Pėdų priežiūros specialistė: įaugęs nagas gali sukelti rimtų problemų

Teksto dydis:

Pėdų priežiūros specialistė: įaugęs nagas gali sukelti rimtų problemų

2018 lapkr. 6 10:30

Nematau – vadinasi nėra. Taip dažnas lietuvis reaguoja į pėdų negalavimus ir ligas. O į specialistus kreipiamasi, kai skausmas tampa nepakeliamas. Pėdų priežiūros specialistė Agata Komar sako, jog į pėdų sveikatą lietuviams reikėtų kreipti daugiau dėmesio.

„Praktika rodo, jog pėdų būkle lietuviai rūpinasi per mažai. Dažnai į specialistus kreipiamasi tik susidūrus su dideliu skausmu ir diskomfortu. Viena skausmingiausių ir dažniausių patologijų – onichokriptozė arba įaugęs nagas. Šis skausmingas ir sunkiai gydomas nago pakitimas gali sukelti rimtų problemų ir komplikacijų. Laiku nepastebėjus ir nesikreipus į specialistą dėl įaugusio nago, prasideda infekcija, supūliuoja aplinkiniai audiniai, deformuojasi pats nagas. Tokią būklę gydyti tikrai sudėtinga, skausminga ir brangu. Todėl svarbu laiku pastebėti onichokriptozės užuomazgas ir kreiptis į specialistus“, – sako pėdų priežiūros specialistė.

Savigyda gali pabloginti būklę

Vilniuje įsikūrusi „Podologijos klinika“ dažnai sulaukia pacientų su įsisenėjusia onichokriptoze. Žmonės ateina uždelsę, nes nesureikšmina įaugusio nago ir gydo jį namuose – mirko vonelėse, karpo. Podologė Agata Komar sako, kad kad savigyda gali taip pabloginti būklę, jog teks imtis chirurginės intervencijos. „Chirurginis onichokriptozės gydymas yra labai skausminga ir nemaloni procedūra. Po jos laukia ilgas gijimas, tenka naudoti nepigias priemones priežiūrai ir profilaktikai. Todėl visais atvejais, pastebėjus įaugusį nagą, rekomenduoju ne „užsiimti namų darbais“, o kreiptis į pėdų priežiūros specialistą. Jis ne tik išspręs problemą, bet ir užtikrins, kad ji nepasikartotų. Juk gali būti, kad namie pavyks kažkaip apdoroti tą įaugusį nagą, tačiau nežinodami, kaip teisingai prižiūrėti pėdas, po kiek laiko vėl susidursite su ta pačia problema. Pėdų priežiūros specialistas padės nustatyti, kodėl įauga nagai. Ar kalta genetika, ar avalynė, ar netaisyklingas kirpimas. Kai žinosite, kodėl susidūrėte su problema, galėsite jos išvengti ir džiaugtis sveikomis pėdomis“, – aiškina podologė.

Podologijos klinikoje“ taikoma chirurginio onichokriptozės gydymo alternatyva – vadinamasis Arkada‘s Method. Tai – būdas grąžinti nagui jo sveiką augimo kryptį be chirurginės intervencijos. Šis metodas yra mažiau skausmingas ir užtikrina greitą nago gijimą.

Ką būtina žinoti apie nagus

Norint išvengti įaugusių nagų, visų pirma būtina taisyklingai prižiūrėti pėdą bei pasirinkti tinkamą avalynę. Podologė A. Komar pataria nešykštėti dėmesio pėdoms. „Jei turite polinkį į onichokriptozę, pėdų priežiūrai turėtumėte skirti daug dėmesio. Labai svarbu tinkamai karpyti pėdų nagus. Juos reikėtų karpyti tiesiai, krašteliai turi būti neužapvalinti, bet ir ne smailūs. Stenkitės nekirpti nago per trumai, o kraštelius palyginkite dilde. Dažniausiai įauga nykščio nagas, todėl pasistenkite jį trumpinti taisyklingai. Kita onichokriptozės priežastis – netinkama avalynė. Jei pėda joje per daug prakaituoja, pėdos nagai suminkštėja ir padidėja įaugusio nago tikimybė. Rinkitės avalynę, kuri užtikrina pralaidumą orui ir pėdos komfortą, venkite sintetinių kojinių, stenkitės, kad kojos visuomet būtų sausos. Ankštas batas taip pat gali būti viena iš įaugusio nago priežasčių. Jeigu esate genetiškai linkę į onichokriptozę, rinkitės ortopedinę avalynę ar jos įdėklus, kuriuos padės išsirinkti pėdų priežiūros specialistas“, – pataria A. Komar. 

 

Komentuoti