Lytinis gyvenimas po menopauzės. Kaip atgauti seksualinį apetitą

Teksto dydis:

Lytinis gyvenimas po menopauzės. Kaip atgauti seksualinį apetitą

2018-04-16 11:56

Dėl menopauzės daugeliui moterų sumažėja seksualinis potraukis (libido), taip pat pasireiškia ir kiti nemalonūs simptomai. Vis dėlto garsi moterų sveikatos klausimų ekspertė Maryona Stewart gali duoti keletą patarimų, kaip natūraliomis priemonėmis susigrąžinti norą mylėtis.

Beveik ¾ moterų po menopauzės sutinka, kad po šio pokyčių etapo jų lytinis potraukis yra sumažėjęs. Tai nestebina, nes 70 proc. moterų patiria makšties sausumą, o tai iš esmės paveikia jų gebėjimą gyventi seksualiai aktyvų gyvenimą. Todėl santykiuose išnyksta lengvumas ir spontaniškumas.

Daugelis moterų mano, jog stiprus lytinio potraukio sumažėjimas liudija tai, kad jaunystė jau praėjusi. Mūsų visuomenėje dauguma žmonių renkasi laikyti savo lytinį gyvenimą paslaptyje: tai nėra tema, apie ką draugės tauškia susitikusios išgerti puodelį kavos, net jei tai geriausios draugės.

Nėra kokio nors vieningo principo, padedančio nustatyti, ar lytinio potraukio lygis normalus, todėl nėra ir sąvokos „normalus lytinis potraukis“. Kas atrodo normalu vienai porai, gali nebūti normalu kitai.

Tik kiekviena moteris pati gali vertinti savo lytinį potraukį, lygindama tai, kaip ji jautėsi anksčiau, su tuo, kaip jaučiasi dabar. Jei lytinis potraukis ir sumažėjo, tai nėra blogiausia, kas gali nutikti, nes tai įmanoma atkurti.

Nuovargis, energijos netekimas ir nuotaikos svyravimai gali sugadinti net itin stabilius santykius. Be to, prasidėjus menopauzei, dėl stipraus estrogenų koncentracijos sumažėjimo gali sumažėti ir makšties išskyrų, ji gali pasidaryti sausa. Tai gali kelti tam tikrą diskomfortą. Jei makšties audiniai sausi, mylėtis gali būti skausminga, o atskirais atvejais tai gali sukelti net audinių plyšimą ir kraujavimą. Jei dar prie to naktimis jus vargina prakaitavimas, nenuostabu, kad nesate linkusi užsiimti seksu.

Daugelis moterų tyli apie problemų keliančius vyksmus kūne ir susitaiko su jais kaip su neišvengiamu senėjimu. Vis dėlto nemalonius reiškinius įmanoma sumažinti. Galima daug nuveikti tam, kad natūraliomis priemonėmis atkurtume makšties drėgmę, skatintume gleivių sluoksnio formavimąsi makšties dangos ląstelėse ir pasiektume lytinio potraukio atsinaujinimą. Esu aprašiusi maisto papildus ir kai kuriuos daug žadančius gydymo metodus, kuriuos patariu išbandyti.

Visą tekstą galite skaityti žurnale „Ko gydytojai tau nepasako

Komentuoti