Žmogus senyn, kūnas storyn?

Teksto dydis:

Žmogus senyn, kūnas storyn?

2012-02-02 00:51

Yra žmonių, nekreipiančių dėmesio į tai, ką ir kiek jie valgo ir tuo pačiu neturinčių antsvorio. O kitiems nuolatos tenka kankintis bandant nepriaugti svorio, sąmoningai stengtis sveikai maitintis ir susilaikyti nuo persyvalgymo. Tai lemia medžiagų apykaitos skirtumai. Paprasčiausiai, kai kurių žmonių organizmas greičiau išeikvoja su maistu gautas kalorijas. Bet galiausiai ir tie, kurie daug valgydami buvo liekni, ir tie, kurie stengėsi nepriaugti svorio, susiduria su panašiu likimu: žmogaus organizmui senstant lėtėja medžiagų apykaita, todėl darosi sunkiau kontroliuoti kūno svorį.

Kas ta medžiagų apykaita?

Kai kalbama apie lėtą arba greitą medžiagų apykaitą, omenyje turima bazinė medžiagų apykaita (BMA). Jūsų BMA tai tas kalorijų kiekis, kurį sudeginate palaikydami pagrindines organizmo funkcijas. Kvėpavimui, širdies darbui, kūno temperatūrai, prakaitavimui, smegenų veiklai ir dar daugelio kitų organizmo funkcijų palaikymui reikalingos kalorijos. Kad palaikytumėte stabilų kūno svorį, turite suvartoti tiek kalorijų, kiek jų išdeginate.

Kas nutinka organizmui senstant?

Daugelis žmonių, nesusiduriančių su kūno svorio problemomis 20 – aisiais ir 30 – aisiais savo gyvenimo metais, labai dažnai svorio problemų patiria būdami 40 – ies ir 50 – ies. Kodėl taip yra?

Pagrindinių kūno procesų pokyčiai

Organizmui senstant, sulėtėja įvairūs jame vykstantys procesai. Jų vyksmui nebereikia tiek energijos, kiek reikėjo anksčiau, todėl sumažėja ir BMA.

Mažiau fizinės veiklos

Raumenų darbo palaikymui reikia daugiau energijos, nei riebaliniam audiniui. Todėl, kuo kūnas raumeningesnis, tuo greitesnė BMA. Be to, sulaukę 40 – ųjų ar 50 – ųjų savo gyvenimo metų žmonės tampa mažiau fiziškai aktyvūs, nei kad buvo jaunesniame amžiuje. Mažiau fizinės veiklos reiškia sumažėjusį raumeninės masės kiekį, todėl sumažėja ir kalorijų poreikis.

Apetitas kaip jaunystėje

Gaila, kad sumažėjusio kalorijų poreikio nelydi apetito pokyčiai. Todėl vyresni žmonės nekeisdami mitybos įpročių greitai priauga nereikalingo svorio.

Kaip kovoti su didėjančiu svoriu vyresniame amžiuje?

Ar kova su didėjančiu svoriu turi tapti pagrindiniu jūsų užsiėmimu vyresniame amžiuje? Visai ne! Štai keletas patarimų kaip su tuo susidoroti:

Svarbiausia fizinė veikla

Fizinė veikla tai pats efektyviausias būdas pristabdyti BMA pokyčius. Nesvarbu, kokio amžiaus esate, judėti niekada nevėlu. Judant ne tik deginamos kalorijos, bet ir prarandama mažiau raumeninio audinio, jis tampa tvirtesnis. Priklausomai nuo to, kokio ilgio ir intensyvumo buvo mankšta, ji pagreitina BMA iki kelių valandų. Patartina mankštintis bent po 30 minučių kasdien. Vyresnio amžiaus žmonėms neprošal išbandyti jėgos pratimus, nes tai stimuliuoja raumenų augimą, kas padeda užtikrintai padidinti BMA. Prieš pradedant naują mankštos programą patariama pasitarti su savo gydytoju.

Neignoruokite mitybos

Tik fiziškai judėti nepakanka. Prie viso to dar turėsite peržvelgti, kiek kalorijų suvartojate per dieną ir, jei reikia, sumažinti jų kiekį. Rinkitės maisto produktus, turinčius skaidulų, pavyzdžiui, vaisius ir daržoves. Tai padės užpildyti skrandį ir nesijausti alkanais, be to, gausite nedaug kalorijų.

Valgykite dažnai ir mažomis porcijomis

Per dieną patariama valgyti 5 – 6 kartus. Su maistu turite gauti baltymų, angliavandenių ir riebalų bei kitų maistinių medžiagų. Negali būti sudarytas nei vienos iš jų trūkumas. Taip organizmas nuolatos aprūpinamas būtinais elementais, o dažnas valgymas greitina BMA. Be to, dažniau valgydami nugalite norą persivalgyti.

Nepersistenkite ribodami kalorijas

Prieš pradėdami skaičiuoti kalorijas pasitarkite su savo gydytoju arba dietologu, kurie apskaičiuos, kiek kalorijų turite suvartoti per dieną. Pagrindinė taisyklė yra gauti mažiausiai 1200 kalorijų per dieną. Jei suvartosite mažiau kalorijų, sulėtinsite medžiagų apykaitą ir negausite norimo efekto.

Ta pati sena istorija

Kai ateina metas išmokti palaikyti stabilų kūno svorį, daugelis nori išmokti to kuo greičiau, bet reikia susitaikyti su tuo, kad įprasti tinkamai maitintis ir sportuoti reikia laiko. Nesvarbu, esate jaunas ar senas, pradėti keistis metas jau dabar, kad ateityje gebėtumėte lengvai kontroliuoti svorio pokyčius.

thedietchannel.com

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (3)

Blank atm Card +393512615163 2022-06-19 21:16


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

vilma 2012-05-09 10:19

manau, kad svarbiausia išlaikant gražų kūną - teisingi mitybos įpročiai ir sportas, buvimas aktyviu.
Radau neblogą straipsniuką, kuriame patariama, kaip sportuojant nepersitempti, nenualinti organizmo ir nestokoti jokių papildomų medžiagų....
nežinojau, kad intensyviai treniruojantis labiausiai pritrūksta kalio ir magnio...
štai straipsnio nuoroda, gal kam bus įdomu

http://gyvenimas.delfi.lt/grozis_ir_sveikata/kaip-nenusilpti-sportuojant.d?id=58661449

regina 2012-02-13 15:21

noriu lengvos ir dietos, ir kad butu naudos.