Depiliacijos paslaptys atskleistos

Teksto dydis:

Depiliacijos paslaptys atskleistos

2011 rugs. 15 07:00

Plaukelių šalinimas suvokiamas kaip kosmetinė procedūra, tačiau kartais plaukelius prireikia šalinti ir dėl medicininių priežasčių, pavyzdžiui, ruošiantis operacijai, kankinant  įaugančioms blakstienoms ir daugeliui kitų problemų. Jei tam tikrose kūno vietose plaukelius pradeda tekti šalinti dažniau nei įprastai, tai gali byloti apie hormoninius sutrikimus ar gliukozės netoleravimą.

Depiliacija – kūno plaukų šalinimas. Techniškai, šis terminas apibūdina tik paviršinių plaukelių pašalinimą, tuo tarpu kai epiliacija reiškia visišką plaukelių išrovimą. Tačiau dažnai per klaidą depiliacijos terminas vartojamas ir epiliacijai apibūdinti. Didelė dalis kultūrų žmonijos istorijoje propagavo depiliaciją ir kai kurios plaukelių šalinimo technikos išliko iki mūsų dienų.

Klasikinė depiliacijos technika tai nereikalingų plaukelių skutimas, aštriu peiliuku braukiant per odą ir ilgų plaukelių atskyrimas nuo folikulų. Naudojant šią techniką plaukelius reikia skusti pakankamai dažnai ir stengtis nesužeisti odos. Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, prieš depiliaciją ištrinkite kūną geliu ar muilu, o tada braukite peiliuku prieš nepageidaujamų plaukelių augimo kryptį. Po skutimosi odą atsargiai nuplaukite, nuvalykite ir patepkite kremu ar kūno losjonu.

Cheminė depiliacija

Chemiškai šalinant plaukelius, naudojami specialūs plauką šalinantys kremai, kuriuose yra cheminių medžiagų. Prieš naudodamosis chemine depiliacijos priemone mažą jos kiekį išbandykite ant nedidelio odos lopinėlio, kad matytumėte ar nesate priemonei alergiška. Depiliaciniai kremai veikia reaguodami su plaukų baltymų struktūromis ir skatiną jų susilpnėjimą. Po 10 – 15 minučių (priklausomai nuo produkto instrukcijos) specialia mentele nubraukite plaukelius. Depiliaciniai kremai veikia geriau, nei depiliacija peiliukais ir padeda ilgesniam laikui atsikratyti nepageidaujamų plaukelių.

Plaukelius pašalinti keletai dienų ar net keletai savaičių pavyks:

  • Pešiojant.
  • Epiliuojant vašku.
  • Epiliuojant cukrumi.
  • Pešiojant siūlu.

Epiliuojant plaukelius nurodytais būdais galima susilaukti ilgesnių rezultatų, nes prireikia laiko užaugti ne tik pačiam plaukui, bet ir išrautai jo šakniai. Kai kuriais iš nurodytų metodų galima naudotis namuose, o kitus, pvz. pešiojimą siūlu, verčiau patikėti kosmetologei profesionalei.

Lazeris

Lazeriu šalinti plaukelius gali tik profesionalas turintis licenziją. Šios procedūros metu, nedidelis lazerio spindulys sunaikina plaukelių folikulus. Tai visiškai neskausminga procedūra, kuri geriausiai tinka šviesios odos žmonėms, turintiems tamsių plaukelių. Lazerinė plaukelių epiliacija nerekomenduojama labai įdegusiems.

 

Šaltinis: beautips.info

Komentuoti