Mokytojas, keičiantis požiūrį į maistą

Teksto dydis:

Mokytojas, keičiantis požiūrį į maistą

2013-03-26 10:37

"Svarbu, kad lieknėdama neprivalau atsisakyti mėgstamo maisto", - sako E.Suchockskytė. /Vaivos Abromaitytės nuotrauka

Grafikei Editai Suchockytei mūzos tikrai dosnios. Ji ne tik dailininkė, kurios darbų parodą šiuo metu galima aplankyti Vilniaus "Domus" galerijoje, bet ir populiari kamerinių renginių dainininkė, temperamentingai atliekanti Patricios Kaas, Editos Piaf, Mireille Mathieu dainas, rusiškus romansus.

Savo meistriškumo paslaptis ir pozityvų žvilgsnį į pasaulį ji perteikia ne tik nenustygstančiai savo dukrelei Marlenai, bet ir Vilniaus B.Dvariono muzikos mokyklos dailės studijos mokiniams. Pro Editos Suchockytės dailės galerijos, esančios šalia Užupio angelo, langus iš ofortų, grafikos darbų į praeivius ir lankytojus sklinda šilti ir šviesūs vaikų, angelų žvilgsniai. "Niekada neieškau siužetų. Paprasčiausiai gyvenu. Svarbiausia - nesislėpti nuo pasaulio ir džiaugtis šia diena. Būti atviram, pildytis kasdieniais įvykiais, išpažinti tikrąsias vertybes, pernelyg nesikoncentruoti į materialiąsias, - sako Edita, pripažįstanti svarbiausiąją grįžtamojo ryšio taisyklę: - Niekada neskaičiuoju, kiek išdaliju: paveikslų, dainų. Žinau, jog gėris grįžta su kaupu."

Edita džiaugiasi gyvendama Užupyje, supama ypatingos senamiesčio auros. Eidama gatve nuolat sutinki kaimynų, pažįstamų, o bet kuriuo momentu į galeriją, kur per savo gimtadienį užsukai tik keliolikai minučių atsitraukusi nuo sergančios dukrelės, gali sugužėti užsienio turistai, susižavėję kūriniais. "Jie nusipirko paveikslą ir išėjo šypsodamiesi, o aš išskubėjau namo, net nepagalvojusi, kad galerija - tai ir mano verslas. Per kitą pusvalandį čia galbūt galėtų užklysti dar keletas pirkėjų, - juokiasi Edita. - Jeigu į kūrybą imsi žiūrėti kaip į verslą, atsiras didžiulė ir visai nereikalinga tuštuma. Praeis kažkiek laiko, teks atsigręžti ir sąžiningai atsakyti sau į klausimą: dėl ko aš paišau, kokia viso to prasmė? Aš noriu dabar, kasdien pasidžiaugti ta prasme, neleisti atsirasti tuštumai, džiaugtis talentais, kuriais esu apdovanota - piešti, dainuoti, kurti. Nuolat dirbti ir tobulėti, nes suvokiu, kaip viskas trapu - šiandien galiu dainuoti, o rytoj - ar galėsiu? Manau, kad man, kaip ir kiekvienam žmogui, svarbu nepamesti tos žiežirbos, to gyvenimo geismo, gebėjimo atsilaikyti prieš sunkumus, džiaugtis, svajoti ir keistis."

Suknelė išdavikė

Pasitenkinimo, saviraiškos jausmas ateina iš vidinės harmonijos. Tačiau tai - irgi ne nuolatinė būsena. Edita prisipažįsta, kad ją, kaip ir daugelį moterų, kartkartėmis ištinka "krizės". Viena jų vadinasi "neturiu kuo apsirengti". Nesvarbu, kad stovi prie pilnutėlaitės drabužių spintos... "Toks momentas mano gyvenime buvo - neįlindau nė į vieną savo suknelę. Tai buvo baisiausias dalykas, gadinantis visą mano vidinį grožį, - kvatojasi Edita. - Nors tąkart buvo nelabai juokinga, nes vykdama koncertuoti pasiėmiau suknelę, būdama visiškai įsitikinusi, jog ji tinkama. Pasirodė, kad skaniausi mamos patiekalai Kalėdų laikotarpiu situaciją pakeitė, ir vos į ją įtilpau... Galvoju, ačiū Dievui, kad pavyko, kaip galėjau būti tokia neapdairi?.. Tada labai rimtai susimąsčiau, jog reikia kažką daryti. Nors niekad nebuvau labai liekna, bet niekas ir nesakė, kad reikėtų susirūpinti figūra, daugeliui patikau tokia, kokia esu. Tuomet aiškiai pajutau vidinį poreikį keistis. Daug kalbame apie vidinį grožį, bet kas gi pamatys tą vidinį grožį, jeigu nematyti išorinio? Tai buvo postūmis susimąstyti ir veikti. Konstatavau, kad turiu didelį poreikį patikti, tačiau... nebeįtelpu nė į vieną suknelę. Tai tragiška, kasdien gadina nervus. Ir aš nusprendžiau: privalau tapti liekna ir užsiauginti ilgus rudus plaukus. Nesvarbu, kad anksčiau jie buvo balti ir kai nusidažiau rudai, daugelis sakė, kad ir prieš tai buvo gerai. Bet man taip norėjosi." Nuolat bendraudama su daugeliu žmonių Edita sakosi neretai išsitarianti ne tik apie savo problemas, bet ir apie svajones: "Kažkokiame interviu pasakiau, kad turiu neįgyvendintą svajonę būti liekna, kad tai, kaip atrodau, - vienas iš dalykų, kuris nors ir netrukdo, tačiau man nepatinka. Netrukus sulaukiau pasiūlymo ir patarimo, kaip siekti savo svajonės, pasitelkiant Exadipiną."

Pamirštas alkio jausmas

"Sutikau. Dėl svajonės būti lieknai. Na, dar ir iš smalsumo", - sako Edita. Apsilankiusi pas gydytoją dietologę ji išsiaiškino, ar visus mėgstamus maisto produktus gali valgyti. "Visada turėjau gerą apetitą, valgyti man patinka, nes malonu ir skanu, o ypač tai, ką pagamina mama. O ji visada gamina labai skaniai ir daug. Miegoti einu vėlai, keliuosi anksti, nes reikia dukrą palydėti į mokyklą, tad galėdavau pavalgyti nors ir vidurnaktį. Žaviuosi valingais žmonėmis, kurie, nusprendę per pusę sumažinti maisto porcijas arba nevalgyti po 18 valandos, to ir laikosi. Man pačiai be pagalbos nepavyktų. Kai pradėjau vartoti Exadipiną, per penkias savaites jau numečiau 6 kilogramus. Svarbiausia - keičiasi požiūris į maistą. Sumažėjo ne tik suvalgomo maisto porcijos, bet dėl preparato poveikio - jis reguliuoja gliukozės kiekį kraujyje - neliko ryškaus alkio jausmo. Gal sunkiausia išlaukti tas 15 min. iki valgio, kai išgeri tabletę. Pirmąją savaitę skubėdavau pavalgyti prieš pat 18 val., o paskui vakare dar jausdavau alkį. Vartojant Exadipiną jis netrukus visai sumažėjo. Dabar galiu pavalgyti ir anksčiau, o vakare ramiai valgydinu dukrą, o pati be emocijų praeinu pro šaldytuvą. Labai svarbu, kad neprivalau atsisakyti to, ką mėgstu: duonos, vaisių, bet visai nebenoriu saldumynų - saldainių, šokolado, kuriuos anksčiau labai mėgdavau. Turiu stiprią motyvaciją - noriu numesti dar bent 11 kg."

Edita prisipažįsta: retkarčiais pasitaiko, jog neįmanoma laikytis pasirinkto mitybos režimo, tenka daryti išimtį. "Pagalvojau: negi erzinsiu geriausią draugę per jos gimtadienį restorane nieko nevalgydama? Juo labiau, kad maistas buvo labai skanus ir porcijos - saikingos. Sąmoningai sau pasakiau, kad darau išimtį - iš pagarbos draugei, tačiau tai neturi tapti taisykle. Alkoholiniams gėrimams nedarau jokių išimčių: nevartoju. Kitą dieną vėl grįžau prie savo režimo." Apie preparatą, padedantį jai be ypatingų pastangų ir kančių siekti svajonės, Edita sako: "Man patinka, jog Exadipinas - natūralus produktas, kurį vartoju jau antrą mėnesį ir nejaučiu jokių nemalonių poveikių. Rekomenduočiau jį kaip pagalbininką ir mokytoją, kuris moko mažiau valgyti ir padeda siekti tikslo gražiai atrodyti ir, kas ne mažiau svarbu, išvengti antsvorio keliamų problemų." Edita lankosi pas gydytoją dietologę ir džiaugiasi, kad laikantis tokios dietos svoris mažėja būtent riebalinio audinio sąskaita, o svarbiausia, kad viska vyksta lengvai. "Man patinka, kad matydama skaniausią maistą nebūtinai noriu jį suvalgyti. O didžiausias malonumas - vėl puikiai jaustis apsivilkus tą suknelę išdavikę," - sako Edita.

Gydytoja dietologė Daiva Pipiraitė: "Pagalbininką reikia rinktis atsakingai"

Kuo gali komplikuotis antsvoris arba nutukimas kaip liga, jau nebereikia priminti - savo aplinkoje kiekvienas matome daugybę pavyzdžių: širdies ir kraujagyslių, sąnarių ligos, diabetas... Kaip prisirenkame nereikalingų kilogramų? Yra nemažai priežasčių: per didelės pagrindinių valgymų porcijos, genetinis polinkis kaupti kūno masę, tačiau viena svarbiausių ir plačiausiai paplitusių - užkandžiavimas, kai nejučia suvartojama daugiau kalorijų nei išnaudojama. Tarkime, vidutinio amžiaus, vidutinio arba mažesnio fizinio aktyvumo moterys keletą kartų per dieną geria kavą, užkąsdamos "kuo nors skanaus". Užkandžiavimas labai paplitęs kaip laiko praleidimo, nusiraminimo, savęs palepinimo, nuoskaudų kompensavimo priemonė. O ar žinote, kad netgi tiek nedaug - vos 100 perteklinių kalorijų per dieną, per metus išauga į keletą papildomų svorio kilogramų? Labai dažna moteris sako: "Valgau tiek nedaug o svoris vis tiek didėja." Kaip sureguliuoti mitybą, kad gautume tik tiek kalorijų, kiek reikia? Reikėtų labai atidžiai skaičiuoti, o praktiškai tai labai sunku.

Nusprendus mesti svorį, labai svarbi motyvacija. Tai labai stipri priemonė, kuris padeda sukontroliuoti tiek užkandžius, tiek pagrindinius valgymus, įprasti prie tinkamo mitybos režimo, tai yra, prie trijų pagrindinių valgymų ir keleto užkandžių. Tačiau problema ta, kad tokio aukšto lygio motyvacija negali išsilaikyti visą gyvenimą. Po 2-3 mėnesių ji pradeda mažėti, ir žmogus vėl lieka toks, koks buvo visą laiką: su savo požiūriais, įpročiais, ydomis. Čia ir slypi daugelio viliojančių "efektingų" dietų nesėkmių paslaptis: sumažėjus motyvacijai, vėl sugrįžta ir netekti kilogramai.

Išimtys galimos tik tais atvejais, kai pavyksta susiformuoti naujus mitybos ir gyvenimo būdo įgūdžius. Tam neblogai gali pasitarnauti ir patikimos pagalbinės priemonės. Šiuo metu jų siūloma labai daug, tačiau nereiškia, jog galima pasikliauti pirma pasitaikiusia. Pradedant mesti svorį būtų pravartu pasikonsultuoti su gydytoju dietologu arba pasitarti su šeimos gydytoju. Labai svarbu žinoti, kad priemones, padedančias mesti svorį ir suformuoti tinkamus mitybos ir gyvenimo būdo įgūdžius, reikia rinktis labai atsakingai. Jos turi būti kokybiškos ir patikimos: gerai ištirta jų veiklioji medžiaga, aiškus veikimo mechanizmas, patvirtintas išsamiais moksliniais tyrimais.

Exadipiną sukūrė austrų gydytojas, mokslininkas ir verslininkas dr. Wolfgangas Aueris kartu su bendraminčių mokslininkų komanda iš AAPO-SPA kompanijos. Jie iš vaistingojo augalo tinklinės salacijos (Salacia reticulata) ir vitamino D (cholekalciferolio) sukūrė specialios medicininės paskirties dietinį maisto produktą "Exadipin", kuris padeda palaikyti normalų gliukozės kiekį kraujyje ir efektyviai mažinti antsvorį.

Šio natūralios kilmės preparato veikimas labai aiškus, ištirtas ir patvirtintas. Jo poveikyje sumažėja gliukozės pasisavinimas žarnyne, vadinasi, organizmas gauna mažiau angliavandenių. Be to, gliukozė įsisavinama lėčiau, ir jos koncentracija kraujyje po valgio labai nepadidėja, kyla nuosaikiau, tolygiau, taip pat ir krenta. Staigus gliukozės koncentracijos kraujyje kritimas pasireiškia stipriu alkio jausmu, provokuojančiu persivalgymą arba užkandžiavimą tarp pagrindinių valgymų. Exadipinas išvaduoja žmogų nuo alkio priepuolių, jis jaučiasi nuolatos sotus, todėl nėra reikalo persivalgyti arba nuolat užkandžiauti ir prisirinkti papildomų kalorijų.

Mūsų krašte, kur taip trūksta saulės, labai svarbus ir šiame preparate esantis vitaminas D, turintis įtakos medžiagų apykaitos gerinimui, imuniteto stiprinimui. Pagaliau, labai svarbu, kad vartojant šį preparatą mažėja būtent riebalinio audinio masė.

E.Suchockytė: "Exadipiną rekomenduočiau kaip pagalbininką ir mokytoją, kuris moko mažiau valgyti ir padeda siekti tikslo gražiai atrodyti."

Valentina JAKIMAVIČIENĖ

 

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

BLANK ATM CARD FOR SALE What'sApp : +393512615163 2022-06-16 14:06


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : carolblankatmcard@gmail.com

Hangout : carolblankatmcard@gmail.com

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Elena 2021-09-26 05:36

Aceasta este o mărturie pe care o voi spune tuturor să o audă. sunt căsătorit de 4 ani și în al cincilea an de căsătorie, o altă femeie a avut o vrajă pentru a-mi lua iubitul de la mine și soțul meu m-a părăsit pe mine și pe copii și am suferit de 2 ani până când am vrut să spun o postare în care acest lucru om Dr.Wealthy am ajutat pe cineva și am decis să-l încerc să mă ajute să-mi aduc soțul iubit acasă și crede-mă, doar îi trimit fotografia lui și a soțului meu și după 48 de ore așa cum mi-a spus, am văzut o mașină a intrat în casă și iată că era soțul meu și el a venit la mine și la copii și de aceea sunt fericit să vă fac pe toți dintre voi în probleme similare să se întâlnească cu acest bărbat și să-l revină pe iubitul vostru e-mail: wealthylovespell@gmail.com sau îl puteți contacta sau whatsapp la acest +2348105150446