Cheminiai Amūro ginklai

Teksto dydis:

Cheminiai Amūro ginklai

2018 saus. 30 18:00

Mokslininkai po sudedamąją dalį stengiasi rasti biocheminio meilės kokteilio receptą. Ar iš tikrųjų būtų galima įsimylėti tiesiog pačiam panorėjus, arba bent jau tai skatinti ir kontroliuoti?

Posakis, kad įsimylėjusius žmones valdo chemija, labiausiai tikėtina, atsirado dar prieš mokslininkams iš tikrųjų atrandant biochemines meilės reakcijas, kurios mus veikia. Dabar įrodyta, kad meilės chemijoje dalyvauja kelios svarbios medžiagos žmogaus organizme, be to, kiekvienoje iš meilės fazių jų vaidmuo skiriasi. Suprantant chemiją, kuri yra meilės jausmų pagrindas, ir žinant, kaip ją galima veikti, yra vilčių patobulinti partnerystės santykių kokybę ir trukmę.

Meilė yra biologinė

Meilė persmelkia kiekvieną mūsų gyvenimo aspektą. Ji ne tik įkvepia nesuskaičiuojamų meno darbų kūrėjus, bet ir giliai paliečia kiekvieno žmogaus dvasinę bei fizinę būseną. Sudaužyta širdis nėra tik metafora, nes nelaimingi santykiai gali palikti pragaištingų pasekmių: skyrybos ir sunki netektis gali sugriauti žmogaus fiziologiją ir net artinti mirtį. Kita vertus, žmogus be meilės negali tobulėti ir būti laimingas, net jei visi kiti jo pagrindiniai poreikiai yra patenkinti. Tai rodo, kad meilė nėra tik pliki jausmai – tai biologinis procesas, dinamiškas ir abipusis, kuris, be to, vyksta keliose dimensijose.

Žinoma, kad žmonių socialinė sąveika paveikia pažintinius ir fiziologinius procesus, kurie turi įtakos įsitraukusių asmenų emocinei ir dvasinei būklei. Šios permainos savo ruožtu veikia socialinę sąveiką ateityje. Panašiai ir meilės palaikymas reikalauja nuolatinio grįžtamojo ryšio per jutimo ir pažintinę sistemą; kūnas ieško meilės ir nuolat teikia atsakomąją reakciją į sąveiką su mylimuoju arba šios sąveikos trūkumą.

Moksliškai patvirtintas ir posakis, kad meilė gydo, nors mokslas į šio fenomeno fiziologinį aiškinimą atkreipė dėmesį tik neseniai.

Meilės tyrimai leidžia bandyti atsakyti į daugelį svarbių klausimų, įskaitant tai, kas būtent yra dviejų žmonių romantiškų santykių biologinis pagrindas – kokios biocheminės medžiagos ir reakcijos vyksta organizme.

 

Visą tekstą galite skaityti žurnale "Ko gydytojai tau nepasako"

Komentuoti