Grožio salonas namuose. Depiliacija vašku

Teksto dydis:

Grožio salonas namuose. Depiliacija vašku

Depiliacija – nepageidaujamų plaukelių šalinimas nuo odos paviršiaus – tampa šiuolaikinės moters kasdienybe. Beje, kosmetologai yra pastebėję, kad vasarą šalinti nuo įvairių kūno vietų plaukus skuba ne tik moterys, bet ir vyrai. Juk švelni, prižiūrėta oda yra seksualinio potraukio, gero tono bei šiuolaikinio stiliaus ženklas.
 
Yra keletas depiliacijos būdų, tokių kaip skutimas, cheminė depiliacija (plauko suardymas cheminėmis priemonėmis – kremais, geliais.).
Bet kiekvieną dieną imti į rankas skustuvą ir darbuotis, kad ant kojų neliktų plaukelių – varginanti procedūra. Todėl dabar bene populiariausia tapo – ilgalaikė depiliacija vašku.
 
Procedūros pliusai – greitumas ir efektyvumas. Plaukeliai atauga tik po 3-4 savaičių, o nuolat kartojant jie atauga gležnesni ir retesni. Ilgiau naudojant šį depiliacijos būdą, smarkiai sumažėja ne tik bikinio, bet ir kitų kūno vietų plaukuotumas. Deja, to negalima pasakyti apie skutimą ar depiliuojamuosius kremus, putas.
Ši procedūra puiki ir tuo, kad tinka bet kokio tipo odai ir bet kokiems plaukeliams šalinti.
 
Vašku plaukelius galima šalinti nuo viso kūno, taip pat ir pačiose jautriausiose vietose – bikinio srityje. Dėl to atliekant šią procedūrą pirmą kartą, ji gali būti šiek tiek skausminga. Dažniau depiliuojant – skauda mažiau. Kartais po depiliacijos vašku gali atsirasti išbėrimų. Todėl po depiliacijos reikia naudoti specialias priemones, kurios ne tik pašalina vaško likučius, bet ir ramina bei maitina odą.
 
Jums nebūtina eiti į grožio saloną, galite patys įsigyti priemones depiliavimui vašku ir šią procedūrą atlikti namuose. Tik reikia nepamiršti, kad depiliuotis reikia laikantis instrukcijų.
Depiliacijai naudojamas vaškas kasetėse, skardinėse arba vaškas granulėms. Vašką kasetėse naudoti yra daug paprasčiau, nes jam skirti šildytuvai įšyla ir palaiko optimalią depiliacijai reikalingą vaško temperatūrą. Vašką skardinėse ir vašką granulėmis reikia šildyti specialiuose šildytuvuose. Temperatūrą tektų nustatyti patiems, todėl tokia depiliacija reikalauja daugiau žinių ir įgūdžių.
 
Taigi, jei nusprendėte depiliaciją vašku atlikti namuose, atminkite keletą dalykų:

•vašku depiliuojama oda turi būti švari ir visiškai sausa;
•vaškas tepamas plaukelių augimo kryptimi, o kai sustingsta staigiu judesiu nuplėšiamas prieš plaukelių augimo kryptį;
• po depiliacijos jaučiamas lipnumas ir lieka šiek tiek vaško ant odos. Vaško likučiai nuo odos pašalinami specialiu aliejumi ar emulsija, kuri ramina ir maitina odą;
• jei pageidaujate, odą galima patepti plaukelių augimą lėtinančiu losjonu, kuris sulėtins naujų plaukelių augimą ir atlikti depiliaciją reikės rečiau;
•iš karto po depiliacijos nerekomenduojama maudytis vonioje, ežere, upėje, jūroje ar baseine.
•taip pat po depiliacijos reikia neskubėti degintis saulėje ar lankytis soliariume. Geriau tai daryti tik kitą dieną (depiliuotos sritys gali greičiau nudegti).

Po depiliacijos vašku oda gali truputį sudirgti, tačiau, laikantis išvardintų reikalavimų, visi nemalonumai praeina per valandą.
 
Depiliacijos vašku negalima atlikti, jei išsiplėtusios venos, ryškus kapiliarų tinklas odos paviršiuje. Kai kurie specialistai šio metodo nerekomenduoja sergantiems diabetu, jei sutrikusi kojų kraujotaka. Taip pat šis metodas netaikytinas, jei depiliacijos vietoje yra karpų, apgamų, bėrimų, sudirginta, paraudusi ar pleiskanojanti oda.
 
Depiliacijos vašku pranašumai lyginant su depiliacija elektriniu depiliatoriumi:
  • sutaupote laiką;
  • metalas (sąlytis su juo) gali sukelti alergiją;
  • elektrinis depiliatorius palieka plaukelius;
  • naudojant ilgalaikę depiliaciją, sumažėja įaugusių plaukų tikimybė;
  • vašku depiliuotis yra pigiau.
 
PATARIMAS: Prieš atostogas depiliaciją vašku patariama atlikti porą kartų, tuomet plaukeliai auga daug lėčiau. Tuo metu negalima taikyti jokių kitų depiliacijos būdų - neskuskite, nenaudokite depiliacinio kremo.
 
ĮDOMU: Egipte depiliacija vašku buvo privaloma aukštuomenės moterims, haremų gražuolėms.


 
 

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

fausta 2022-07-22 12:55

Ankščiau apie depiliaciją net minties negalėdavau prisileisti, bet kai kartą užėjau į https://www.drogas.lt/odai/depiliacija-skutimasis/depiliacijos-priemones/c/B503 ir pasiryžau įsigyti priemonių depiliacijai, pabandžiusi visai nenusivyliau. Ir toliau esu už depiliaciją namų sąlygomis.

Vidas 2018-04-20 17:45

Jau geriau <a href="http://www.mesoderma.eu/produktu-katalogas/parafino-voneles.102/">parafino vonele</a> nei vasku plauku rovimas, vargses moterys, kokie nepatogumai :(