Pamastymai apie santuoką

Teksto dydis:

Pamastymai apie santuoką

2013 vas. 18 00:42

Atrodo, mūsų senelių laikais viskas atrodė paprasta: susituokiate, susilaukiate vaikų ir amžinai liekate kartu, nesvarbu, net jei ir nutinka taip, kad nebegalite vienas kito pakęsti. „Laimingos“ santuokos suvokimas buvo visai kitoks. 

„Su laiku įvyko pokytis, santuoka tapo vis labiau nepriklausoma nuo daugelio dalykų“, teigia Stevenas Nockas, Virdžinijos universiteto sociologijos mokslų profesorius, parašęs knygą Santuoka vyrų gyvenime (Marriage in Men‘s Lives). Šiais laikais žmogus antrąją pusę renkasi nedėltų pačių priežasčių, kaip seniau − tarkime, kad galėtų bendrai nudirbti sunkius ūkio darbus. Sutuoktiniai buvo daugiau ar mažiau priklausomi vienas nuo kito. Žinoma, tai nereiškia, kad modernus santuokos modelis yra laimingesnis nei ankstesnysis vien todėl, kad vyras ar žmona nebesirenkami tikdėlūkio darbų. 

Turėti laimingą santuoką − tai galvoti apie buvimo drauge priežastis 

Aštriausias santuokos peilis – įsipareigojimo ir pasitikėjimo vienas kitu trūkumas. Ką įsipareigojimas reiškia šiuolaikiniam vyrui? Dažnai jie nei patys to nežino. Seniau buvo įsipareigojama padėti vienas kitam kasdieniuose darbuose. Šiais laikais nebereikia moteriai padėti nudirbti sunkių ūkio darbų, moterys užsidirba pragyvenimui pačios. Pasikeitė priežastys, laikančios žmones drauge, dažniausiai tai tikra meilė ir jausmai vienas kitam, kuriuos išlaikyti ne visada paprasta. Štai kodėl padaugėjo skyrybų. 

Būnant dviese reikia išlikti individualiomis asmenybėmis 

Per didelė nepriklausomybė arba darboholizmas žlugdo santykius, bet lygiai taip pat juos žlugdo ir didelė priklausomybė nuo kito žmogaus. Susituokę žmonės turi likti individais su savais pomėgiais, o kartais ir laisvalaikiu. Ėmus gyventi kito žmogaus gyvenimą, santuoka pasmerkta žlugti. Profesorius S. Nockas taip pat pataria paklausti savęs, kas Jus sies su partneriu, jei po santuokos jausmai priblės arba išnyks. 

Susituokusios poros mėgaujasi geresniu seksu 

Čia nėra jokios paslapties ar mistikos. Viskas slypi tame, kad ilgai drauge gyvenantys žmonės geriau pažįsta vienas kitą ir žino kaip suteikti tikrą malonumą. Tuo tarpu kiekvieną naują partnerį tenka mokyti nuo pradžių. 

Santuoka ir tradicijos – neatsiejami dalykai 

Santuoka neišvengiamai susijusi su tradicijomis. Kartais net nepagalvojame, kad tuokiamės taip pat iš tradicijos. „Poskyrybų daugelis porų ar jų vaikai skundžiasi, kad šeima nesilaikė tradicijų,“ sako profesorius S. Nockas. Ne visi susimąsto, kokie tradiciškai svarbūs yra vestuvių dieną prieš visus duoti įžadai. Įrodyta, kad labiau tradicijų besilaikantys žmonės skiriasi rečiau. 

Santuokos privalumai 

Egzistuoja daugybė priežasčių, kodėl verta būti susituokus. Teigiama, kad susituokę žmonės ilgiau gyvena, daugiau uždirba, yra labiau altruistiški ir daugiau rūpinasi socialinėmis problemomis nei vieniši žmonės. 

Tai, kaip pavyks išlaikyti santuoką, daugiau priklauso nuo vyro iniciatyvos, rašo S. Nockas. Taip jau sutvarkė gamta, kad vyrai niekada nesiliaus būti medžiotojais, užkariautojais ir gaujos vadais. Žinoma, laimingai santuokai reikia ir moters indėlio, bet mokslininkų teigimu, moteriai priversti įsipareigoti vyrą kur kas sunkiau, nei vyrui moterį.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now and get millions within a week! +393512615163 2022 birž. 16 14:32


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : carolblankatmcard@gmail.com

Hangout : carolblankatmcard@gmail.com

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.