Riebalų nusiurbimas – liposakcija

Teksto dydis:

Riebalų nusiurbimas – liposakcija

Liposakcija (poodinių riebalų nusiurbimas) yra efektyviausias būdas atsikratyti riebalų. Šio figūros tobulinimo būdo negalima lyginti su tokiais tradiciniais kovos su viršsvoriu būdais, kaip dieta ar fizinis krūvis. Tokia operacija leidžia be neigiamo poveikio sveikatai greitai ir sėkmingai atsikratyti susikaupusių riebalų ant pilvo ir talijos, šlaunų, juosmens, sėdmenų, pečių srities, skruostų ir pasmakrės.
Operacija efektyvesnė pacientams, kuriems yra lokalios riebalų sankaupos ir kurie turi sveiką, nepraradusią elastingumo, stangrumo odą, galinčią po operacijos greičiau susitraukti. Amžiaus apribojimų nėra, tačiau su amžiumi vis labiau krenta odos tonusas ir pasiekti rezultatai nebūna tokie džiuginantys, kaip jaunesnio amžiaus pacientų, turinčių stangrią odą, galinčią proporcingai susitraukti.
Vienos riebalų nusiurbimo procedūros metu galima nusiurbti ne daugiau kaip tris litrus riebalų, nes galima smarkiai pakenkti organizmui. Taip pat nereikia pamiršti, kad ši procedūra skirta kūno linijų koregavimui, o ne pacientų, kenčiančių nuo bendro nutukimo, sulieknėjimui. Ši procedūra nepašalina nutukimo priežasties, o taip pat negydo viršsvorio, celiulito ar odos pertempimo.
 
Kontraindikacijos:
  • cukrinis diabetas;
  • kraujo apytakos sutrikimai;
  • sunkios vidaus organų ligos.
 
Metodika
 
Šiuo metu yra daugybė būdų kaip atlikti riebalų nusiurbimo operaciją. Jie skiriasi tuo, kaip paveikia riebalų ląsteles, skaidydami juos, ir kokios yra jų galimybėms koreguojant įvairias apimtis. Prieš operaciją į riebalų sankaupas suleidžiamas specialus tirpalas, padedantis išskaidyti riebalus ir sumažinantis kraujavimo riziką.
 
Pagrindiniai riebalų nusiurbimo būdai – vakuuminis, ultragarsinis ir elektroninis
 
Vakuuminė liposakcija – populiariausias ir dažniausiai efektyviausias būdas. Operacijos metu liposakcijos vietose daromi nedideli pjūviai (apie 1,5 cm) ir pro juos įvedamos kaniulės (vamzdeliai) su viena ar keliomis angomis galuose. Vamzdelių apimtis, jų forma ir pjūvio dydis priklauso nuo to, kokį riebalų sankaupų plotą norima pašalinti, o taip pat ir nuo chirurgo profesionalumo. Tiksliais kaniulių judesiais (pirmyn – atgal) pasiekiamos riebalų sankaupos, riebalų ląstelės mechaniškai skaidomos ir specialiu vakuuminiu aparatu pro kaniules išsiurbiamos.
Operacijos metu ir po jos nebūna smarkaus kraujavimo, nepažeidžiamos nervų galūnės ir jungiamieji audiniai. Tikimybė, kad po operacijos atsiras mėlynės, kraujavimas ar ryškūs randai, lygi nuliui.
 
Ultragarsinė liposakcija. Naudojant šį metodą, riebalų sluoksnis išardomas ultragarso bangomis. Riebalai virsta emulsija ir ištraukiami vakuumo pagalba. Pjūviai padaromi mažesni nei 2 mm. Ultragarsinis liposakcijos metodas naudojamas retai, nes ultragarsas veikia ne tik riebalus, bet ir vidaus organus ir sukelia organizmo funkcionavimo sutrikimus.
 
Elektroninė liposakcija – tai toks metodas, kuris riebalus skaido elektros srove. Procedūra beveik tokia pat kaip ir atliekant ultragarsinę liposakciją, tiktai vietoj lazerio naudojama elektros srovė.
 
Operacijos trukmė: liposakcija trunka nuo 30 min. iki 1,5 valandos (priklausomai nuo operacijos apimties).
 
Anestezija: liposakcija atliekama, taikant vietinę arba bendrą nejautrą (priklausomai nuo operacijos apimties).
 
Siūlų išėmimas: siūlai ištraukiami praėjus 7 dienoms po operacijos.
 
Gydymas klinikoje: po liposakcijos į namus galima išvykti tą pačią dieną arba galima dar kelias paras pasilikti klinikoje specialistų priežiūroje (priklausomai nuo operacijos apimties).
 
Galutinis rezultatas matomas po 2–3 mėnesių.
 
Sugrįžimas į normalų ritmą: sugrįžti į darbą po liposakcijos galima 3 dienų – 2 savaičių laikotarpyje.
 
Pooperacinis periodas: reabilitacijos trukmė priklauso nuo bendros paciento sveikatos būklės ir paprastai užtrunka 2–3 savaites. Pirmomis dienomis po operacijos gali šiek tiek pakilti temperatūra, atsirasti patinimas, pacientai gali jausti skausmą, judesių diskomfortą. Kad greičiau grįžtų darbingumas, gydytojas gali paskirti fizioterapinių procedūrų kursą. Po operacijos keletą savaičių būtinai reikia dėvėti specialų korsetą, nes atsiranda odos perteklius, kuris turi susitraukti iki reikiamos apimties. Operacijos vietose gali atsirasti sustandėjimų, kurie su laiku mažėja ir po 1–2 mėnesių visai išnyksta. Pradėti sportuoti ir užsiimti rimtesne fizine veikla galima ne anksčiau kaip po mėnesio.
 
Komplikacijos: liposakcija priklauso pakankamai saugių operacijų grupei. Daugumai pacientų komplikacijų visai nebūna, arba jos praeina greitai, sklandžiai ir yra menkai pastebimos. Jos gali būti numatomos iš anksto, todėl jų galima išvengti.
Pagrindinėms komplikacijoms priskiriama:
  • kontūrų nelygumai, atsiradę po netolygaus riebalų nusiurbimo;
  • sutrikęs specialaus tirpalo ir kraujo nutekėjimas ir dėl to atsiradęs patinimas, žaizdų užteršimas ir kraujavimas. Šios komplikacijos gali atsirasti, esant didelėms operacijų apimtims arba po grubiai atliktos operacijos, o taip pat dėl per didelio paciento fizinio aktyvumo pooperaciniame laikotarpyje;
  • odos jautrumo pažeidimai.
Laikantis gydytojo rekomendacijų prieš ir po operacijos galima išvengti visų šių negalavimų.
 
Efektyvumas:
 
Liposakcija – labai efektyvus ir nepavojingas kūno linijų korekcijos būdas, kuris leidžia pasiekti nuostabių rezultatų. Po operacijos riebalų ląstelės neatsistato, todėl figūra lieka graži ilgam laikui. Tačiau nereikia pamiršti, kad po liposakcijos turi būti skiriama daugiau dėmesio mitybai.
Tradicinės liposakcijos zonos:
  • pilvo liposakcija;
  • klubų liposakcija;
  • šlaunų liposakcija;
  • kelio srities liposakcija;
  • pasmakrės liposakcija;
  • rankų liposakcija.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (9)

Plastimeda 2017-10-01 18:58

Kainą sužinokite šioje svetainėje:
https://plastimeda.lt/riebalu-nusiurbimas

aleksandra 2016-04-27 18:24

Noreciau suzinoti kaina slaunu bei pilvo liposakcijos.

Larisa 2016-03-21 10:49

Noreciau suzinoti pilvo liposakcijos kaina.