Natūrali kosmetika: už ar prieš?

Teksto dydis:

Natūrali kosmetika: už ar prieš?

2012-07-08 18:06

Ar iš tiesų atėjo laikai, kai galime pamiršti kenksmingomis cheminėmis medžiagomis „praturtintą“ kosmetiką ir jos vietoje ant vonios lentynėlės išrikiuoti vien natūralius produktus? Kai kuriais atvejais taip, kai kuriais − nevisai. 

Trumpas ir paprastas natūralių priemonių gidas padės susigaudyti prekių gausoje.

Dušo želė

Granatų ir raudonųjų apelsinų, mangų ir vanilės, bekvapė... Natūralios dušo želės pasirinkimas ne ką prastesnis už įprastų priemonių asortimentą. Valančios substancijos, kitaip dar vadinamos tensidais, šiuo atveju išgaunamos ne iš mineralinio aliejaus, o iš kokosų aliejaus arba cukraus.

UŽ: Cukraus tensidai švelniau prausia odą, todėl labai tinka jautrios ir sausos odos priežiūrai.

PRIEŠ: Natūralios dušo želės ne taip intensyviai plauna odą. Vis dėlto tai nereiškia, kad po maudynių liksite nešvari.

Dezodorantas

Gaiva su natūraliomis priemonėmis? Taip, tačiau su keletu „bet“.

UŽ: Natūralūs dezodorantai su cinko oksidu, šalavijais, žaliosiomis citrinomis ir melisomis gali veiksmingai pašalinti kvapą, susidarantį odos paviršiuje ir apsaugoti odą. Bambukų ir medvilnės ekstraktai užtikrina pažastų sausumą. Nelinkusios gausiai prakaituoti gali drąsiai rinktis šias priemones.

PRIEŠ: Natūralios medžiagos niekada taip gerai nesustabdys prakaitavimo, kaip aliuminio druska, naudojama įprastuose dezodorantuose-antispirantuose.

Plaukų dažai

Spalvos natūralių plaukų dažų paletėje įvairauja nuo juodmedžio sodrumo iki vario spindėjimo.

UŽ: Natūralūs dažai padengia plaukus lengva plėvele, suteikiančia neįtikėtiną švytėjimą. Subtiliai paryškina natūralią plaukų spalvą, todėl tiks vertinančioms nerėksmingą klasikinį įvaizdį. Natūralius dažus į savo darbo priemonių arsenalą įtraukia ir vis daugiau profesionalių kirpėjų.

PRIEŠ: Netinkamas pasirinkimas norinčioms išgauti varno juodumo, ryškiai raudoną ar platinos atspalvius. Tik nuo natūralios plaukų spalvos priklausys galutinės spalvos intensyvumas. Natūraliais dažais sudėtinga įveikti ir žilus plaukus. Besižavinčioms priemonėmis su chna − jos tikrai ne visus plaukus nudažys dailia vario spalva. Tad jei nenorite atrodyti kaip burokėlis, dažus pirmiausia išbandykite ant plonos sruogelės.

Plaukų formavimo priemonės

Natūralus plaukų lakas ir želė leis pamiršti laikus, kai tokių priemonių naudojimas kėlė grėsmę eko sistemai.

UŽ: Natūralios plaukų želės gamybai naudojami iš augalų išgaunami lakai, o purškiamuose lakuose nėra cheminių medžiagų, erzinančių jautrią galvos odą.

PRIEŠ: Natūralių plaukų lakų gamyboje nenaudojamos tokios dujos, kaip butanas, o tai skatina plaukų sulipimą.

Savaiminio įdegio kosmetika

Natūralios savaiminio įdegio priemonės paprastai pasižymi panašia sudėtimi, kaip ir įprasti tos pačios paskirties produktai, tačiau jų koncentracija būna silpnesnė.

UŽ: Natūralios įdegio priemonės tinka net pačiai jautriausiai odai, o rezultatas paprastai nė kiek nenusileidžia įprastoms priemonėms.

PRIEŠ: Dėl silpnesnės veikliųjų medžiagų koncentracijos šie produktai yra neskalsūs ir brangūs.

Saulės kosmetika

Natūralių saulės kremų sudėtyje yra tik mineraliniai filtrai, atspindintys saulės spindulius kap veidrodis.

UŽ: Dermatologai šias priemones rekomenduoja naudoti vaikams ir moterims, turinčioms labai jautrią odą. Natūralūs kremai neerzina odos ir lieka jos paviršiuje.

PRIEŠ: Natūralūs mineraliniai filtrai iš cinko oksido ir titano dioksido sukuria tik labai silpną apsaugą nuo tiesioginių saulės spindulių. Tačiau kalnų žygyje ar Tropikuose nepakaks net ir intensyviausios saulės kosmetikos − nepamirškite skrybėlės, odą slepiančių drabužių ir kuo dažniau likti šešėlyje.

Pudra ir akių šešėliai

Natūralios kosmetikos gamintojai siūlo platų produktų, saplvų ir tekstūrų pasirinkimą. Sukurtos netgi makiažo linijos profesionaliems visažistams (pvz., Nvey Eco).

UŽ: Mineralinius natūralios pudros pigmentus toleruoja net ir pati jautriausia oda. Panašių priemonių sudėtis dažnai praturtinama tokiais odą raminančiais elementais, kaip hamamelio ir juodosios arbatos ekstraktai. Natūraliomis priemonėmis galima išgauti ir švytėjimo efektą − tikro sidabro dalelėmis praturtinta mineralinė pudra arba akių šešėliai leis sužibėti pačiame šventiškiausiame vakarėlyje. 

PRIEŠ: Pudra ir akių šešėliai, kurių sudėtyje nėra silikono, ne taip lygiai dengia odą ir trumpiau laikosi. Ribotas ir natūralių priemonių spalvynas, todėl tokia dekoratyvinė kosmetika nebus tinkama alternatyva ryškaus makiažo gerbėjoms.

Tušas

Noras turėti ilgas, riestas ir tankias blakstienas išpildomas ir su natūraliu tušu.

UŽ: Natūralios sudedamosios dalys, kaip antai vasarinių judrų aliejus, padeda dažams tvirtai padengti blakstienas ir užtikrina ryškią spalvą. Visažistų patarimas: prieš dažydamos blakstienas tušu, lengvai pakedenkite jas pudros šepetėliu.

PRIEŠ: Natūralios kosmetikos gamintojai nelabai galės kuo nudžiuginti, jei ieškote vandeniui atsparaus tušo. Priešingu atveju į jo sudėtį reikėtų pridėti tiek natūralių tvirtinamųjų medžiagų, kad tušas taptų nenuvalomas net ir stipriausiu akių makiažo valikliu. Natūralus tušas nepasižymi ir patvarumu − norint, kad jis ilgai laikytųsi ant blakstienų, į jo sudėtį būtina įtraukti silikoną.

Nagų lakas

Nagų lako lentyna siūlo turbūt skurdžiausią natūralios kosmetikos asortimentą.

UŽ: Rinktis galima nebent iš natūralaus viršutinio sluoksnio (vadinamojo topcoat) ir natūralių lakų pagrindu gaminamo lako pagrindo.

PRIEŠ: Prieš lakavimą nagus būtina nuriebalinti alkoholiu arba nagų lako valikliu ir apie 10 minučių palaukti, kol jie visiškai išdžius. Be to, nors kai kuriuose lakuose nėra tokių agresyvių sudedamųjų dalių kaip formaldehidas, jų struktūra toli gražu nekvepia natūralumu. Šiek tiek geresnė situacija nagų lako nuėmėjo fronte − priemonė su natūraliu alkoholiu ir apelsinų sėklų aliejumi be vargo pašalina net ir įprastą laką.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (3)

Order for a blank ATM card now and get millions within a week! +393512615163 2022-06-17 22:26


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Sima 2017-09-12 16:11

Mano nuomone, ne visada ekologiška reiškia natūralią kosmetiką. Kai kada tai tik būna skambus pavadinimas, neturintis reikšmės. Bet kokiu atveju, smagu, kad vis labiau natūrali <a href="https://www.sveikataisgamtos.lt/" alt="neolife">neolife</a> kosmetika įgauna prasmę ir yra vis labiau pamėgiama vartotojų.

kristina 2012-09-09 15:16

pati naudoju ekologiska kosmetika su argano aliejumi is Maroko, labai patenkinta ir nustebinta likau, rekomenduoju isbandyti www.argan.lt