Prieš pat pasimatymą iššoko spuogas

Teksto dydis:

Prieš pat pasimatymą iššoko spuogas

2013 bal. 10 00:00

Kompaktinis diskas būtinai užstrigs ties mėgstamiausia daina, o spuogas ant veido iššoks likus valandai iki pasimatymo. Su šia Merfio taisykle pažįstamas, ko gero, kiekvienas paauglys. Bręstančios odos kaprizai daugumai jaunuolių tampa problema Nr.1. Lytinio brendimo amžius – tai hormonų revoliucija organizme ir, žinoma, jaunatvinių spuogų „žydėjimo“ metas.
 
O dabar neišsigąsk, papasakosime apie problemą rimčiau... 

Stresai, endokrininės ir virškinimo problemos, hormoninio fono pasikeitimai ir kenksmingų mikroorganizmų pasireiškimai tikrai nepapuošia veido. Paauglio oda į šiuos reiškinius reaguoja padidėjusiu riebalinių liaukų aktyvumu ir uždegimais.
Daugeliu atvejų spuogai tiesiogiai susiję su paveldimumu. Jei tėvus kažkada taip bėrė, tikimybė, kad jų vaikai susidurs su šiuo nemalonumu, padidėja dvigubai.
Kokie procesai vyksta epidermyje tuo momentu, kai iššoka spuogai?
Mokslininkai mano, kad būtina sąlyga spuogams atsirasti – riebioji seborėja (padidėjęs odos riebalų išskyrimas). Pati seborėja nebūtinai sukelia panašių dermatologinių problemų, bet riebalinių liaukų išskyros, susijungdamos su raginiais epidermio žvyneliais ir dulkėmis, sudaro komedonus (juoduosius taškus), spuogus ir net vidines cistas. Apmaudžiausia tai, kad visi spuogai mėgsta įsikurti estetiškai reikšmingiausiose vietose – ant veido, kaklo, krūtinės, pečių.
 
Iš pradžių užsikemša išeinamasis riebalinės liaukos kanalas, o tai sukelia uždegiminę reakciją, atsiranda rausvų kauburėlių (papulių). Vėliau vietoj papulių atsiranda balsva galvutė. Po kurio laiko susidaro pūlinga plėvelė. Kai ji nusilupa, ant odos gali likti nedidelis randelis ar dėmė.
 
Kartais uždegimas prasibrauna į gilesnius odos sluoksnius, apima apatinius folikulo sluoksnius ir riebalinę liauką. Tuo atveju susidaro sutvirtėjęs tankus alyvinės arba tamsiai raudonos spalvos paburkimas, kuris gali tapti uždegiminis.

Net ir pačiais sunkiausiais atvejais odai galima sugrąžinti sveiką išvaizdą. Atsiminkite, kad svarbiausia šiuo periodu – laiku ir veiksmingai valyti odą. Praustis reikia kambario temperatūros virintu vandeniu ir kosmetiniu muilu. Jį sėkmingai gali pakeisti specialios prausimuisi skirtos putos ar želė. Rinkitės preparatus riebiai ir probleminei odai. Spuogų atsiradimą stabdo ir šveitikliai, odos pleiskanas šalinančios ir dezinfekuojamosios kaukės. Bet su panašiomis procedūromis nereikia persistengti, nes jos gali išsausinti odą. Tada turėsite naują problemą – riebią, pleiskanojančią odą. 
Žinoma, rimtą veido valymą geriau patikėti specialistui – kosmetologui. Jo arsenale – veido porų išplėtimas virš aparato (vaporizacija), vakuuminis valymas, valymas su specialiais šepetėliais. Atsikratyti komedonų ir sukietėjusių inkštirų jums padės procedūra, vadinama dezinkrustacija, – tai gilus odos valymas, taikant galvanizaciją, nespaudžiant spuogų mechaniškai. Pačios veiksmingiausios procedūros – odos prideginimas skystu azotu, ultravioletinis švitinimas, parafinoterapija. Beje, po maudynių jūroje ir saikingo buvimo saulėje jaunatviniai spuogai beveik visada išnyksta.
 
Ką galima padaryti, kad kuo greičiau išnyktų jau susidarę spuogai?
Dermatologai, kiekvieną dieną savo darbe susidurdami su į juos besikreipiančiais spuoguotais pacientais, pabrėžia, kad spuogų gydymas yra ilgas ir kompleksiškas, o nubertos odos priežiūra turi būti pastovi, nes išgydžius spuogus vienoje vietoje, jie atsiranda kitoje. Todėl specialistai rekomenduoja spuogus gydyti kompleksiškai: pirma – atkreipkite dėmesį į tai ką valgote – mažiau vartokite riebalų, angliavandenių, pipirų, garstyčių, acto, alkoholio, šokolado ir kavos. Pereikite prie augalinės ir rūgščių pieno produktų dietos. Rinkdamiesi gyvulinės kilmės baltymus pirmenybę teikite žuviai ir paukštienai. Antra – nepamirškite periodiškų apsilankymų pas kosmetologus ir veido valymo procedūrų. Na ir žinoma, vietinio naudojimo preparatai, kuriuos galite įsigyti vaistinėse be recepto ir padėti savo odai, tepdami spuogais nubertas vietas vaistais, kurie savo sudėtyje turi veikliųjų medžiagų žudančių spuogus sukeliančias bakterijas, valančias komedonus ir gydančias uždegimą. 
Bet jei matote, kad procesas tampa nevaldomu, kreipkitės į gydytoją, galbūt, reikės rimto gydymo, veikiančio vidines ligos priežastis.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

Vilma 2014 vas. 11 11:33

spuoguotam veidui valyti yra puiki kaukė. Sudėtis - natūralios medžiagos. Kadangi joje esantys peptidai puikiai skverbiasi į gilesnius odos sluoksnius, akivaizdus poveikis po pirmo karto. Jei domina rašykite vilmute1966@gmail.com

Vilma 2014 saus. 15 15:15

spuogų gydymui, aknei, veido valymui yra puiki veido kaukė su hialurono r. ir kt. natūraliomis medžiagomis. Labai greitas poveikis.