Maisto produktų dešimtukas norintiems maitintis sveikai

Teksto dydis:

Maisto produktų dešimtukas norintiems maitintis sveikai

2011-04-04 00:00

Yra maisto produktų, padedančių palaikyti sveikatą ir suteikiančių energijos. Todėl pateikiame Jums dešimties maisto produktų, kuriuos privalote turėti savo virtuvėje, sąrašą. Atėjo metas atrodyti dar geriau ir tapti sveikesniais!

Pomidorai

Pomidorai yra puiki daržovė, nes iš jos galima daug ką pasigaminti, netgi skanų nekaloringą padažą jūsų mėgstamiems spagečiams. Šiose daržovėse gausu likopeno ir kitų svarbių maisto medžiagų, padedančių išvengti vėžinių susirgimų. Be to, pomidoruose yra organizmui svarbaus vitamino C.

Žalumynai

Žalumynai – tikras vitaminų šaltinis. Ką tik pagalvojote, kad jūs ne karvė ar arklys, jog rupšnotumėt vien žolę? Bet kodėl gi nepasigaminus iš žalumynų ko nors skanaus? Pavyzdžiui, šiek tiek juos patroškinkite, tada į įkaitintą keptuvę įpilkite šiek tiek alyvuogių aliejaus ir pakepinkite su česnaku, uždenkite dangčiu ir leiskite pabūti garuose. Štai jums ir puikus patiekalas. Tiks bet kokie žalumynai: nuo Šveicarijos mangoldų iki lapinių ir žaliųjų kopūstų. Patikėkite, tinkamai paruošti jie tikrai skanūs ir turi vieną didelį privalumą: yra nekaloringi.

Migdolai

Nustebote? Na taip, juk tai maisto dešimtukas lieknėjantiems, o migdolai tikrai kaloringi. Tačiau niekas ir neliepia vienu prisėdimu sukirsti viso maišo šių skanių riešutukų. Pakaks ir vienos saujos. Visuomet su savimi turėkite mažyti maišiuką migdolų: neturint laiko pavalgyti tai taps maistingu energijos teikiančiu užkandžiu.

Lašiša

Grilyje kepta lašiša...Skamba skaniai? Ir ne tik skaniai. Tikriausiai net nereikia minėti omega 3 riebiųjų rūgščių teikiamų privalumų. Lašišą pagaminti itin paprasta, o dar skanesnė ji taps patiekta su troškintais žalumynais, kurių receptą jau girdėjote. Palepinkite savo organizmą naudingomis medžiagomis, o liežuvį ypatingu skoniu.

Šaldytos uogos

Turėkite šaldiklyje šaldytų uogų ir galėsite kas rytą mėgautis gaiviais vitaminų kokteiliais. Pravartu žiemai užsišaldyti mėlynių, gervuogių ir aviečių. Ar žinojote, kad 2/3 puodelio mėlynių turi daugiau antioksidantų nei penkios porcijos brokolių. Tad atėjus vasarai nepatingėkite praleisti šiek tiek laiko miške ir papildykite šaldyklį uogų atsargomis.

Kefyras ir jogurtas

Kefyras panašus į jogurtą. Praturtintas probiotikais, kefyras padeda palaikyti žarnyno pusiausvyrą. Pamenate visas tas istorijas apie Rytų Europos ilgaamžius? Jogurtas ir kefyras – ilgaamžiškumo šaltiniai. Naudokite kefyrą ir jogurtą gamindami kokteilius, valgykite juos su medumi ar vanile. Tai skanu ir sveika!

Svogūnai

Kuklusis svogūnas lengvai randa kelią į daugelį kasdien gaminamų patiekalų, ypatingai tada, kai ateina pietų metas. Valgydami svogūnus apsisaugome nuo įvairių rūšių vėžio ir už tai turime būti dėkingi svogūnuose esantiems antioksidantinių savybių turintiems flavonoidams. Be to, svogūnai gali padėti išvengti širdies ligų ir padidinti gerojo cholesterolio kiekį kraujyje.

Avižos

Skaidulomis praturtintos avižos padeda jūsų organizmui stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje ir sumažinti „blogojo" cholesterolio kiekį. Puikūs pusryčiai: dubenėlis avižinių dribsnių sumaišytų su ~1/2 puodelio šaldytų mėlynių. Avižose esančios skaidulos padės palaikyti tinkamą žarnyno veiklą.

Juodasis šokoladas

Pagaliau! Tikriausiai nė nesitikėjote šiame sąraše išvysti kažką tokio kaip šokoladas. Juodasis šokoladas turtingas katechinais ir favonoidais, duodančiais organizmui dozę antioksidantų ir padedančiais išsiskirti „gerajam" cholesteroliui. Tiesa, galime nuliūdinti, kad žmogui kuo puikiausiai pakanka 30 g šokolado per dieną ir kuo jis tamsesnis, tuo geriau. Gaila, tačiau juodą kartųjį šokoladą mėgsta ne kiekvienas.

Apelsinai

Jau seniai praėjo tie laikai, kai žmonės kentėjo nuo skorbuto, tačiau tai nereiškia, kad mūsų organizmui niekada netrūksta vitamino C. Verta žinoti, kad apelsinuose gausu flavonoidų, padedančių išvengti vėžio ir širdies bei kraujagyslių ligų. Tad, kodėl kas rytą neišgėrus stiklinės šviežių apelsinų sulčių? Tai ne tik skanu, bet ir sveika.

Šaltinis: diet.com

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (5)

Karin 2023-02-20 17:09

Toto je velmi radostný den mého života díky pomoci, kterou mi doktor WEALTHY poskytl tím, že mi pomohl dostat mého bývalého zpět pomocí jeho mocného kouzla, a práci v těhotenství, kterou udělal, jsem mu tak vděčný. skvělá práce, kterou jsi udělal. Nyní mohu směle říci, že jsem byl povolán zpět na své místo v práci, moje dcera je zpět doma a já jsem byla dnes ráno testována jako těhotná po lékařském textu, který jsem dnes ráno prošla v mém zaměstnání. Byla naposledy těhotná před 14 lety a nyní jsem pozitivně testována. Chci použít toto médium, abych vám moc poděkoval a osobně vám přijdu poděkovat. Můžete mu poslat e-mail a on pro vás může udělat víc, protože vím, že jsou lidé, kteří potřebují jeho pomoc jako já. Jeho e-mailová adresa je ( [email protected] ) Jeho buňka: +2348105150446 Jste tak mocní. To je pro skutečné lidi v nouzi. DĚKUJI, DR.

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-26 19:02


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

ieva 2012-10-16 19:02

labai geras