Alergija kosmetikai: kaip netapti auka

Teksto dydis:

Alergija kosmetikai: kaip netapti auka

2011-04-06 00:00

Ne viena moteris nori būti dar gražesnė, todėl ji naudojasi kosmetika. Bet kartais geri norai virsta nemalonumais. Deja, kuo greičiau šuoliuoja progresas, tuo daugiau atsiranda alergijos priežasčių. Kad netaptumėme aukomis, reikia išsiaiškinti, koks kosmetikos komponentas kaltas dėl mūsų organizmo alerginės reakcijos, ir ateityje vengti tų priemonių, kurių sudėtyje jo yra. Bet tai dar ne viskas...
 
Dažniausiai alergenui patekus ant odos alergija pasireiškia greitai. Alergijos simptomai – perštėjimas ir niežėjimas, odos paraudimas ir bėrimai tose vietose, kur naudojote kosmetiką, taip pat gali pradėti ašaroti akys, atsirasti tamsių ratilų. Tiesa, kartais alerginė reakcija gali pasirodyti ir ne iš karto, o tik ilgiau panaudojus dirginančią kosmetiką.
 
Norint teisingai pasirinkti kosmetiką tinkančią savo odai, pradžiai, būtinai reikia atsirinkti kokiam tipui ji priklauso. Ar ji normali, sausa, o gal mišri. Bet kurio tipo oda yra jautri išoriniams (saulei, šalčiui, karščiui, netinkamai kosmetikai, teršalams) arba vidiniams (stresui, maistui) poveikiams, tik skirtingai. Jei tas jautrumas peržengia įprastines ribas, pasireiškia audringai ir jau artėja prie aiškių patologinių pakitimų – vadinasi, tai yra nesveika jautri oda, kuri reikalauja ypatingo dėmesio. Kokia ji?
 
                    Jautri oda būna ir riebi ir sausa, kuri yra ypač jautri.
                    Jautrioje odoje matomos išsiplėtusiais kraujagyslės, raudonos dėmės, jai trūksta drėgmės ir/ar riebalų, todėl jaučiamas tempimas, oda pleiskanoja.
                    Jautri oda gali būti pilkšva, nes yra blogai aprūpinama krauju, jai trūksta elastingumo ir minkštumo.
                    Tokia oda yra linkusi per anksti pasenti, nes apsauginis odos barjeras lengvai praleidžia į odą laisvuosius radikalus, kurie greitina senėjimą. Laisvieji radikalai provokuoja nepageidaujamų pigmentinių dėmių atsiradimą. Dėl apsauginio odos sluoksnio pažeidimų jautri oda netenka daug drėgmės ir yra linkusi reaguoti į dirgiklius.
 
Dažnai jautri oda painiojama su alergiška. Jeigu pasitepus kosmetine priemone iš karto pajaučiamas dilgčiojimas ar niežėjimas, tai ne alergija, o tik jautrios odos reakcija į netinkamą produktą.
 
Patys pavojingiausi alergenai yra konservantai, dažikliai, sintetiniai kvapai, biologiškai aktyvios ir balinamosios medžiagos, formaldehidinės dervos. Vienas pagrindinių kosmetinių alergenų yra kvapiosios medžiagos, kurios naudojamos beveik visose kosmetikos priemonėse. Jos gali sukelti ūmias ir lėtines alergines reakcijas. Kvepalams yra alergiški 1–2 proc. žmonių. Kita labai dažna alergijos priežastis yra kosmetikos priemonėse esantys konservantai, kurie apsaugo produktus nuo bakterijų ir grybelių. Konservantų yra beveik visuose šampūnuose, skystuose muiluose, dušo želėse, kremuose, lūpų ir plaukų dažuose, kvepaluose. Alerginių reakcijų gali atsirasti, jei kosmetikoje yra tų pačių medžiagų, kurias naudojate buityje ar kurių yra jūsų vartojamuose vaistuose.
 
Jei jau žinote, kas sukelia alergija, todėl prieš pirkdamos kosmetiką atidžiai perskaitykite produkto pakuotę ir patikrinkite, kokių medžiagų yra tame kreme ar lūpų dažuose.
Siūlome dar keletą vertingų patarimų, padėsiančių žengti teisingą žingsnį, renkantis nepavojingą produktą:
·        stenkitės rinktis kosmetiką, į kurios sudėtį įeina daugiausiai natūralūs komponentai;
·        atlikite paprastą testą – užtepkite kosmetikos ant rankos sulenkimo, jei po dviejų parų nepasireikš alergijos simptomų, vadinasi, nerimauti nereikia;
·        nepradėkite naudotis nauja kosmetika, jei esate pervargusi, jaučiate jėgų stygių, palaukite geresnio laiko;
·        labai dažnai keičiant kosmetiką, taip pat galima sulaukti alerginės reakcijos;
·        jei naudojate daug skirtingų gamintojų kosmetikos (pavyzdžiui, veido priežiūrai), taip pat galite tikėtis alerginės reakcijos;
·        nepamirškite atkreipti dėmesį į kosmetikos galiojimo terminus ir niekada nepirkite nebegaliojančios prekės;
·        nors ant dekoratyvinės kosmetikos neretai nėra žymos apie jos galiojimo laiką, bet tai nereiškia, kad laiko ribų nėra: blakstienų tušo galiojimo laikas – 2–3 mėn., lūpų dažų – iki 2 metų, sausų skaistalų, vokų šešėlių ir pudrų – iki 2 metų;
·        kaukių veidui taip pat niekada negalima laikyti ilgiau nei nurodyta anotacijoje;
·        jei nusprendėte pasinaudoti liaudiškomis priemonėmis ir gaminatės vaisių ar daržovių kaukes, nenaudokite tų produktų, kurie vartojami maistui jums sukelia alergiją.
Pastebėjus pirmus alerginės reakcijos simptomus, pirmiausia reikia pašalinti jų atsiradimo priežastį, tai yra kosmetiką. Po to galima išgerti vaistų nuo alergijos. Jei alergija pasireiškė sloga, naudokite specialų purškalą, o jei suerzintos akys – lašus (prieš tai nepamirškite praplauti akių ramunėlių nuoviru).
Hipoalerginės (nesukeliančios alergijos) kosmetikos galite nusipirkti specializuotose parduotuvėse ar vaistinėse. Jei jums buvo pasireiškusi alerginė reakcija, reiktų kreiptis į gydytoją, kad sužinotumėte, kam esate alergiška ir galėtumėte išvengti alergijos ateityje.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-26 18:11


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.