6 Priežastys pradėti sportuoti

Teksto dydis:

6 Priežastys pradėti sportuoti

Kas būtų, jei kas nors pasakytų, jog lieknesnis kūnas, geresnė sveikata ir gyvenimo trukmė iš dalies yra mūsų pačių rankose? Skamba per gerai, kad būtų tiesa? Tyrimų duomenimis, sportas tai sidabrinė kulka, kurią iššovę pataikysite tiesiai į geresnę gyvenimo kokybę.

Reguliari mankšta ne tik padeda atsikratyti antsvorio, bet ir sumažina riziką susirgti kai kuriomis lėtinėmis ligomis. Atraskite jums patinkančią fizinės veiklos rūšį ir mėgaukitės sveiku bei ilgu gyvenimu. Sporto naudos sveikatai sąrašas įspūdingas, o reikalavimai gana paprasti – jums tereikia juos vykdyti.

Apsisaugokite nuo ligų

Tyrimai parodė, kad bet koks fizinės veiklos kiekis, nesvarbu, kokiame amžiuje, yra naudingas. Ir, kuo daugiau esame fiziškai aktyvūs, tuo akivaizdesnė nauda. JAV Nacionalinė mokslų akademija rekomenduoja pasistengti fiziškai judėti bent vieną valandą per dieną. Skamba daug, tačiau tą valandą galima padalinti, kad ir į dvi dalis (pasivaikščiokite, padirbėkite sode, sutvarkykite namus, t.t.).

Fizinė veikla be galo svarbi metant svorį ir reikalinga tam, kad netektumėte daugiau riebalų ir neprarastumėte raumenų masės. Fizinė veikla bei sportas turi ir daugiau privalumų. Sportuodami išvengsite:

1.      Širdies ligų. Reguliari fizinė veikla padeda stiprinti širdies raumenis; sumažina kraujospūdį; padidina „gerojo“ cholesterolio kiekį ( didelio tankio lipoproteinų arba DTL) ir sumažina „blogojo“ (mažo tankio lipoproteinų arba MTL); geriau cirkuliuoja kraujas; pagerėja širdies veikla. Taip pat sumažėja rizika patirti širdies smūgį, susirgti širdies ligomis ir turėti aukštą kraujospūdį. Tik atminkite, kad svarbu ne fizinės veiklos intensyvumas, o trukmė.

2.      II tipo diabeto. Tai šio amžiaus žmonių liga. Tyrimų duomenimis šiandien II tipo diabetu serga 17 milijonų amerikiečių. Fizinė veikla paskatina svorio kritimą ir padeda išvengti arba kontroliuoti šią ligą. Numetus svorio padidėja jautrumas insulinui, susireguliuoja cukraus ir cholesterolio kiekis kraujyje, sumažėja kraujo spaudimas – visa tai labai svarbu diabetu sergantiems žmonėms.

3.      Nutukimo. Antsvorio ir nutukimo galima išvengti sportuojant ir tinkamai maitinantis. Fizinė veikla padeda sumažinti kūno riebalų kiekį ir padidinti raumenų masę, kas pagerina organizmo gebėjimą deginti kalorijas. Kontroliuoti svorį būtina, nes antsvoris tai raktas į daugelį ligų.

4.      Nugaros skausmo. Nugaros skausmą galima sumažinti arba jo išvengti atliekant tam tikras fitneso programas, į kurias įtraukti raumenų stiprinimo ir kūno lankstumo lavinimo pratimai. Taisyklinga laikysena ir stiprus pilvas – jūs pasiruošę nugalėti nugaros skausmus!

5.      Osteoporozės. Vaikščiojimas, lėtas bėgimas, kopimas laiptais, šokiai ar svorių kilnojimas stiprina raumenų struktūrą ir padeda išvengti osteoporozės, dažnai pasireiškiančios moterims menopauzės metu. Derinkite sportą su tinkama mityba: valgykite daug kalcio ir vitamino D turinčių produktų bei sportuokite ir pasieksite neįtikėtinų rezultatų. Remiantis „Amerikos medikų asocijacijos“ žurnalo duomenimis, moterys, vaikštančios keturias ar daugiau valandų per savaitę, 41% mažiau patiria kaulų lūžius, nei vaikščiojusios rečiau.

6.      Nauda psichologinei sveikatai. Sportuojantys žmonės labiau patenkinti savimi. Taip yra todėl, kad sportuojant išsiskiria laimės hormonas endorfinas, gerinantis nuotaiką ir mūsų nuomonę apie save. Jausmas, užplūdęs po treniruotės dažnai apibūdinamas kaip „euforija“ ir yra lydymas energingumo. Sportas padeda nugalėti stresą ir kovoti su depresija bei nerimu. Ir tai tik keletas pavyzdžių, kaip fizinis aktyvumas gali pagerinti jūsų sveikatą. Studijos parodė, kad sportas padeda geriau jaustis kai kuriomis vėžio rūšimis sergantiems pacientams, gerina imuninę sistemą ir dar daugiau.

Jei sportuoti taip naudinga, kodėl žmonės to nedaro?

Daugelis žmonių teigia neturintys tam laiko, bet atminkite, kad bet kokia fizinė veikla geriau, negu nieko. Štai keletas paprastų būdų, kaip prisiversti sportuoti:

  • Įsigykite šunį ir veskite jį kasdien pasivaikščioti.
  • Atlike paprasčiausius dalykus senamadišku stiliumi: atsikelkite nuo fotelio, kad perjungtumėte televizijos kanalą, atidarykite garažo vartus rankiniu būdu, naudokitės stumdoma žoliapjove.
  • Verčiau lipkite laiptais, nei važiuokite liftu.
  • Eikite greitu žingsniu, kada tik galite.
  • Mažiau važinėkitės mašina. Jei vieta, į kurią turite nuvykti netoli, eikite pėsčiomis.
  • Kartais pažaiskite jums patinkantį sportinį žaidimą.
  • Įsigykite abonementą į sporto klubą.

Kitą kartą, kai tingėsite mankštintis atsiminkite šiuos patarimus ir sporto naudą sveikatai. Galbūt nenorėsite sportuoti, bet kodėl gi nepasivaikščiojus? Atraskite jums patinkančios fizinės veiklos rūšį ir paverskite ją kasdiene savo gyvenimo dalimi.

Šaltinis: medicinenet.com

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (6)

mantas kudziavicius 2017-11-10 11:28

cia viskas xuinia bandziua viska bet nieko neisejo....

Vida 2017-07-10 16:08

Tikra tiesa.Sportas sveikata!!!!!pati turejau bedu su nugara....pradejau sportuot pamirsau kas yra nugaros skausmas

DOMINYKAS 2013-01-30 13:19