100 kalorijų turintys užkandžiai

Teksto dydis:

100 kalorijų turintys užkandžiai

2011-05-16 07:00

Mokėti kontroliuoti porcijas labai svarbu. Jei laikotės dietos, būtina išmokti valgyti mažomis porcijomis ir pamiršti dideles. Šiandien tai nėra problema, nes daugelis maisto gamintojų pakuoja gaminius į specialias pakuotes, su jau nustatytu kalorijų skaičiumi. Porcijų ir kalorijų kontrolė kelia pasigerėjimą, tačiau tikrosios maisto porcijos dažnai pasirodo daug mažesnės, nei tikėtasi. Deja, daugelis parduotuvėse esančių užkandžių su jau paskaičiuotomis kalorijomis tai sausainiai, saldainiai ir kiti ne itin sveiki gaminiai, kuriuose dažnai daug cukraus, druskos ir mažai maistinių medžiagų.

Kodėl 100 kalorijų?

Nėra nieko magiško skaičiuje 100. Šį skaičių paprasčiausiai lengva atsiminti. 100 kalorijų turinčios porcijos dydis labai tinka dietos besilaikantiems ir mažiems vaikams. Daugelis tokių parduotuvėse parduodamų mažų užkandžių patrauklūs pirkėjams dėl spalvingų pakuočių, be to juos lengva įsimesti į kuprinę ar rankinę ir visuomet turėti po ranka, kai pasijusite alkanas. Tokie užkandžiai taip pat padeda išvengti persivalgymo, žinoma, tik tada, jei po pirmos pakuotės nesiekiate antros, o paskui trečios ir t.t.

Pasigaminkite užkandžių patys

Naminiai užkandžiai gali būti įvairūs ir nebūtinai juos reikia gaminti, juk galima į mažą popierinį maišelį įsimesti saują riešutų, vynuogių ar kitų produktų. Juos patogu nešiotis su savimi ir išalkus nebūtina lėkti iki parduotuvės ar į artimiausią kavinę. Sutaupysite laiko ir pinigų. Pateikiame jums 100 kalorijų turinčių užkandžių pavyzdžių, kuriuos galite pasiimti iš namų:

 • 1-1/2 puodelio vynuogių.
 • ¼ puodelio razinų.
 • 1 puodelis nesaldinto apelsinų padažo.
 • 4 puodeliai žalių brokolių.
 • 8 pekano riešutai.
 • 25 mažos morkytės.
 • 2 valgomieji šaukštai smulkintų riešutų
 • 2 šokoladiniai traškučiai.
 • 20 griežinėlių marinuotų agurkėlių.
 • Salotos su valgomuoju šaukštu itališko padažo.
 • ½ pitos.
 • 2 valgomieji šaukštai smulkintų migdolų.

Kaip matote, kai kurie produktai yra kaloringesni, todėl 100 kalorijų turinti jų porcija atrodo visai nedidelė. Daugiausiai galima suvalgyti daržovių. Šį sąrašą būtų galima tęsti ir tęsti. 100 kalorijų turinčiu užkandžiu galite paversti kiekvieną savo mėgiamą produktą, tačiau porcijų dydžiai dėl skirtingo jų kaloringumo, skirsis.

Nemažas pasirinkimas

Daugelis parduotuvėse esančių užkandžių turi 100 kalorijų, kartais kiek daugiau. Tačiau, jei užsukote nusipirkti užkandžio į parduotuvę, pirmiausia traukite į vaisių skyrių, nes švieži vaisiai yra geriausias pasirinkimas dietos besilaikantiems. 100 kalorijų turės nemažas obuolys, 1 vidutinis bananas arba didokas apelsinas. Kitas geras pasirinkimas tai jogurtas. Daugelis mažose pakuotėse parduodamų jogurtų turi apie 100 kalorijų. Nemėgstate vaisių ir jogurto? Ne bėda, 100 kalorijų turi ~100g tuno, tiesa, jis turi būti ne aliejuje, tiek turės ir vienas nedidelis pakelis plėšomo sūrio. Norite kažko skanaus? Prašom, 100 kalorijų turi dauguma nedidelių javainių batonėlių. Žinoma, prieš pirkdami visuomet tikrinkite ant pakuotės nurodytą produkto maistinę vertę, nes skirtingų gamintojų tų pačių produktų kalorijų kiekis gali skirtis.

Išvada: patogumas prieš maistingumą

Patogumo ir porcijų kontrolės sumetimais, 100 kalorijų užkandis puiki idėja. Gaila, tačiau daugelis parduotuvėse parduodamų užkandžių tai sausainiai, traškučiai ir kiti nemaistingi produktai. Kaip tik todėl, daug protingiau užkandžių susipakuoti namuose ir ramia galva išeiti į darbą ar į mokyklą išleisti vaikus. Tai kompromisas, leisiantis kontroliuoti alkį ir tuo pačiu gauti naudingų maistinių medžiagų.

Šaltinis: thedietchannel.com

Komentuoti