Kada metas keisti pagalvę?

Teksto dydis:

Kada metas keisti pagalvę?

2021 liep. 7 21:33

 

Pagalvė, be abejonių, yra viena svarbiausių gero ir kokybiško miego palydovių. Tiesa, pagalvės funkcija ne vien tik užtikrinti patogumą ar jaukumo jausmą poilsio metu. Pagalvė padeda išlaikyti taisyklingą stuburo padėti miego metu, o tai ypač svarbu, nes įsitempę raumenys sąlygoja prastą miegą ar ilgą vartymąsi ir patogios miego pozos paieškas. Vis dėlto, kad ir kokia svarbi patalynės dalis bebūtų pagalvė, dažnai susiruošiame ją keisti gerokai per vėlai. Tačiau kaip žinoti, kad atėjo metas įsigyti naują?

Pagalves keiskite periodiškai

Visiškai nesvarbu, kokio tipo pagalvės yra jūsų mylimiausios, jas plauti ar pakeiti naujomis reikia reguliariai. Idealiu atveju pagalvė turėtų tarnauti pusę metų, tačiau svarbu atminti, kad aukštos kokybės pagalvės išlaiko savo savybes ir užtikrina miego komfortą net iki dviejų metų. Susidėvėjusi pagalvė nebeatlieka savo funkcijų, neužtikrina teisingos stuburo padėties, todėl atsipalaiduoti ir užmigti tampa vis sunkiau. Būtent tokia yra pagrindinė keitimo priežastis, tačiau svarbu atminti, kad net ir geriausias bei dažnai skalbiamas užvalkalas nesukuria visapusiškos apsaugos nuo besikaupiančių negyvų odos ląstelių, išskiriamo sebumo, prakaito ir pleiskanų. Būtent šios negyvos ląstelės tampa dulkių erkučių, apsigyvenančių senose pagalvėse maistu. Alergiškiems žmonėms šie mikroorganizmai gali sukelti labai nemalonių pojūčių. Ilgainiui erkutės sudaro papildomą svorį, o tai sukelia oro pralaidumo problemų, tad pagalvė praranda minkštumą bei standumą. 

Ženklai, rodantys, kad atėjo metas keisti pagalvę

Ne visada lengva suprasti, kad atėjo laikas keisti pagalvę. Vis dėlto, yra net keletas ženklų, išduodančių, kad jau derėtų įsigyti naujas pagalves. Pirmiausia atkreipkite dėmesį į savo savijautą. Jei ryte atsikėlę jaučiate nugaros, galvos ar kaklo skausmus, o rytais ar vakarais ima kankinti varginantis čiaudulys, pagalvę pakeisti yra būtina. Dulkių erkutės ir kiti mikroorganizmai sukelia alergijas ir trikdo miego kokybę, todėl tokios patalynės derėtų atsisakyti kaip galima greičiau. Svarbu apžiūrėti ir pagalvės užpildą. Jei viduje jaučiate gumulėlius arba nevientisą pasiskirstymą, pagalvė yra susidėvėjusi. Spalvos pakitimai, dėmių atsiradimas ant paviršiaus taip pat rodo, kad viduje kaupiasi organizmo išskiriami skysčiai ir negyvos ląstelės. Na, o vienas paprasčiausių būdų patikrinti pagalvės standumą – sulenkti ją perpus. Jei ji ne iš karto grįžta į pradinę formą, tikrai atėjo metas įsigyti naują. Ieškodami, kuo pakeisti senąją, atkreipkite dėmesį į kokybę. Aukštos kokybės pagalvės patikimai tarnaus kur kas ilgiau, be to, daugumos jų paviršiai būna papildyti antibakteriniu pluoštu, tad išvengsite ir galimų alerginių reakcijų. Pagalvių patogu įsigyti čia, plačiame asortimente tikrai rasite jūsų poreikius labiausiai atitinkantį variantą.

Tinkamai prižiūrima pagalvė – gaiva ir miego komfortas

Vienas patikimiausių būdų pailginti bet kokio užpildo pagalvės tarnavimo laiką yra tinkami patalynės užvalkalai. Įsigydami užvalkalų atkreipkite dėmesį į dydžius. Savo funkcijas geriausiai atliks pagal dydį pritaikytas užvalkalas, kuris gerai apgaubs ir apsaugos nuo negyvų ląstelių kaupimosi. Pagalvės užvalkalą skalbkite reguliariai, bet ne rečiau kaip kas 3-4 savaites. Tai optimalus laikotarpis, per kurį audinyje susikaupę organiniai mikronešvarumai gali būti efektyviai pašalinami skalbimo metu.

Atkreipkite dėmesį  ir į pagalvės etiketę – kai kurias jų galima skalbti skalbyklėje. Net jei turima pagalvė, nėra skalbiama, nepamirškite bent keletą kartų per metus jos išvėdinti. Tai patariama daryti saulėtą dieną, nes saulės spinduliai veikia antibakteriškai, būdama atvirame ore pagalvė prisisotins gryno oro, tad bus puresnė ir gaivesnė. Rūpestinga pagalvės priežiūra užtikrins ramų ir kokybišką poilsį.

Komentuoti