Grožis, tausojantis sveikatą

Teksto dydis:

Grožis, tausojantis sveikatą

Vis dažniau pagalvojame apie savo bei savo artimųjų sveikatą atkreipdami dėmesį į naudojamų produktų sudėtį ir kokybę. Kosmetika yra vienas iš kasdienio naudojimo produktų, todėl ją rinktis reikia ypač atsargiai ir atsakingai. Dauguma kosmetikoje esančių sintetinių medžiagų gali sukelti alergiją bei egzemą, o kai kurios iš jų – netgi tapti onkologinės ligos priežastimi. O juk mūsų organizmas nenusipelnė būti dirva naujausių cheminės pramonės išradimų (dažiklių, konservantų ir t. t.) bandymams atlikti.
 
Šįkart plačiau pakalbėkime apie plaukų dažus. Juk plaukų dažymas nėra toks paprastas procesas, kaip gali atrodyti. Gerai neįvertinus visų aplinkybių, galimas visiškai netikėtas rezultatas – tiek spalvos, tiek kokybės, tiek netgi sveikatos prasme.
 
Deja, moterys labiau kreipia dėmesį į kremų sudėtį nei į plaukų dažų kokybę bei jų poveikį plaukams. Dažnai net suvokdamos žalingą poveikį, jos aukoja plaukų žvilgesį, kad tik išgautų norimą atspalvį.
 
Kas vyksta su plaukais juos dažant?
 
Šiuo metu dauguma tradicinių ilgalaikių plaukų dažų, kuriuos galima įsigyti parduotuvėse, veikia cheminės reakcijos – oksidacijos – principu.
Kaip tai vyksta? Medžiagų, kurių pagrindu gaminami tokie dažai, sudėtyje beveik nėra arba yra labai nedaug dažiklių. Šios medžiagos dažikliais tampa tik cheminės reakcijos metu susijungdamos su dažomuoju komponentu, kurio sudėtyje yra deguonies (pvz., vandenilio peroksidu). Medžiagos turi prasiskverbti pro išorinį plauko sluoksnį – kutikulę – ir oksidavimosi procesas turi vykti labai giliai plauko viduje. Kuo giliau vyksta reakcija, tuo ilgiau laikosi spalva.
Tačiau kad dažas prasiskverbtų kuo giliau, oksidavimosi metu būtinai turi išsiskirti šiluma. O norint padidinti jos kiekį, reikia didesnės naudojamų dažiklių ir vandenilio peroksido koncentracijos. Taigi naudojant stambiamolekulės sandaros dažiklius, kurie įeina į tradicinių plaukų dažų sudėtį, dažymui prireikia daugiau cheminių medžiagų.
Toks produktas yra gerokai agresyvesnis ir žalingesnis plaukams. Be to, nuolatos verčiant plauko kutikulę atsivėrinėti, ilgainiui plaukai gali būti nebepataisomai sužaloti, o pagrindinis baltymas, iš kurio sudarytas plaukas, – keratinas – suardytas.
 
Ką rinksimės?
 
Kosmetikos firmos tobulina kosmetikos formules ir žengdamos kartu su mada rūpinasi, kad plaukų dažymas nežalotų vienos iš gražiausių mūsų puošmenos – plaukų. Tai suteikia galimybę eksperimentuoti saugiai.
 
Į sveikus kreminius dažus įeina įvairūs augaliniai ekstraktai, vitaminai E ir C bei kitos medžiagos, tausojančios plaukus. Tokios sudėties dažai suteikia galimybę nudažyti plaukus intensyviomis spalvomis, išsaugomas plaukų minkštumas, blizgesys, šimtu procentų nudažomi žili plaukai, išgaunami natūralūs ilgalaikiai atspalviai.
Sveikatą tausojantys dažai būna be amoniako ar peroksido arba su labai nedidele, saugia jo koncentracija – taip nepažeidžiama plauko struktūra. Tokie dažai konservuojami natūraliomis priemonėmis. Jie neverčia plaukų kutikulių atsiverti, kad dažiklių molekulės galėtų patekti į vidų ir būtų pasiektas ilgalaikis efektas. Jiems pakanka natūralaus plaukų kutikulių porėtumo. Augalinių dažų ilgalaikį poveikį užtikrina speciali jų formulė, kurioje sumaniai derinami smulkiamolekulės sandaros dažikliai ir vertingi augalų ekstraktai.
 
Grožis ir sveikata – neatsiejami dalykai. Todėl rinkimės tai, ką manome esant sveika ir saugu naudoti, kas puoselėja mūsų grožį ir nekenkia sveikatai, kas suteikia mums žavesio, nes gerina savijautą.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Zania 2010-03-20 10:17

Geri dazai ir kaina gera. Man patiko.