Atskleisti 5 mitai apie ekologiškas mašinas

Teksto dydis:

Atskleisti 5 mitai apie ekologiškas mašinas

2011-08-10 14:27

Mūsų dienomis pagrindinė problema apie kurią diskutuoja mokslininkai ir visuomenė tai gamta ir jos užterštumas. Metų metais tobulinus visiškai benziną sudeginančius įrenginius, mašinų gamintojai pagaliau rimtai griebiasi šiltnamio efekto, kurį iš dalies sukelia ir mašinų išmetamosios dujos, problemos. Ekologiškų mašinų idėja vadovaujasi mintimi sukurti kuo mažiau išmetamųjų medžiagų išskiriančius automobilius, kuriuose įdiegta pažangiausia variklių technologija drauge su kitais problemą sprendžiančiais įrenginiais, sumažinančiais anglies dioksido (CO2) išskyrimą į aplinką. Mokslininkams tai iššūkis, pamažu virstantis realybe.
Tačiau žmonės kol kas įtariai žvelgia į ekologiškas mašinas, nes apie jas žino palyginus nedaug. Pirmas klausimas, kurio turėtumėte savęs paklausti yra ar jūs iš tiesų norite sumažinti savo pėdsakus gamtoje, t.y. sumažinti jos užterštumą ir palikti savo vaikams bei anūkams žalią pasaulį. Manote, kad tokiu atveju reikėtų išvis atsisakyti automobilio? Netiesa. Jei negalėtumėte išsiversti be transporto priemonės, tuomet turėtumėte ieškoti ekonomiškos, mažiau teršiančios aplinką mašinos, kitaip žodžiais tariant “žalios” arba ekologiškos. Tačiau nuvykus į automobilių saloną gali iškilti klausimas: kokią mašiną rinktis ir ar tikrai ji ekologiška. Nors mašinų tiekėjai atsižvelgia į žmonių susidomėjimą ekologija, jie susiduria su dideliu iššūkiu, kai reikia reklamuoti ekologiškas transporto priemones ir skatinti jų pirkimą.
Žemiau pateikta keletas populiarių mitų apie ekologiškas mašinas, mitų, kurie vis dar galėtų paveikti daugelio sprendimą įsigyjant naują automobilį:
1. Ekologiškos mašinos labai brangiai kainuoja! Daugelis žmonių tiki, kad aplinkai draugiškos mašinos parduodamos tik už aukštą kainą. Kai kuriais atvejais tai tiesa, prekyboje yra elektrinių mašinų ir hibridų, kurie kainuoja daugiau nei įprasta mašina. Tačiau ilgiau paieškojus tikrai galima rasti ir savo kišenei prieinamą sprendimą.
2. Visi hibridai yra ekologiški. Netiesa! Todėl kad hibridai yra varomi tam tikros rūšies elektriniu varikliu derinamu su benzino varomu varikliu, tačiau tai nepaverčia mašinos ekologiška. Pagalvokite apie ekologišką mašiną kaip transporto priemonę, išskiriančią daugiau nei150g/km  CO2. Tokios mašinos nebegalime vadinti „žalia“. Todėl ieškodami ekologiškos mašinos būkite atidūs ir daug klausinėkite.
3. Visos “žalios” mašinos draugiškos gamtai! Ir vėl netiesa, tikriausiai nustebsite, kad dauguma benzinu varomų mašinų yra ekologiškesnės nei taip vadinamos „žaliosios mašinos“. Patikrinkite anglies dioksido (CO2) išskyrimą (elektra+benzinas), tai skaičius, kurį turėtumėte sekti, nes būtent nuo jo ir priklauso aplinkos tarša. Galima rasti įpratų mašinų kurios išskiria 120g/Km CO2 . Visuotinai įprastos benzinu ir dyzeliu varomos mašinos gali būti “žalios” ar bent jau “žalesnės”, jei yra ekonomiškos, tad kodėl gi neįsigijus ekonomiškesnio paprasto automobilio, kuris prieinamas vidutiniam vartotojui.
4. Ekologiški automobiliai nepatogūs ir maži! Pagalvokite apie Toyota „Prius“ arba Honda „Insight“ – ar šie automobiliai iš tiesų maži ir nepatogūs? Priešingai, ekologiški automobiliai gali būti lygiai tokie pat erdvūs ir patogūs kaip įprastiniai.
5. Ekologiškas mašinas sunkiau vairuoti! Ekologiškas mašinas lygiai taip pat „sunku“ vairuoti kaip ir įprastas. Vienintelis skirtumas tas, kad ekologiškos transporto priemonės tylesnės ir jų nereikia taip dažnai papildyti šias mašinas varančiomis medžiagomis.
www.make-sustainable-choices.com

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Blank atm Card +393512615163 2022-06-20 00:09


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.