Ar pakankamai dažnai šypsotės?

Teksto dydis:

Ar pakankamai dažnai šypsotės?

2011-07-01 00:00

Pirmą kartą profesionaliai dantis buvo pabandyta išbalinti jau beveik prieš pusantro šimto metų. Nuo to laiko nepaprastai daug kas pasikeitė, toli pažengė į priekį. Naujausių ir pažangiausių technologijų dėka šiandien jau galima saugiai, nesudėtingai, greitai ir efektyviai balinti dantis pasitelkiant halogeninę šviesą. 

Dantų balinimas halogenine šviesatai pačiomis naujausiomis technologijomis paremta itin saugi procedūra. Jos metu naudojama halogeninė šviesa (ne lazeris), kurios pagalba veikiamas tik paviršinis dantų sluoksnis.

Daugiau nei milijonas europiečių kasmet renkasi būtent šį metodą. Tai - greita ir efektyvi procedūra be pašalinio poveikio išbalinanti dantis dviems ir daugiau metų. 

Dantų balinimo halogenine šviesa pranašumai: 

  • Efektyvumas. Tyrimais įrodyta, kad po balinimo halogenine šviesa dantys pabąla per 5–14 pakopų VITA skalėje. Vidutinis išbalinimo lygis - 8 pakopos. Pacientai iš karto gali išvysti akivaizdų efektą.
  • Greitis. Per 30–40 minučių dantų patamsėjimas, kuris formavosi metų metus, dingsta ir Jūs galite džiaugtis puikia šypsena!
  • Saugumas. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad vandenilio karbamido naudojimas dantų balinimui yra efektyvus ir saugus. Vandenilio karbamidas nepakeičia ir nepažeidžia dantų struktūros. Tuo tarpu balinimui namie skirtos priemonės gali pažeisti dantenų audinius ir padidinti dantų jautrumą.

Dantų balinimo halogenine šviesa indikacijos:

  • Dantys, kurie patamsėjo dėl rūkymo, kavos ar arbatos ir panašių medžiagų vartojimo, iškart po dantų balinimo procedūros bus žymiai baltesni;
  • Dantys, turintys mažai ar vidutiniškai tetraciklino dėmių, pažeisti kitų antibiotikų ar patamsėję dėl genetinių veiksnių, bus gerokai baltesni po procedūros. Dantys matomai pabąla ne vien dėl to, kad proceso metu medžiagos reaguoja su polifenoliais ar kitais pigmentais, bet ir dėl to, kad procedūros metu yra padidinamas emalio skaidrumas;
  • Dantims, stipriai pažeistiems tetraciklino ar kitų antibiotikų, gali prireikti dviejų ar daugiau procedūrų. Tarp procedūrų privalo būti bent dviejų savaičių pertrauka. Po pirmos procedūros dantys tampa iki penkių pakopų baltesni. Po jos dauguma pacientų lieka patenkinti rezultatais, todėl apie 30 % pacientų pageidauja tik vienos procedūros;
  • Pacientams, kurių dantys nulūžę ar su stipriai pažeistu emaliu, dantų balinimo procedūros halogenine šviesa taikyti negalima;
  • Dantų balinimas halogenine šviesa dirbtiniams dantims neturės jokios įtakos;
  • Dantų balinimas halogenine šviesa neturės jokios įtakos keramikos vainikėliams ar plomboms.

Kam rekomenduojama atlikti dantų balinimo procedūrą halogenine šviesa?

Gyvenimo būdas, natūralus senėjimo procesas ar tiesiog genai neretai lemia tai, jog negalite džiaugtis baltais dantimis. Dantų balinimas halogenine šviesa tinka beveik kiekvienam, įskaitant žmones, kurių dantys pakeitė spalvą nuo rūkymo, kavos ar arbatos, tetraciklino ar kitų antibiotikų vartojimo ir pan..

Vis dėlto ne visiems dantų balinimas yra vienodai efektyvus. Odontologas-dantų balinimo specialistas, apžiūrėję Jūsų burnos ertmę, įvertinęs dantų atspalvį bei jų būklę, nustatys, ar Jums tinka ši balinimo procedūra.

Kaip vyksta balinimo procedūra?

1 žingsnis: izoliuojamos Jūsų dantenos ir lūpos;

2 žingsnis: dantys padengiami specialiu geliu, kuris aktyvuojamas halogeninės šviesos pagalba;

3 žingsnis: dantys padengiami apsauginiu kremu su fluoru;

4 žingsnis: Jūs džiaugiatės baltais dantimis ir spindinčia šypsena!

Kiek laiko trunka balinimo procedūra?

Tai pats greičiausias ir patogiausias būdas – dantų balinimas užtrunka vos 30 minučių. Jūsų dantų patamsėjimas, kuris intenstyvėjo metų metus, bus įveiktas labai greitai.

Kaip veikia dantų balinimo sistema?

Balinant dantis, pasitelkiama pažangi dantų balinimo sistema naudojanti siaurą aukšto intensyvumo mėlynos šviesos spindulį, kurio bangos ilgis nuo 480 iki 520 nanometrų. Specialiu optiniu procesu pašalinami žalingi infraraudonieji ir ultravioletiniai spinduliai.

Halogenine šviesa aktyvuojamo gelio sudedamoji dalis yra vandenilio karbamidas. Pastarąjai medžiagai skylant, aktyvuojamas laisvasis deguonis. Laisvasis deguonis yra chemiškai labai aktyvus ir oksiduodamas skaido didelius organinius junginius į smulkesnius.

Didelės molekulės, esančios dantų emalio viduje, yra pigmentuoti (spalvoti) junginiai; būtent veikiant laisvajam deguoniui jie skyla į trumpesnes anglies grandines turinčius junginius. Dėl šios priežasties spalvą turintys junginiai tampa bespalviais ir dantys išbąla.

Tokiu būdu iš Jūsų dantų pašalinami šlakai, susikaupę nuo dažančio maisto, gėrimų, spalvotų burnos higienos priemonių ir kt.. Balinant dantis šiuo metodu nepažeidžiama dantų struktūra - įsiskverbiama tik į jų paviršinį sluoksnį.

Kiek baltesni dantys taps po balinimo procedūros?

Bandymai įrodo, kad po balinimo halogenine šviesa dantys pabąla mažiausiai 5 atspalviais pagal klasikinę VITA skalę. Balinant dantis šia sistema dantys gali būti pašviesinami net iki 14 atspalvių. Paprastai per keletą dienų po dantų balinimo procedūros dantys dar labiau išbąla.

Rezultatai priklauso nuo to, kokio baltumo buvo paciento dantys, kiek dantys yra imlūs balinimui bei kokia yra individuali asmens gyvensena (žalingi įpročiai, individualūs higieniniai įgūdžiai, mityba ir kt.). Tačiau bet kuriuo atveju, po procedūros galėsite džiaugtis išties akivaizdžiai baltesne šypsena.

Ar išsibalinus dantis galiu laukti ilgalaikių rezultatų?

Pirminis balinimo efektas paprastai išlieka apie du metus. Pažymėtina, jog po dantų balinimo procedūros laikantis elementarių burnos ertmės priežiūros taisyklių, Jūsų dantys visada išliks baltesni nei buvo iki tol. Siekiant išlaikyti nepriekaištingą baltumą rekomenduojama juos valyti šilkiniu siūlu ir balinančia dantų pasta du kartus per dieną, nepiktnaudžiauti dažančiu maistu ar gėrimais.

Kaip aš turėčiau rūpintis savo baltesne šypsena po balinimo procedūros?

Per pirmas 24 valandas po balinimo procedūros patariama nerūkyti, negerti kavos, arbatos, raudono vyno, nevartoti kitų dažančių gėrimų bei maisto produktų. Taip pat rekomenduojama vengti spalvotos dantų pastos bei kitų spalvotų burnos priežiūros priemonių.

Ar yra dantų balinimo procedūros šalutinis poveikis?

Kartais kai kuriems žmonėms po balinimo procedūros padidėja dantų jautrumas šalčiui. Šie pojūčiai paprastai išnyksta per 1-3 dienas.

Ar balinimas halogenine šviesa yra saugus ?

Balinimo technologija pasitelkiant halogeninę šviesą yra visiškai saugi. Procedūros metu naudojama šalta šviesa žemoje temperatūroje negali dirginti Jūsų dantų nervų. Jūsų dantenos balinimo metu taip pat yra apsaugomos specialia medžiaga.

Moksliniai tyrimai ir klinikiniai bandymai įrodo, kad dantų balinimas halogenine šviesa, atliekamas prižiūrint odontologui, yra visiškai saugus.

Kam nerekomenduojamam atlikti dantų balinimo procedūros?

Negalima balinti dantų su nusidėvėjusiu emaliu, esant dantenų uždegimui, periodontitui. Šią procedūrą taip pat rekomenduojama atidėti nėščiosioms, maitinančioms moterims, asmenims iki 18 metų. Svarbu žinoti, kad dirbtiniai dantys, keramikinės plombos ir vainikėliai nebala.

Ką reikėtų padaryti prieš dantų balinimo procedūrą?

Tam, kad dantų balinimo rezultatai būtų maksimalūs, prieš procedūrą reikalinga atlikti profesionalią burnos ertmės higieną.

Profesionali burnos higiena – tai procedūros, kurių metu:

  • šalinamos mineralizuotos ir nemineralizuotos apnašos, siekiant užkirsti kelią apnašų sukeliamoms ligoms;
  • atliekamos gydomųjų preparatų aplikacijos;
  • poliruojami dantų ir plombų paviršiai;
  • nujautrinami apsinuoginę dantų kakleliai;
  • įvertinama esančių plombų ir protezų būklė;
  • nustatomas dantų valymo efektyvumas;
  • pacientai mokomi teisingai atlikti asmens burnos higieną namuose, jiems parenkamos higienos priemonės (dantų siūlas, mediniai, plastmasiniai krapštukai, šepetėliai tarpdančiams valyti, kt.), aiškinama sveika mityba.

Komentuoti