Patirkite organiškos daržininkystės ir sodininkystės džiaugsmą

Teksto dydis:

Patirkite organiškos daržininkystės ir sodininkystės džiaugsmą

2013 bal. 21 07:07

Nemažai daliai žmonių darbas sode tai laisvalaikio praleidimo būdas. Pražydusios gėlės ir vešintys augalai suteikia pasigėrėjimo ir pilnatvės jausmą. Kai kurie žmonės augina ne tik akį džiuginančias gėles, bet ir daržoves, vaisius, t.t.. Pastaraisiais metais išaugo organiško, t.y. natūralaus be chemikalų užauginto maisto populiarumas, jo galima įsigyti beveik kiekviename prekybos centre ir ūkininkų turguose, tačiau jei užsiimate sodininkyste ar daržininkyste, galite daugelį gėrybių užsiauginti ir patys. Ne tik sutaupysite pinigų, bet ir maitinsitės tikromis daržovėmis bei vaisiais.

Kas ta organiška daržininkystė ir sodininkystė?

Užsiimti organiška daržininkyste tai nenaudoti jokių pesticidų, herbicidų, cheminių trąšų ar dirbtinių papildų. Kiekvienas sodininkas žino, ką reiškia kova su kenkėjais, tačiau yra natūralių būdų, kaip su jais kovoti. Juk tai darė ir senesnės kartos, gal dar mūsų seneliai, tačiau badą kentėjo retai. Jums tereikės pasitelkti keletą gudrybių. Vienas iš būdų kaip atsikratyti erzinančių amarų tai pasodinti medetkų netoliese jūsų daržovių lysvės. Leiskite gamtai viskuo pasirūpinti. Organiška daržininkystė kainuos mažiau ir suteiks daugiau džiaugsmo, kai matysite, kad ir be cheminių trąšų galite užauginti puikiausius agurkus, pomidorus, obuolius, t.t. Daugelis žmonių baiminasi, o ypatingai augančių vaikų tėvai, dėl chemikalų, kurių nuolat patenka į mūsų organizmą su vartojamais maisto produktais. Organiška daržininkystė reiškia, kad jūsų vaikai yra saugūs, nes net ir suvalgę neplautą obuolį ar daržovę, neapsinuodys.

Kompostas – natūrali trąša

Pradėję eiti organiškos daržininkystės keliu išmoksite, kaip pasigaminti komposto. Tai daug įdomiai, nei nusipirkti maišelį cheminių trąšų iš artimiausio prekybos centro. Iš tiesų, komposto pasigaminti nėra taip sunku, kaip gali pasirodyti. Jums paprasčiausiai reikės žinoti, ką naudoti šios natūralios trąšos gamybai. O galite naudoti daug ką, daugiausiai sodo ir virtuvės atliekas, pavyzdžiui, bulvių lupenas, kiaušinio lukštą. Tik nepilkite į mišinį mėsos atliekų ar pieno produktų, nes jų atliekos traukia įvairius gyvūnus ir gali supūti bei pradėti skleisti blogą kvapą. Arbatos lapai ir kavos nuosėdos taip pat puikiai tikna, nes turi kofeino, kuris yra natūralus herbicidas. Prieš pildami į kompostą ingredientus, įsitikinkite, kad jie sausi. Kiek komposto reikės pilti, priklausys nuo dirvos būklės ir daržininkystės sezono trukmės bei kritulių kiekio. Kuo ilgesnis daržininkystės sezonas, tuo daugiau komposto jūsų daržui reikės. Tai galioja ir tada, jei pasitaiko didelis kritulių kiekis, nes vanduo išplauna maistines medžiagas, todėl komposto kiekį turite susiplanuoti atitinkamai.

Yra ir daugiau organiškos daržininkystės būdų. Pavyzdžiui, kovai prieš piktžoles ir kad dirva būtų tinkama augalams augti, galite pasigaminti mulčiaus iš pušų spyglių ir nupjautos vejos žolės. Taip pat galite išpurkšti kenkėjus kepimo aliejaus, ištirpintos indaplovės tabletės ir vandens mišiniu.

Organiškos daržininkystės ir sodininkystės privalumai

Organiška daržininkystė ir sodininkystė, net jei turite nedidelį žemės plotelį, suteikia galimybę atrasti ryšį su gamta ir natūraliu jos apykaitos ratu bei susipažinti su natūraliu tikru maistu. Daugelis mūsų šį malonumą praradę, nes esame pratę sėsti į mašiną ir nuvykti į prekybos centrą, kad nusipirktume prėskų maisto produktų. Bet kai kurie iš mūsų nesiliauja galvoję, iš kur tas maistas į prekybos centrus patenka, ar jį valgyti sveika ir ar yra būdų valgyti patikimus maisto produktus. Į organišką daržininkystę galite įtraukti ir savo vaikus, paskatindami juos domėtis, iš kur atkeliauja maistas ant mūsų stalo. Jie gali padėti gaminant kompostą ir vystyti idėjas kaip natūraliais būdais panaikinti kenkėjus. O labiausiai jiems patiks valgyti skanų maistą, užaugintą be chemikalų ir pesticidų.

Šaltiniai: biodelice.com; organicgardeningguru.com

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

nomeda 2016 liep. 27 16:10

Labai pritariu organiškai daržininkystei. Mano darže puikiai auga paprikos, agurkai, pomidorai ir kitos daržovės, kurias malonu skinti iš savo daržo. Šiemet paprikos labai skanios užaugo. Jų sėklas perku čia http://www.nojus.lt/darzoviu-seklos/paprikos