Dažniausiai sporto klube daromos klaidos

Teksto dydis:

Dažniausiai sporto klube daromos klaidos

2011-10-05 07:00

Treniruodamiesi sporto klube skiriame tam nemažai laiko ir pastangų, tačiau vertėtų atkreipti dėmesį į keletą pagrindinių dalykų, padėsiančių pagerinti sportinius rezultatus ir išvengti traumų. Štai penkios dažniausiai pasitaikančios klaidos, kurias darome lankydamiesi sporto klube ir kaip jų išvengti:

1.      Neapšylate/neatvėstate

Jei norite išvengti fizinių traumų sporto metu, prieš treniruotę privalote tinkamai apšilti. Raumenys pilnai neišsitempia ir nesusitraukia tol, kol nesušyla. Jei tikitės išsisukti be apšilimo, raumuo gali plyšti arba būti patemptas.

  • Patarimas: Prieš treniruotę kūrį laiką užsiimkite veikla, apšildančia raumenis. Tai gali būti lengvas keleto minučių pasivaikščiojimas bėgimo takeliu ar keletas pratimų ant treniruoklio. Tik pradėję sportuoti neskubėkite, nes šitaip kūnas geriau paruošiamas intensyvesnio krūvio treniruotei.

Baigę sportuoti atlikite svarbiausiųjų raumenų tempimo pratimus. Jei nesate tikri kaip tą padaryti, paieškokite raumenų tempimo pratimų lentelės, kuri būna kiekviename sporto klube ir sekite jos nurodymais arba paprašykite sporto salėje budinčio trenerio pagalbos. Atminkite, jog po treniruotės nedarydami tempimo pratimų, “padedate” kūnui prarasti lankstumą. Geras lankstumas ne tik pagerina sportinę būklę, bet ir atlieka svarbią rolę padedant išvengti traumų.

2.      Netaisyklinga kūno padėtis atliekant pratimus

Netaisyklinga kūno padėtis atliekant pratimus gali paversti niekais jūsų sportinius rezultatus ir netgi kelti pavojų kūnui. Patempti raumenys, plyšusios sausgyslės ir nugaros skausmai tai tik keletas rizikingų pasekmių, galinčių pasitaikyti netaisyklingoje padėtyje atliekant pratimus.

  • Patarimas: Naudodamiesi kardio treniruokliu stenkitės stovėti išsitiesę. Greitai eidami ant bėgimo takelio nusistatykite jums tinkamą nuolydį ir greitį, nes tik tada galėsite ramiai sportuoti ir nereikės įsitempus laikytis už treniruoklio rankenų. Naudodamiesi steperiu daugiau dirbkite kojomis, o pastebėję, kad ima dirbti ir viršutinė kūno dalis arba norisi atsilošti, pasiremti, vadinasi, nustatytas sunkumo lygis per didelis. Sumažinkite jį iki tokio greičio, kad imtumėte jaustis taip, lyg liptumėte tikrais laiptais. Naudodamiesi elipsiniu treniruokliu taip pat daugiau dirbkite kojomis. Mindami treniruoklį – dviratį sėdėkite tiesiai.
  • Dirbdami su lengvesniais svoriais, stenkitės, kad stuburas išliktų lygioje padėtyje su kaklo slanksteliais ir stuburgaliu. Palenkdami galvą į priekį galite pasitempti kaklą.

Iki galo neužbaigiate judesių

Eidami ant bėgimo takelio ir tuo pačių atlikdami eilę pratimų bicepsams, turite atlikti plačius lėtus judesius, o ne aktyviai mosuoti rankomis. Raumenys stiprinami tik tada, kai pratimai atliekami tinkamai ir iki galo

  • Patarimas: Sportuodami ant bėgimo takelio eikite dideliais žingsniais. Pratimus bicepsams atlikite lygiagrečiai kojų žingsniams, pavyzdžiui, žengdami kaire koja atlikite pratimą kaire ranka. Tokiu atveju nuolat palaikomas maksimalus raumenų darbas ir susilaukiama geresnių rezultatų. Nesvarbu, kaip greitai einate ar kiek kartų apsukate ranką, tai nebus taip efektyvu kaip keletas lėčiau atliktų, bet taisyklingų pratimų.

3.      Treniruojate tik kelias raumenų grupes

Kiek kartų gyvenime jums teko matyti kultūristą išdidžiai vaikščiojantį aplinkui ir demonstruojantį tvirtus pečius, tačiau turintį liesas pasigailėjimo vertas kojas? Treniruodami tik kelis kūno raumenis suformuosite neproporcingą figūrą, o ateityje galite susilaukti neigiamų pasekmių. Kai treniruojami tik kai kurie kūno raumenys, o kitiems neskiriama dėmesio, atsiranda raumenų disbalansas. Tai reiškia, jog diena iš dienos didėja traumų tikimybė.

  • Patarimas: įsitikinkite, kad dirba visos jūsų kūno raumenų grupės, nes tik tokiu atveju jis atrodys proporcingai. Jei nesate tikri, kaip tą padaryti, verčiau naudokitės sporto klubo siūlomomis programomis, pasitarkite su sporto salės arba asmeniniu treneriu.

4.      Netinkamai pasirenkate svorius, per greitai judate

Tai puikus pavyzdys, kai daugiau, nėra geriau. Tinkamas svoris tai ne kiek jums atrodo gražiai ant štangos, o kiek iš tiesų nedarydami žalos sau pajėgtumėte pakelti.

  • Patarimas: tinkama svorį iškeliate tada, kai galite iškelti štangą lėtai keletą kartų būdami tinkamoje pozicijoje. Kuo lėtesnis judesys, tuo labiau jis kontroliuojamas ir tuo mažesnė tikimybė, kad patirsite traumą. Ir, jūsų raumenys iš tiesų dirbs, nes jų darbas tikrai nepriklauso nuo to, kaip greitai kilnojate štangą.

Kad treniruotė būtų saugi ir efektyvi, laikykitės pagrindinių taisyklių

Laikykite šiuos patarimus mintyje, kai kitą kartą žengsite į sporto salę. Įtraukę juos į savo rutiną, pastebėsite skirtumą: treniruočių metu išliksite saugūs ir priversite ne save dirbti treniruotei, o treniruotę dirbti jums.

Šaltinis: thedietchannel.com

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Blank atm Card +393512615163 2022-06-19 23:11


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.