalinama, o išvalytas nuo toksinų limfos skystis yra grąžinamas į kraują. Limfinėje  sistemoje yra limfocitų, kurie  atlieka gynybinę organizmo funkciją ir dalyvauja organizmo apsaugoje nuo infekcijų bei kenksmingų išorės veiksmų, tačiau pagrindinė jos funkcija – valomoji. Žmogaus organizme nuolat cirkuliuoja apie 1-2 l limfos skysčio.

Limfinės sistemos funkcijos ir reikšmė:

  • Nudrenuoja audinių skysčio perteklių į kraują;
  • Įsiurbia ir perneša į kraują kai kurias medžiagas– koloidinius baltymus, lipoidų emulsiją ir kt.
  • Dalyvauja apsauginėse organizmo reakcijose kovojant su  infekcija, formuoja imunitetą: gamina forminius elementus– limfocitus, kurie apsaugo nuo bakterijų, naikina jas ir kitokias organizmui kenksmingas medžiagas, šalina iš audinių kenksmingų dalelių ir medžiagų apykaitos liekanas;
  • Limfagyslėmis gali plisti piktybinių navikų ląstelės ar infekcijos sukelėjai.

Kaip efektyviai subalansuoti limfinės sistemos veiklą?

Labiausiai išoriškai matomi limfinės sistemos sutrikimo požymiai – tai amžinas moterų priešas celiulitas, tinstančios galūnės, venų varikozė, antsvoris, dramblialigė.

Užkirsti kelią minėtiems negalavimams nėra sudėtinga - rekomenduojama judėti, taisyklingai kvėpuoti, gerti pakankamai vandens, sveikai maitintis. Tai yra ilgalaikis procesas. Bet yra ir greitesnis būdas išjudinti limfinę sistemą ir leisti jai veikti tobulai – tai limfodrenažinis masažas.

Limfodrenažinis masažas – viena veiksmingiausių presoterapijos atšakų, gali būti atliekama tiek masažuotojo rankomis, tiek specialių kompresinės terapijos aparatu. Šis masažas yra neskausmingas, malonus, o tam, kad būtų atkurta limfinės sistemos veikla ir matomi akivaizdūs rezultatai, paprastai užtenka 10 procedūrų. Pagerėjus kraujotakai, išnyksta audinių pabrinkimai, spartėja kapiliaruose vykstantis medžiagų apykaitos procesas tarp kraujo ir audinių, suaktyvėja veninė kraujotaka galūnėse, pagerėja dujų, baltyminių medžiagų, mineralinių druskų, pieno rūgšties, šlapimo rūgšties ir šlapalo išsiskyrimas iš organizmo,  todėl blyški, sausa ir suglebusi oda pasidaro akivaizdžiai stangri ir švelni.

Pošiūno klinika pirmoji Lietuvoje įsigijo saugią, sertifikuotą kompresinę limfodrenažo sistemą Pharmacels 3000 PLUS.

Šis  aparatas  gali veikti keliais režimais, o skirtingi veikimo režimai leidžia individualiai pritaikyti procedūrą ir pasiekti geriausius rezultatus.

Masažiniai kompresiniai dėklai sudaryti iš kelių sekcijų. Tai itin veiksmingas modelis. Svarbiausias sistemos pranašumas – du masažinių kompresinių dėklų prijungimo kanalai – tai gerokai padidina naudojimo galimybes.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

nomeda 2016 rugp. 22 15:25

Šis masažas išties labai geras. Ne tik grožiui, bet ir sveikatai. O kas dar man labai patiko, tai prp procedūros http://www.azuolynospa.lt/injekcijos-veidui/prp-autologiniu-lasteliu-injekcijos