Ekologija ir augintiniai

Teksto dydis:

Ekologija ir augintiniai

2011-05-31 07:00

Kaip gyventi ekologišką gyvenimo būdą kai auginate šunį? Kaip gyventi ekologišką gyvenimo būdą jei jūsų vaikai augina žiurkėną ir kelias kates? Kaip šuns įsigyjimą paversti ekologišku? Manote, jog ekologija ir augintiniai niekaip tarpusavyje nesisiejantys dalykai? Tuomet įsitikinkite, jog yra kitaip.

 1. Įsigykite gyvūnus iš prieglaudų. Neprisidėkite prie entuziastų, įsigyjančių augintinius iš veisyklų. Verčiau priglausti benamį gyvūnėlį.
 2. Kastruokite įsigytus gyvūnus ir skatinkite tą daryti aplinkinius, nes taip sumažinsite benamių šunų ir kačių skaičių gatvėse ir prieglaudose.
 3. Kiekvieną kartą išvalykite veją ar šaligatvį, jei šuo pridergė! Būkite atsakingais šeimininkais. Kai jūs ir jūsų Reksas išeinate pro namų duris, įsitikinkite, kad nepamiršote su savimi pasiimti suyrančių maišelių. Ir kai Reksas atliks savo reikalus, viską sutvarkykite. Jei kiekvieno šuns šeimininkas šitaip po savęs susitvarkytų, gyventume nepalyginamai švaresnėje aplinkoje.
 4. Kates laikykite namuose. Ar žinojote, kad katės per metus gali sugaudyti ir išnaikinti begales paukščių, netgi daugiau nei kad jų žūsta oro turbinose? Taip, tai tiesa, todėl laikykite katę namuose.
 5. Jei auginate katę, tegu ji gamtinius reikalus atlieka į organišką atliekų dėžutę.
 6. Šerkite savo augintinius tik organišku ėdalu. Ar žinojote, kad įprastame gyvūnų ėdale gali pasitaikyti bioproduktų, gautų iš nugaišusių ir ligotų gyvulių. Štai kodėl verta pirkti organišką ėdalą. Kuo tuomet šerti augintinį? Ogi gaminkite ėdalą namuose. Tai paprasta, jums tereikės natūralių daržovių ir be antibiotikų bei hormonų užaugintų galvijų mėsos bei pieno produktų. Stenkitės šuns ėdalui skirtus produktus pirkti netoliese namų, kad netektų važiuoti automobiliu, nes šitaip sumažinsite gamtos taršą. Dar geriau bus, jei pirksite tiesiai iš ūkininkų, taip sumažindami transportacijai ir pakuotėms tenkančias išlaidas. Jei neturite laiko žaisti virėjo ir gaminti ėdalą šuniui, paieškokite kiek galima organiškesnio ėdalo parduotuvėse.
 7. Naudokite natūralias gyvūnų priežiūros ir prausimo priemones.
 8. Gyvūnams pirkite tik ekologiškus žaislus. Jų galite pasigaminti ir namuose.
 9. Įsigykite kanapių pluošto antkaklį savo šuniui ar katei. Kanapių pluošto antkaklis greitai suyra.
 10. Įsigykite iš natūralių medžiagų pagamintą gyvūno guolį. Įsigykite tokį, kurį lengva plauti.
 11. Kiekvienam šeimininkui patinka žiūrėti į laimingą laisvai lakstantį šunį, todėl nevenkite nusivesi šuns į parką, vietoje to, kad vedžiotumėte ant asfalto tarp pilkų betoninių namų.
 12. Jei tenka kovoti su blusomis, darykite tą be cheminių medžiagų. Kiek ekologiškai kovosite su blusomis, priklauso nuo jūsų ir to, kiek laiko galite skirti šiai kovai. Štai keletas patarimų, kaip natūraliais būdais nugalėti blusas:
 • Kruopščiai išplaukite gyvūno guolį karštu muiluotu vandeniu.
 • Reguliariai siurbkite kilimus, gyvūno guolį, visus namų kampučius, kad pašalintumėte blusų lervas ir kiaušinėlius.
 • Po valymo dulkių siurblio maišelį patalpinkite į kitą sandarų maišelį ir būtinai išmeskite.
 • Augintinį šukuokite specialiomis šukomis nuo blusų.
 • Kasdien purkškite augintinio kailį acto ir vandens mišiniu.
 • Augintinį maudykite šampūnu su enzimais.
 • Įtrinkite augintinio odą paprastojo pankolio, rūtos ir rozmarino mišiniu.
 • Padėkite eukalipto lapų ir sėklų tose vietose, kur augintinis mėgsta gulėti.

Šaltiniai: thenewecologist.com; ezinearticles.com; healthychild.org

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-26 17:04


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : carolblankatmcard@gmail.com

Hangout : carolblankatmcard@gmail.com

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.