Svorio mažinimo preparatas „Reductil" pavojingas

Teksto dydis:

Svorio mažinimo preparatas „Reductil" pavojingas

2011-04-01 00:00

Europos vaistų agentūra (EVA) paragino, kad Europos Sąjungos valstybėse būtų uždrausta pardavinėti vaistą organizmo svoriui mažinti „Reductil“.
Gydytojams rekomenduojama neskirti, o vaistininkams – neparduoti vaistų, kurių sudėtyje yra sibutramino. Šį vaistą vartojantys pacientai neatidėliodami turėtų pasikonsultuoti su savo gydytoju dėl jo pakeitimo kitu, o tie, kurie nedelsdami nutrauks jo vartojimą, nepakenks sau, teigia agentūra.
Lietuvoje iš tokių vaistų įregistruotas ir pagal receptą parduodamas „Reductil“, kitose Europos valstybėse jis dar platinamas kaip „Reduxade“ bei „Zelium“, o Jungtinėse Amerikos Valstijose – „Merida“.
„Šių vaistų keliama rizika yra didesnė nei jų nauda“, – teigia EVA. Europos Komisija svarstys EVA rekomendaciją nutraukti prekybą šiais vaistais, praneša „Reuters“.
Iki šiol manyta, kad sibutraminas labai gerai mažina antsvorį ir širdies bei kraujagyslių ligų riziką. JAV maisto ir vaistų agentūra paskelbė nustačiusi, kad sibutraminas didina širdies priepuolio ar širdies smūgio riziką žmonėms, kurie serga širdies ir kraujagyslių ligomis. Vaistas buvo rekomenduojamas pacientams, nutukusiems dėl netinkamų mitybos įpročių, kurių kūno masės indeksas yra 30 ar didesnis.
JAV šio medikamento gamintojas „Abbott“ įsipareigojo aiškiau perspėti, kad vaisto negali vartoti pacientai, sirgę širdies ligomis, kol per keletą mėnesių bus gauta daugiau duomenų apie vaisto šalutinį poveikį. Dabar nagrinėjami duomenys tyrimo, kuriame dalyvavo maždaug 10 tūkst. pacientų, įskaitant kontrolinę placebo grupę.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-26 19:07


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.