Šaltas dušas – grožiui ir sveikatai

Teksto dydis:

Šaltas dušas – grožiui ir sveikatai

2014 liep. 6 00:00

Tikriausiai kiekvienam puikiai žinomas tas nemalonus jausmas, kai duše netikėtai nupurto šalto vandens srovė, kurios mes stengiamės išvengti. Kitą kartą turėtumėte sukaupti ryžtą ir nuo jos nesprukti, nes šaltas dušas naudingas, padeda išsaugoti gerą sveikatą, jaunystę ir grožį.

Šalto dušo nauda:

Gerina kraujotaką. Kai kraujotaka nesutrikusi, organizmas geriau aprūpinamas deguonimi, o tai ypač reikšminga širdžiai ir kraujagyslėms, žmogus jaučiasi žvalus, energingas, greičiau atsigauna po patirto streso, negalavimų, lengviau pakelia fizinį krūvį, taip pat užtikrinama normali medžiagų apykaita ir mažėja nutukimo rizika.

Nemažai garsių asmenybių kentėjo nuo depresijos. Vienas tokių buvo amerikiečių rašytojas Henris Deividas Toras. Siekdamas numalšinti baisius liūdesio priepuolius, vyras maudydavosi šaltame vandenyje, ir tai padėdavo jam užsimiršti. Pasirodo, šaltas dušas stimuliuoja tam tikrą smegenų sritį, skatinančią hormono noradrenalino išsiskyrimą organizme, o tai padeda slopinti depresiją.

Kaip pradėti?

Jeigu visą laiką maudėtės šiltame vandenyje, nevalia iš karto keisti įpročių, nes tai organizmui būtų per didelis šokas, kuris atneš daugiau žalos nei naudos.

Vandens temperatūrą rekomenduojama mažinti pamažu. Net kai būsite pasiruošę šaltai srovei, vos įlipę į dušą neturėtumėte iš karto po ja lįsti: geriausia iš pradžių apsiprausti po šiltu, o kai jau norėsite nuskalauti muilą ir šampūną – turėtumėte atsukti šaltą vandenį. 

Iš pradžių bus nemalonu, bet kūnas greitai pripras prie temperatūros pokyčio ir galėsite mėgautis vėsuma. Tačiau nepamirškite, kad taip maudytis pakaks kelių minučių. Tokia procedūra nerekomenduojama sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis bei turintiems padidėjusį kraujospūdį.

Komentuoti