Laidos „Sveikatos kodas“ lieknėjimo akcijos dalyviai bandys įveikti save

Teksto dydis:

Laidos „Sveikatos kodas“ lieknėjimo akcijos dalyviai bandys įveikti save

2015-05-14 15:40

Startavo BTV – LNK televizijos laidos „Sveikatos kodas“ organizuojamas konkursas „(Su)lieknėk... ir patik sau!“. Du mėnesius 7 dalyviai, pritaikius individualią mitybos ir sporto programą, pasitelkus psichologų pagalbą, viešai pademonstruos turintys antsvorio ir bandys juo atsikratyti. Siekiant, kad rezultatai išliktų ilgesnį laiką, dalyviai pasiryžę pakeisti gyvenimo būdą – kasdien judėti, sportuoti, bandyti pasisemti motyvacijos sveikai gyventi ne tik šio konkurso metu, bet ir grįžus į kasdienį gyvenimą.

Kompleksinę lieknėjimo programą sudarys sveikatos būklės patikrinimas, individualaus mitybos plano sudarymas, sporto užsiėmimai su asmeninių trenerių pagalba, joga. Konkurso nugalėtojui atiteks 6 d. kelionė kruizu dviem po Viduržemio jūrą.

Kiekvieną sekmadienį transliuojamos TV laidos žiūrovai galės stebėti, kaip projekto dalyviams seksis mesti svorį, sportuoti, kokius patarimus dalys dietologai, mitybos specialistai ir treneriai. Projekte dalyvauja profesionalų komanda, todėl žiūrovai dalį informacijos galės pritaikyti sau ir savo asmeniniams poreikiams, mitybos įpročiams, sportui.

Apie „(Su)lieknėk,... ir patik sau!“ dalyvius savo skaitytojus informuos ir populiariausias sveikatos portalas Lietuvoje Sveikas.lt. Foto ir video medžiaga bus pateikta ne tik internetinėje svetainėje, bet ir Sveikas.lt Facebook profilyje. Bus rengiami įvairūs su TV projektu susiję žaidimai.

Pristatome TV konkurso „(Su)lieknėk... ir patik sau!“ dalyvius.

Erika Brasiūnienė, 43 m., trijų vaikų mama

Energinga, veikli, pasitikinti savimi moteris iš Vilniaus. Jau antroje lieknėjimo akcijoje dalyvaujanti Erika tikina, kad visada stengiasi imti viską, ką duoda gyvenimas. Pirmąjį „Sveikatos kodo“ lieknėjimo konkursą laimėjusi ir 6 kg atsikračiusi moteris sugrįžta į televizijos eterį kupina dar didesnio optimizmo.

Apie 100 kg sverianti Erika prisipažino, jog lipti ant svarstyklių nemėgsta ir pastaruoju metu tai daranti ypač retai. Anot jos, svarbiausia, kad svarstyklės rodytų dviženklį skaičių, nes trečiasis skaitmuo signalizuoja apie galimą sveikatos pavojų.

Indrė Uselytė, 27 m. vaikų darželio auklėtoja

Linksma ir be abejo, draugiška Indrė Uselytė yra vaikų darželio auklėtoja. Mergina studijavo socialinę pedagogiką, vėliau socialinį darbą ir galiausiai ikimokyklinį ugdymą. Be galo mylinti vaikus Indrė pati jų dar neturinti ir kol kas neplanuojanti.

Na, žinoma, kol dar mergina yra jauna, ji nori plokščio pilvuko ir į projektą „(Su)lieknėk... ir patik sau!“ atvyko būtent su šia mintimi.

„Kai krenta svoris tu pats jautiesi lengvesnis, nesi apsunkęs, nesi mieguistas. Noriu numesti apie 10kg, tačiau nėra tokio dalyko, kad pasikabinsiu merginos nuotrauką, žiūrėsiu ir lygiuosiuos, kad noriu būti tokia kaip ji. Tikrai ne. Svorį mesiu tol, kol jausiuosi gerai“, – užbaigė Indrė.

Simona Psonikaitė, 25 m., jaunimo programų koordinatorė

„Esu varlė keliauninkė. Toliausiai buvau Los Andžele, Kalifornijoje. Esu aplankiusi apie 20 valstybių. Taip pat esu spontaniška, turiu dalelę hiperaktyvumo, žiūriu į gyvenimą labai paprastai: „duoda – imk, muša – bėk“, – taip trumpai drūtai save pristato 25 m. Simona Psonikaitė.

Projekte „(Su)lieknėk... ir patik sau!“ mergina nusprendė dalyvauti dėl ypač patrauklaus prizo. „Matėt, koks prizas? Kelionė kruizu dviem“, – juokavo ji.

Žinoma, taip pat S. Psonikaitė nori numesti svorio. Mokyklos laikais ji svėrė 68 kg, dabar – apie 100 kg. Anot Simonos, pagrindinė antsvorio priežastis – kompiuteris.

Justina Saveikaitė, 29 m., verslininkė

Justina – energinga moteris. Ji dirba ne tik vienoje LR ministerijoje, bet yra įkūrusi ir privatų vaikų darželį Vilniuje, kurio valdyme vis dar aktyviai dalyauja. Prieš pradedant dirbti ministerijoje, ji pabaigė du magistro kursus – socialinės pedagogikos ir socialinio darbo. Taip pat Justina dėstė Lietuvos Edukologijos Universitete ir dar dirbo ten administracijos skyriuje. Žodžiu, veiklos moters gyvenime tikrai netrūksta.

Konkurse labai padeda draugų palaikymas, bet kai parduotuvėje užkliūna akys prie Jolantos itin mėgstamų saldumynų lentynos – situacija suaštrėja. „O gal vieną skiltelę? Tik vieną“, – kaip mažas vaikas pati sau pataikauja dalyvė. Galiausiai prisipažįsta, kad kartais leidžia sau suteikti šį malonumą, nes, kaip ji pati sako, yra tik paprastas žmogus ir linksmai nusijuokia. 

Jolanta Sinkevič, 28 m., būsima kosmetologė

28 – erių metų būsima kosmetologė motyvacinį laišką išsiuntė iki atrankos pabaigos likus 15 min. Jolanta sako, kad šis konkursas lyg iš dangaus nukritęs.

Keista, kad anksčiau Jolanta neturėjo didelio svorio ir kompleksuodavo dėl to, kad yra per liekna. Tikra gyvenimo ironija, nes šiandien moteris sveria 72 kg ir jaudinasi dėl nuolat didėjančio svorio. Paskutiniu metu kas mėnesį vis priaugo po 2 kg ir tai jai sukelė nemažą paniką: „Baisu pirkti rūbus vis didesniais dydžiais, kurių gyvenime nebuvau pirkusi“.

Tačiau dalyvė su šypsena prisimena, kaip draugai jau pastebi jos pastangas. „Truputį veidas pasidarė gyvesnis, o ir žandai ne tokie putlūs“,  šypsosi moteris.

Taip pat ji džiaugiasi, jog pagaliau po truputį įtraukia sportą į savo laisvalaikį.

Eglė Marciuškienė, 45 m. gydytoja ir teisininkė

„Turiu tris vaikus, visi liekni ir dailiai nuaugę. Nenoriu būti sena, stora, sukriošusi mama!“, – prisipažįsta 45m. gydytoja ir teisininkė Eglė Marciuškienė.

Į projektą „(Su)lieknėk... ir patik sau!“ Eglė atvyko, visų pirma, atsiklaususi vaikų ir vyro. Laimei, šeima davė palaiminimą. Šeimos nariai visuomet valgė sveikai, sočiai, tačiau pagrindinis patiekalas būdavo patiekiamas vėlai vakare. Anot moters, tai pagrindinė priežastis dėl jos padidėjusio svorio. Eglė patikina, kad dėl viršsvorio kaltas ne kas kitas, o mityba. Moteris prisimena, jog įprotį sočiai pavalgyt įskiepijo tėvai. Vis dėlto, Eglė prisipažįsta savo vaikus auklėjanti kiek kitaip.

Projekto metu rezultatai maloniai nustebino. Pirmąją projekto savaitę Eglė buvo lyderė ir sugebėjo atsikratyti net 5,1 kg. Moteris jau dabar jaučia, jog organizmas nereikalauja tokių didelių porcijų.

Asta Gelūnienė, 33 m., dviejų vaikų mama

Dar paauglystėje ji buvo apvaliausia iš visų savo bendraklasių ir juokaudavo, kad ji ne eina, o ridenasi kiemu. Deja, jokių priemonių nesiėmė, tik prisimena, kad didžiausią įtaką jos kompleksavimui dėl svorio padarė motina. Besilaukdama dukros, Asta pradėjo badauti. Visa laimė, kad dukra gimė sveika, kiek mažesnio svorio ir truputį per anksti, tačiau viskas gerai. Po to prasidėjo didžiosios moters ligos – nervinė anoreksija ir po metų nervinė bulimija. Dalyvė pasiekė neįtikėtinai mažą svorį – 58 kg, tačiau džiaugtis jai nebuvo kuo, nes viskas buvo sunkios ligos fone.

Šiandien ji yra lieknėjimo konkurse ir džiaugsmas trykšta per kraštus. „Galiu pasiekti gerų rezultatų, nes yra visas glėbys besirūpinančių specialistų“, – džiaugiasi Asta.

TV projektas „(Su)lieknėk... ir patik sau!“ laidos „Sveikatos kodas“ metu BTV eteryje – sekmadieniais, 11 val. Naujienas sekite portale Sveikas.lt ir Sveikas.lt Facebook profilyje.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Get program blank atm card +393512615163 2022-06-15 13:37


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : carolblankatmcard@gmail.com

Hangout : carolblankatmcard@gmail.com

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.