Užkandžiai lieknėjantiems

Teksto dydis:

Užkandžiai lieknėjantiems

2012-12-03 00:00

Vos papietavote ir jau norite valgyti? Ranka pati tiesiasi link dėžutės su saldainiais? Sveikiname, jūs esate nuolat užkandžiaujantis žmogus. Todėl jums tikrai tiks mūsų užkandžių receptai lieknėjantiems.
 
Šaldyti žirneliai
Nereikia manyti, kad šaldytos daržovės praranda visas savo teigiamas savybes ir būna nebeskanios. Pavyzdžiui, žirneliai yra greitai gendantis produktas. Jie vysta, o sudėtyje esantis cukrus tampa krakmolu, todėl šaldytuve juos reikia laikyti ne ilgiau nei tris dienas. O perteklių geriau užšaldyti. Šaldyti žirneliai – dažniausiai saldūs ir maloniai tirpsta burnoje. Pusėje puodelio žirnelių yra 55 kcal. Beje, žirneliais anksčiau užkandžiaudavo Victoria Beckham ir Geri Halliwell.
 
Dietiniai kozinakai
Kozinakai gaminami iš riešutų, o tai verčia susimąstyti apie milžinišką kalorijų kiekį. Tačiau smaližiams bus naudinga žinoti, kad būna ir dietinių kozinakų (su fruktoze vietoje cukraus) ir netgi tokių kozinakų, kurių sudėtyje yra tik pusė riešutų (kita pusė paprastai būna iš avižinių dribsnių). Dietiniai kozinakai yra labai skanūs ir iš esmės tai kramtomieji saldainiai, bet juose būna ne daugiau nei 150-200 kcal, t.y., 3-4 kartus mažiau nei įprastiniuose kozinakuose.
 
Obuolių salotos
Vienas iš garsiausių ir didžiausių JAV Cornell universitetas po eksperimentų pateikė išvadą, kad trijų obuolių pakanka kasdieniniam užkandžiavimui. Tačiau atsibosti gali net ir patys skaniausi obuoliai, todėl vertėtų įsiminti neblogą vegetarišką receptą. Supjaustykite obuolį gabalėliais, sumaišykite su smulkintais graikiškais riešutais ir mišinį apliekite šaukšteliu klevų sirupo. Paruošto skanėsto maistinė vertė – tik 100 kcal.
 
Liesas jogurtas
Parduotuvėse ne taip jau paprasta surasti jogurtų, kuriuose yra mažiau nei 1 procentas riebalų. Tačiau jie verti paieškų: viename indelyje jogurto (kuris gali porai valandų nuslopinti audras skrandyje) yra vos 80 kcal. Žinoma, liesas jogurtas atrodo gana nuobodžiai, todėl jį galima pagardinti džiovintų vaisių gabalėliais.
 
Vaisiniai ledai
Vaisiniai ledai - tai didžiulis šaldytų sulčių gabalėlis. Ledinį, liežuvį geliantį saldžiarūgštį vaisinį skanėstą valgysite gerokai ilgiau nei paprastus grietininius ledus. Bet „sutaupysite“ kalorijų: sultyse jų yra 80-100 kcal., o grietininiuose leduose – 300-400 kcal. Vaisiniai ledai yra čempionas pagal mažą kaloringumą, riebalų juose apskritai nėra, bet nėra ir baltymų. Malonus skanėsto priedas – mineralinės medžiagos, druskos, vitaminai A, D, E, P ir B grupės vitaminai.
 
Saldymedžio saldainiai
Jei manote, kad saldainių parduotuvėse perkate tikrus saldymedžio saldainius, įdėmiau perskaitykite etiketę. Iš tikrųjų visų saldumynų didžiąją dalį sudaro cukrus ir melasa. Tikras saldymedis primena ploną rudą cigaretę ir yra ne per daug saldus. Saldymedžio nauda milžiniška: jis sugeria skrandžio sultis, normalizuoja rūgščių ir šarmų balansą, teigiamai veikia skrandį ir kepenis. Saujelės saldymedžio saldainių visiškai pakanka užkandžiavimui, nors jos maistinė vertė yra ne didesnė nei 150 kcal.
 
Kramtomoji guma
Prieš griebiantis užkandžio – netgi iš anksčiau išvardintų galimybių – paklauskite savęs ar tikrai norite valgyti. Jei negalite atsakyti užtikrintai, geriau į burną įsidėkite gabalėlį kramtomosios gumos. JAV medikas Jamesas Levine‘as išmatavo energiją, kurią žmogus sunaudoja kramtymo proceso metu. Vien judindamas žandikaulį aukštyn ir žemyn žmogus per valandą sudegina 11 kcal. Toks skaičius, be abejo, atrodo juokingas, bet prie jo galima pridėti tą kalorijų kiekį, kurio negavote su nepageidautinais užkandžiavimais. Be to, J. Levine‘as apskaičiavo, kad kramtomoji guma (kramtant ją kasdien) gali padėti per metus atsikratyti pusės kilogramo. Visgi odontologai įspėja, kad dažnai kramtant gumą gali susidėvėti žandikaulio sąnarys.
 

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

Get program blank atm card +393512615163 2022-06-16 15:02


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Danutė 2013-12-28 13:39

Visiems sveiko maisto gerbėjams siūlau išbandyti namie gaminamus pieno produktus. Jums tereikia pieno ir pieno bakterijų, kurias galite įsigyti www.raugai.lt
Jogurtas, kefyras, varškė, sūris ir kt.
Tai pradžiugins ne vieno stalą. Svarbiausia naudoti sveikus maisto produktus.