Ar jūs pasiruošę nemokamai energijai?

Teksto dydis:

Ar jūs pasiruošę nemokamai energijai?

2011-05-25 07:00

Mes susidarę klaidingą nuomonę, jog esame priklausomi nuo iškastinio kuro: naftos ir anglies, todėl kad neturime jiems tinkamos alternatyvos, kuri mažiau kenktų gamtai ir leistų mums išsilaisvinti iš aplinką teršiančių technologijų blogio rato. Be to, manome, kad švari energija per daug kainuoja ir daugelis negalėsime sau to leisti.

Ar tai tiesa?

Pastebime, kad nors informacija apie alternatyviuosius energijos gaminimo būdus šiomis dienomis greitai prasiskverbia per žiniasklaidą, tikroji informacija dar vis išlieka fragmentiška ir menka. Šiame straipsnyje atskleisime tiesą apie egzistuojančius alternatyviosios energijos šaltinius bei švarias technologijas, jų plėtojimo privalumus ir kaip šias naujoves įsileisti į savo gyvenimą.

Švarių technologijų trūkumo mitas

Domintis tuo, ką apie švarias technologijas rašo žiniasklaida, susidaro įspūdis, kad žmonija tik dabar atvėrė akis ir pamatė, jog yra ir kitų būdų energijai išgauti, atrodo, jog tai dar tik švarios energijos kelio pradžia.

Tačiau tai netiesa! Žiniasklaida paprasčiausiai nepateikia visų faktų apie padarytą progresą ir atradimus, naujų energijos šaltinių ieškojimo kelyje. Dažniausiai naujoviški energijos šaltiniai žiniasklaidoje paminimi šalia politinių „žaliųjų“ skandalų arba šiaip pažeriama netikslingos informacijos apie kažkokius vėjo jėgainių laukus Norvegijoje ar saulės baterijų laukus Afrikoje. Mes suvokiame, kad kažkas daroma ir kad vyksta tam tikras progresas, tačiau nepasakoma nieko, kas būtų naudinga, ką būtų galima pritaikyti savo namuose arba kaip tais švarios energijos gamybos šaltiniais pasinaudoti savo kieme ir ar apskritai yra tokia galimybė. Skaitydami žiniasklaidoje pateikiamus faktus apie švarią energija nesiliaujame įsivaizdavę, kad jos kaina mums vis dar neįkandama.

Kiek kartų yra tekę girdėti kaip ekologijos projektai buvo atmesti ir nefinansuoti dėl juokingų priežasčių arba skundų, kad energiją galintys gaminti išradimai kelia per didelį triukšmą? Žinoma, kad tie, kurie valdo pinigus, nesidomi alternatyviosios energijos šaltiniais, nes pokyčiai sumažintų pajamas.

Tačiau alternatyvios energijos panaudojimo galimybės turėtų būti visuomenės, ekonomikos ir politikos susidomėjimo šaltinis. Alternatyvios energijos panaudojimas kiekvienų namų ūkyje būtų lygiai tokia pati revoliucija kaip kadaise buvo telefonų, kompiuterių ir interneto atsiradimas ir plitimas. Šios technologijos su laiku vis pinga ir jomis gali naudotis kiekvienas žmogus. Lygiai tas pats turėtų nutikti ir su alternatyvia energija, jei jos plėtojimui būtų skirta daugiau dėmesio.

Ir tai ne utopija. Alternatyvi energija jau naudojama daugelyje Skandinavijos šalių, Vokietijoje, Austrijoje.

Kokia alternatyvia energija turime galimybę naudotis?

  • Saulės energija vandens šildymui, elektrai gaminti, ja netgi galime varyti savo mašinas. Naudojant Saulės energiją būtų sutaupoma nemažai pinigų.
  • Biokuro energija, kurios išgavimui galima naudoti kukurūzus, kukurūzų lapkočius, kviečius, pušų kankorėžius, pušų žievę, t.t. Biokuras tinka tiek namų šildymui, tiek mašinų varymui. Šio kuro idėja egzistuoja jau 100 metų.
  • Vėjo energija tai kitas populiarus alternatyviosios energijos šaltinis. Deja, šis energijos šaltinis netinka kiekvienam namų ūkiui ir labiau priklauso nuo gyvenamosios aplinkos. Plačiau naudojamas Skandinavijos šalyse.
  • Vandenilis. Ar kada pagalvojote, kad jūsų mašina galėtų būti varoma HHO? Tiesą pasakius, tai jau buvo sėkmingai išbandyta. Sutaupytumėte tikrai nemažai pinigų.
  • Kiti energijos šaltiniai. Tai vandens energija ir geoterminė energija. Deja, požeminio vandens panaudojimo galimybė labiau priklauso nuo gyvenamosios vietos.

Šaltiniai: make-sustainable-choices.com; alternative-energy-resources.net

Komentuoti