Tausoti sveikatą padės saikingas skalbiklių naudojimas?

Teksto dydis:

Tausoti sveikatą padės saikingas skalbiklių naudojimas?

2014-06-26 11:30

Didėjant žmonių sąmoningumui ir susirūpinimui sveikata, ekologija tampa pozityvia mada visose gyvenimo sferose. „Žaliųjų“ produktų vartojimas ne tik prisideda prie aplinkos tausojimo, tačiau dažnu atveju padeda sumažinti ir finansines išlaidas.

Kaip rasti kompromisą?

Specialistų teigimu, ekologinės idėjos pastaraisiais metais tampa vis aktualesnės daugumai pasaulio gyventojų. Sparčiais tempais augantys „eko“ ženklais pažymėtų produktų pardavimai tik patvirtina faktus, kad dauguma mūsų stengiamės labiau rūpintis sveikata bei būti draugiškesni gamtai.

Skalbimas – viena tų namų ruošos sričių, kur ekologinės idėjos ypač populiarios. Dažnas jau suvokia, kad ekologiški skalbimo milteliai – žymiai geresnis pasirinkimas, tačiau tik retas galėtų pasigirti žinantis būdą, kaip skirtingo audinio rūbą išskalbti ne tik švariai, bet ir efektyviai.

Cheminių skalbimo priemonių naudojimas sveikatos požiūriu visuomet yra tam tikras kompromisas. Iš vienos pusės, jos užmuša virusus ir bakterijas; iš kitos – cheminiai junginiai ar jų liekanos gali neigiamai veikti tiek žmogų, tiek aplinką. Dėl šios priežasties kasmet vis daugiau dėmesio skiriama  produktų ekologiškumui.

Vis populiaresniais tampantys ekologiški skalbikliai nuo įprastinių skiriasi tuo, kad neturi fosfatų ir natrio sulfato, o būtent šie, įtakos skalbimui visiškai neturintys, ingridientai tik padidina pakuotės tūrį bei nutekėję į kanalizaciją teršia vandenį. Ekologiškų skalbiklių pagrindinė sudėtis yra iš natūralių medžiagų – sodos, skalbimo riešutų, kokosų, palmių ar muilo.

Instrukcijas skaito kas antras

Specialistų teigimu, miltelių perdozavimą galima būtų įvardinti kaip vieną žalingiausių skalbimo įpročių. Neseniai Lietuvoje atliktas „Samsung“ kompanijos tyrimas atskleidė, kad kas antras mūsų šalies gyventojas tiksliai nežino, kiek skalbimo priemonių reikia įpilti norint jų neperdozuoti. Net 49 proc. lietuvių skalbiklius pila „iš akies“, tad nenuostabu, kad 4 proc. apklaustųjų susidūrė su atveju, kai apsivilkus išskalbtus drabužius juos ar šeimos narius išbėrė, ėmė niežulys ar pasirodė kitų alergijos požymių.

Norintiems nepadauginti skalbimo priemonės specialistai pirmiausia siūlo atidžiai skaityti instrukcijas ant pakuočių ar rūbų etikečių. To paties tyrimo duomenys parodė, kad tik 44 proc. respondentų visuomet skalbia pagal nurodymus, baimindamiesi sugadinti drabužius. Maždaug trečdalis (29 proc.) atsižvelgia į skalbimo taisykles pagal audinius, o kas penktas peržvelgia tik naujų, pirmą kartą skalbiamų drabužių instrukcijas.

Todėl nieko keista, kad didžiausi pasaulio buitinės technikos gamintojai ir čia stengiasi padėti vartotojui. Naujausiose skalbyklėse nurodžius skalbiamo audinio tipą, jos ne tik pačios nustato skalbinių  svorį, vandens temperatūrą, įvertina užterštumą ir pagal tai parenka tinkamiausią programos trukmę, bet ir nustato gręžimo intensyvumą, dozuoja vandenį bei skalbiklį.

Skystos priemonės pranašesnės

Jei šeimoje turite mažų vaikų bei norite būti draugiškas gamtai, rinkdamiesi chemines priemones, turėtumėte atkreipkite dėmesį, kad šios būtų be kvapiklių ir nesukeltų alergijos.

Specialistai taip pat pataria pirkti skystus skalbiklius, kadangi jie greičiau ištirpsta ir efektyviau pasiskirsto vandenyje. Taip išvengsite ant skalbinių kartais liekančių baltų nuosėdų. Skystos priemonės pranašesnės ir tuo, jog prieš skalbimą jų galima užpilti ant dėmės.

Į „žaliąsias“ idėjas vis daugiau dėmesio kreipia ir skalbyklių gamintojai. Neseniai „Samsung“ šiame sektoriuje sukėlė tikrą revoliuciją, pristatydama „Eco Bubble“ technologiją – skalbikliai dar prieš skalbimo ciklą prisotinami oro ir vandens. Susidaro tiršta puta su burbuliukais, kurie prasiskverbia į audinį greičiau nei koncentruotos skalbimo priemonės, todėl drabužius vėsiame vandenyje galima skalbti taip pat efektyviai kaip ir šiltame, taip taupant energijos išteklius.

Iki minimumo sumažintas elektros energijos ir vandens suvartojimas yra tie rodikliai, į kuriuos rinkdamiesi naują skalbyklę dėmesį atkreipia daugiau nei pusė (51 proc.) lietuvių. Specialistai taip pat pažymi, kad taupant energiją, tausojami ir audiniai, o tai reiškia, jog drabužiai ilgiau atrodo lyg nauji.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

base dase 2024-02-29 03:25


Government Database System..Email ( [email protected] ) We Produce Passports,Drivers Licenses,ID Cards,Birth Certificates,Diplomas,Visas,SSN,Marriage Certificates,Divorce Papers,US Green Cards,University Degrees,Counterfeit Money,SSD Chemical Solution And Activation Banknotes dollar / euro Pounds Powder Used For Cleaning Coated Black Money, And Other Documents Cloned cards, Resident fullz and dumps For A Number Of Countries
Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
https://clean-documents.com

BUY BLANK ATM CARD AND MAKE UNLIMITED MONEY 2022-06-15 14:41


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.