Iš perdirbtų medžiagų pagaminti drabužiai

Teksto dydis:

Iš perdirbtų medžiagų pagaminti drabužiai

Nuo senovinių tradicijų iki moderniųjų technologijų, per palyginus trumpą laiką audinių gaminimo technologijos išgyveno sparčią transformaciją. Kad išsilaikytų tekstilės fabrikų rinkoje ir pritrauktų daugiau klientų, drabužių gamintojai ieško naujų ir originalių idėjų. Paskutinės tendencijos prekybos drabužiais rinkoje eina koja kojon su ekologišku gyvenimo būdu. Iš perdirbtų medžiagų pagaminti drabužiai tai svarbi ekologiško dizaino filosofija.

Ekologiška mada ir atliekų perdirbimas

Ekologiška mada palaiko ir puoselėja Žemę vadovaudamasi organiško pluošto gamybos principais, perdirbimu, sąžininga prekyba ir gyvūnų gerove. Ekologiški drabužiai gaminami bendradarbiaujant su gamtosaugininkais. Įvairios medžiagos, nebereikalingos naudojimui, vietoje to, kad būtų išmestos į šiukšlių konteinerį, pasitarnauja gaminant naujus drabužius.

Nuo šio kavą ne tik gersime, bet ir nešiosime

Dažniausiai ant žemės nukritusios kavos pupelės išmetamos arba retkarčiais panaudojamos kaip trąšos. Tačiau neseniai atsirado naujovė drabužių gamybos versle, kur netinkamos kavos gamybai kavos pupelės panaudojamos drabužių gamybos procese. Ant žemės nukritusios surinktos kavos pupelės paverčiamos pluoštu, iš kurio gaminami marškiniai. Taip pat ir kavos tirščiai perdirbami į tam tikrą pluoštą, iš kurio gaminamas audinys, o iš jo siūnami drabužiai. Tiesa, iš kavos pupelių pluošto galima ir megzti , ir austi, gaminti "soft shell" audinius, iš kurių dažnai siuvami sportiniai drabužiai. Ar žinojote, kad iš vieno kavos puodelio galima pagaminti vienerius marškinėlius?

Dailūs marškinėliai iš panaudotų PET butelių

Perdirbti plastikiniai buteliai dabar taip pat gali būti perdirbti į pluoštą, kuris plačiai naudojamas gaminant drabužius ir namų tekstilę. Panaudoti plastikiniai buteliai pereina daugybę procesų, kol pagaliau tampa audiniais ir pasiekia drabužių parduotuvių lentynas. Pirmiausia, buteliai paruošiami juos atskirai plaunant ir smulkinant. Tuomet susmulkintų PET butelių gabalėliai ištirpinami ir išspaudžiami per dušo galvutės formos prietaisą ir šitaip gaunamos poliesterio gijos. Gijos ištempiamos iki visiško plonumo ir sustiprinamos. Toks pluoštas paverčiamas audiniu ir naudojamas drabužių, baldų ir kitų daiktų gamyboje.

Ekologiški batai

Amerikoje imta gaminti batus iš įvairių panaudotų medžagų. Viršutinė bato dalis gaminama iš panaudotos odos ir sintetinių medžiagų, kurios sutvirtinamos drauge zigzaginiais dygsniais. Vidurinei bato pado daliai naudojamos putos, iš atlikusios fabriko produkcijos. Batų raišteliai ir įklotai taip pat naudojami iš gamtai nekenksmingų medžiagų. Kad nuo pradžios iki galo atitiktų ekologinius reikalavimus batai pakuojami į kartonines dėžes, kurios gaminamos tik iš perdirbtų medžiagų.

Perdirbant seną tekstilę sumažėtų išmetamų atliekų kiekis. Dėl augančio pavojaus gamtai, siekiai sumažinti atliekų kiekį sąvartynuose dabar yra dėmesio centre. Tad fabrikai, gamindami tekstilę iš perdirbamų medžiagų ir mes, pirkdami iš perdirbtų medžiagų pagamintus drabužius, galime padėti išsaugoti gamtą.

Šaltinis: fibre2fashion.com

Komentuoti