Grožis arbatos puodelyje

Teksto dydis:

Grožis arbatos puodelyje

Kinai ir japonai jau seniai žino, kiek daug mūsų grožiui ir sveikatai gali suteikti paprasčiausias arbatmedžio lapelis. Matyt todėl Tolimųjų Rytų moterys visada galėjo pasigirti švelnia kaip persikas oda. Vakarų Europos mokslininkai vos prieš keletą metų susidomėjo arbata ir jos naudingomis savybėmis. Tyrimais buvo įrodyta, kad arbata mažina spaudimą ir cholesterolio kiekį, apsaugo dantis nuo karieso. Tose pasaulio šalyse, kur geriama daug arbatos, žmonės beveik neserga odos vėžiu, nors beveik ištisus metus ten šviečia saulė ir siunčia ypač kenksmingus UV spindulius.
 
Žalia, juoda ar spalvota?
Šiuolaikinėje kosmetikos pramonėje plačiai naudojama juodoji ir žalioji arbata. Jos įeina į daugelio antibakterinių kremų sudėtį. Tokie kremai mažina uždegiminius procesus ir ramina sudirgusią odą. Ypač “arbatiniai” kremai tinka alergiškiems žmonėms.
Žalioji arbata rečiau naudojama kosmetikos srityje, kadangi, pasak prekybininkų, nuo arbatos žaliai nusidažiusi kosmetikos priemonė neretai atbaido pirkėjus žalia spalva. Japonai gi mano atvirkščiai – žalia spalva jiems yra viena iš gražiausių, o kremai, kurių sudėtyje yra žaliosios arbatos, šioje šalyje itin populiarūs.
Įdomu ir tai, kad žalioji bei juodoji arbata – tai vienas ir tas pats augalas. Juodoji arbata, nurinkta nuo arbatmedžio, susmulkinama, džiovinama, ir bedžiūdama įgauna tamsią (neretai ir juodą) spalvą. Žalioji arbata yra apdorojama garais. Todėl išsaugoma jos natūrali spalva ir gydomosios savybės. Žalioji arbata apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų, kurie sukelia odos vėžį, švelnina saulės spindulių poveikį odai, stiprina sveikatą. Ne veltui kosmetikos gamintojai žaliąją arbatą naudoja gamindami apsauginius kremus nuo UV spindulių.
 
Arbatmedžio aliejus
Įvairios priemonės voniai, kūno bei veido šveitikliai, kurių sudėtyje yra arbatmedžio aliejus – tai puiki atgaiva ir kūnui, ir sielai. Arbatmedžio aliejus išgaunamas iš Pietų Kinijoje augančio arbatmedžio sėklų. Jos yra bekvapės, neriebios, todėl puikiai tinka net alergiškiems žmonėms. Arbatmedžio aliejus suteikia odai neįprasto švelnumo.
Taigi, jei susidomėjote nepaprastomis arbatos savybėmis, pateikiame keletą patarimų, kaip geriausia paruošti ir naudoti arbatą.
Plikomai arbatai pagaminti naudojamos įvairios arbatų rūšys bei augalų žiedai.
Arbata užplikoma karštu, virintu ir ataušintu iki 70–80 laipsnių temperatūros vandeniu. Jei mėgstate, galite ją paskaninti įvairiais aromatiniais natūraliais priedais. Dėmesio, neužplikykite arbatos verdančiu vandeniu, nes ji neteks daugelio naudingų savybių!
Šaltas užpilas dažniausiai gaminamas iš gydomųjų savybių turinčių augalų, pvz.: linų sėmenų ar pan. Augalas užpilamas šaltu vandeniu ir paliekamas nakčiai. Ryte užpilas sušildomas iki kūno temperatūros, nukošiamas. Tokį užpilą galite gerti arba naudoti grožio vonioms. Oda taps švelnesnė, lygesnė ir gaivesnė.
Įvairūs augalų nuovirai ruošiami užplikant augalų šaknis arba žieves. Virkite augalus 10 minučių, šiek tiek praaušusį nuovirą – nukoškite. Dažniausiai nuovirai naudojami įvairiems kompresams: šalina akių patinimą, suteikia joms spindesio, gaivina kaklo, krūtinės odą.

Labai naudinga arbatą naudoti garo vonelėms. Tokiai procedūrai arbata tiesiog užplikoma verdančiu vandeniu. Uždenkite galvą rankšluosčiu, pasilenkite virš indo su arbata ir – mėgaukitės garo vonele. Garai sušildo odą, suminkština ją, atidaro poras , išvalo nuo nešvarumų.
Visų “arbatinių” augalų sudėtyje yra eterinių aliejų, veikiančių žmogaus organizmą ir raminančiai, ir tonizuojančiai. Tad prieš naudodamiesi arbatos malonumais, išsiaiškinkite, koks gali būti būtent jūsų pasirinktos arbatos rūšies poveikis. 
Beje, mėgaudamiesi arbatos vonelėmis, ne tik patirsite malonumą ir natūraliomis priemonėmis atgaivinsite odą. Atminkite, kad įvairios žolelės ir iš jų ruošiamos arbatos aprūpina organizmą tokiomis naudingomis medžiagomis kaip geležis, fosforas, kalis, magnis, cinkas, selenas, chromas ir kt.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-27 23:40


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : carolblankatmcard@gmail.com

Hangout : carolblankatmcard@gmail.com

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.