Saulės vonios žaloja odą labiau nei rūkymas

Teksto dydis:

Saulės vonios žaloja odą labiau nei rūkymas

2011 birž. 7 07:00

Deginimasis saulėje blogiau, nei rūkymas, o daugeliui mūsų įdegis gali tapti lygiai tokiu pat įpročiu kaip ir rūkymas. Atrodo taip sveika būti saulėje. Be to, po žiemos įgiję auksinį odos atspalvį geriau atrodome.

Tačiau atsargiai! Jei norite jauniau atrodančios odos, venkite gilaus įdegio bet kokia kaina. Šviesus auksinis atspalvis tai riba, o dar geriau bus jei tokį pasieksite naudodamiesi įdegio kremu.

Kaitintis saulėje sveika iki tam tikro laipsnio, kuris yra gana menkas. Mūsų kūnui reikia ~20 – ies minučių kasdienės sąveikos su saulės spinduliais, kad pasigamintų pakankamai vitamino D, kurio reikia optimaliai sveikatai palaikyti.

Jei viršysite šią ribą, saulės spinduliai pagreitins odos senėjimo procesą, todėl galite imti atrodyti senesni, nei iš tiesų esate.

Nuo tada, kai oda ima senti, rūkymas ir kaitinimasis saulėje tai du blogiausi pasirinkimai, kuriuos galite daryti, o saulės spinduliai patys savaime yra labiausiai sendinantis dalykas.

Kaip saulės spinduliai veikia mūsų odą?

  • Oda praranda elastingumą.
  • Suplonėja viršutinis odos sluoksnis.
  • Anksti atsiranda raukšlių.
  • Išsiplečia kapiliarai.

Atsiranda senatvinių dėmių ir pakinta odos pigmentacija (baltos dėmės).

Jei ne tik kaitinatės saulėje, bet ir rūkote, galite susilaukti dar daugiau neigiamo poveikio odai. Ir vien todėl, kad turite tamsesnę odą, nemanykite, jog saulės spinduliai jūsų nepaveiks. Įdegis pats savaime yra žalingas epidermiui arba viršutiniam odos sluoksniui.

Tikriausiai manote, kad  visa tai kiek perdėta, ypač jei oda dar nepažeista. Patartina pasidaryti odos skanavimą, parodantį jau padarytą UV spindulių žalą odai, kurios negalima pamatyti plika akimi.

Kas be ko, galite ir toliau mėgautis poilsiu už namų sienų – netgi tada, kai saulė kaitina labiausiai – tol, kol laikotės auksinės taisyklės. Ją galima apibūdinti taip: saugokite odą stipriu kremu nuo saulės; kaitinant saulei vaikščiokite uždaresniais drabužiais arba ieškokite pavėsio.

Atminkite, kad jums reikia apsaugos tiek nuo UVB, tiek nuo UVA spindulių, todėl nepagailėkite pinigų geresniems kremams nuo saulės. Tad padarykite sau paslaugą – sekite auksinėmis kaitinimosi saulėje taisyklėmis ir apsaugokite odą nuo senėjimo tiek ilgai, kiek įmanoma!

Šaltinis: skincare.simplyantiaging.com

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

ausra 2011 gruod. 1 01:42

noriu issivavyti organizma nuo slaku ir siek tiek numesti svorio,apie3 kg.