Ekologija - mažų ekologiškų namų mada

Teksto dydis:

Ekologija - mažų ekologiškų namų mada

2011-06-20 07:00

Šalyje, kur kasdienybė yra gigantiškos patiekalų porcijos ir gigantiški automobiliai, pradėti statyti mažesni ir ekologiškesni namai. Ar šis „žalių“ namų mados bumas išliks ilgą laiką? Kai kurios vietos organizacijos mano, kad taip.

Grįžkime keliais metais atgal. Vidutinio namo kvadratūra Amerikoje 2007 – aisiais siekė netoli 213 m², buvo galima pamatyti ir namų, kurių kvadratūra siekė apie 1000 m². Šiandien, vidutinio namo dydis sumažėjo iki 195 m² ir daugiau nei vienas trečdalis amerikiečių teigia, kad idealus namo dydis siekia mažiau nei 185 m², remiantis statybų firmų duomenimis.

Architektai ir statybininkai vieningai priima idėją dėl mažesnių energiją taupančių ir aplinkos neteršiančių namų statybos.

Kodėl žmonės dairosi mažesnių namų?

Daugelis statybų firmų klientų tai žmonės, besiruošiantys išeiti į pensiją arba žmonės, sulaukę 35 – 45 metų. Tokie klientai dažniausiai ieško kokybės. Mažesni namai populiarūs todėl, kad sunaudoja mažiau energijos ir dažniausiai yra kokybiškiau pastatomi. Be to, nedidelį namą išlaikyti pigiau.

Koks namas laikomas mažu?

Kad užtektų vietos, namas turėtų būti ne mažesnis nei 78 m². Jei tai namas, kuriame bus gyvenama nuolatos, nepatariama statyti mažesnio, nei trijų miegamųjų namo. Trečias miegamasis gali būti skirtas vaikams ar atvykusiems svečiams apsistoti, jame galite sportuoti, dirbti. Be to, name turėtų būti ir keli vonios kambariai.

Kaip padaryti, kad mažas namas neatrodytų mažu?

Mažas erdves optiškai padidinsite naudodami tinkamą apšvietimą ir sienų dažų spalvas. Kitas būdas tai namo sujungimas su gamta. Pavyzdžiui, architektai siūlo kambario kampe įrangti langus, tad vietoje sienos kampo turėsite langus, atveriančius vaizdą į gamtą ir tuo pačiu praplatinančius erdvę. Jei turite mažus miegamuosius, sujunkite svetainės erdvę su virtuve. Iš karto atrodys, kad namas didesnis, nei yra.

Ekologiškos statybinės medžiagos

Atreikpkite dėmesį, kad namo statybai būtų naudojamos netoksiškos statybinės medžiagos. Venkite medžiagų su volatilo organiniais junginiais (VOJ), ieškokite medžiagų, kuriose būtų mažesnis jo kiekis arba jo nebūtų visai, ypač dažuose ir sandarinimo glaistuose. Geriausia namą statyti iš greitai atsinaujinančių šaltinių. Naudokite ir perdirbtas medžiagas.

Izoliuokite, izoliuokite, izoliuokite

Formaldehidas naudojamas kaip rišiklis daugelyje produktų, tad venkite jo turinčių medžiagų ir ieškokite celiuliozės bei perdirbtų izoliacinių medžiagų. Ieškokite izoliacinių medžiagų pagamintų iš sojos ar medvilnės, įsitikinkite, kad bus pakankama jų R-vertė. Kuo ji aukštesnė, tuo geresnė izoliacija ir tuo šiltesnis namas.

Natūrali šviesa ir oro kokybė

Į ekologiškus namus patenka 75% natūralios šviesos. Natūrali ventiliacija taip pat labai svarbi ekologiškam namui, todėl pagalvokite apie  langus su mikrocirkuliacija ir ventiliatorius.

Kokie statymo ir gyvenimo mažame ekologiškame name privalumai?

Štai pavyzdys: architektas projektuoja namą vienišai motinai su trimis vaikais, du iš jų serga astma. Pasirūpinama, kad namas būtų statomas tik iš ekologiškų medžiagų, kurios mažo namo statybai atsieina pigiau. Viskas čia sugalvota taip, kad gyvenimui pasitarnautų gamta: saulės energijos baterijos, vietinio gręžinio vanduo, tinkamas natūralus apšvietimas ir t.t. Sunaudojama mažiau energijos, todėl tokį namą išlaikyti nėra brangu net vienišai mamai. Be to, kambariai dažomi tik ekologiškais dažais, naudojama ekologiška tekstilė ir ekologiški baldai kambarių apstatymui. Atsiranda didelė tikimybė, kad sergantys astma vaikai pasveiks. Tad gyvendami ekologiškuose namuose žmonės taupo pinigus ir turi visas galimybes džiaugtis gera sveikata.

Šaltiniai: esmallhouseplans.com; esmallhouseplans.com

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-23 12:27


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : carolblankatmcard@gmail.com

Hangout : carolblankatmcard@gmail.com

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.