Apie plastikinius langus

Teksto dydis:

Apie plastikinius langus

2011-06-22 10:43

Plastikiniai langai – technologiškai sudėtingas produktas. Neprofesionalui sunku daug ką teisingai įvertinti. Daugelis nesąžiningų gamintojų tuo naudojasi. Įsigyjant langus, pirkėjui norisi sutaupyti, o langai, kaip tyčia, visi baltučiai, švaručiai ir vienodi.

Pagunda nusipirkti pigiau – didelė. Apie plastikinių langų kokybę kalbėti reiktų daug ir rimtai, bet svarbu žinoti ir paprastas vartotojiškas tokių langų savybes. Kitaip sakant, tai, ar patogu ir malonu bus naudotis langais kasdieniniame gyvenime.

Kaip taupo gamintojai?

Labiausiai paplitę elementai, kurių dažnai nebūna languose jau sumontuotų – tai furnitūros detalės – klaidingo rankenėlės pasukimo blokatorius ir žiemos vėdinimo mechanizmas.

Pirmasis reikalingas tam, kad rankenėlė nesisuktų tada, kai langas atidarytas. Vienas neteisingas judesys – ir uždarymo sistema nusiims nuo viršutinės kilpos. Tai kenkia lango mechanizmui, o jūs galite nusiminti ar net išsigąsti. Blokatorius nuo tokios problemos visiškai apsaugos.

Vėdinimo žiemą mechanizmas – gyvybiškai būtinas dalykas, kuris turi būti įrengtas kiekvienoje posūkinėje – atverčiamoje sistemoje. Žiemą atversti (atidaryti) langą pilnai nesinorės, nes atšals patalpa. Vėdinimas su specialiu mechanizmu vyksta savaime, nes jo dėka išsihermetina tarpai tarp langų ir rėmų, ir nors langas uždarytas, į patalpą patenka oras. Ima veikti savaiminė oro ištrauka ir butas „kvėpuoja“.

Jei lange nebus vėdinimo mechanizmo, jums teks atidarinėti ir uždarinėti langą po 20 kartų į dieną, nes bus tai per šalta, tai per tvanku.
Yra ir tokių langų elementų, apie kuriuos pirkėjas net neįtaria. Jie žymiai palengvina ir net daro gyvenimą malonesnį. Pavyzdžiui, nedidelė plastikinė lentjuostė, kuri uždaro plyšius lango rėme ties įvairiomis vidinėmis atsidarančiomis detalėmis.

Šeimininkės tai tikrai įvertins, nes joms nereiks krapštyti nešvarumų iš sunkiai pasiekiamų vietų.

Triukšmą izoliuojantis paviršius

Šis išradimas išgelbės jautriai miegančius žmones. Naktiniame lietuje yra romantikos, bet kai lašai skardžiai muša į apatinį lango rėmą, kaip į tuščią kibirą, tai gali pažadinti bet ką. Speciali elastinė juosta, pritvirtinta prie apatinės lango rėmo dalies per visą jo ilgį, slopina garsą. Jūs galėsite miegoti per lietų atvertu langu ir pašaliniai garsai netrukdys poilsiui.

Prieš perkant langus, reiktų susimastyti apie tai, kad jie aktyviai dalyvaus patalpos mikroklimato kūrime. O mikroklimatas namie – tai mūsų sveikata ir poilsio kokybė.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (3)

Voldemaras 2018-08-20 14:35

Čia pameginkite paieškoti:
<a href="http://www.jolista.lt/">plastikiniai langai</a>

Algis 2017-07-14 11:22

Reikia žinot kur žiūrėt ir į kokius tuos langus žiūrėt. http://www.tikrilangai.lt/ aš čia dabar žiūriu, bet nežinau ar gerai, jog čia žiūriu ir nežinau į kur žiūrėt. :D

D. 2011-06-23 16:17

Ačiū labai