Keletas priežasčių, kodėl reikia sportuoti

Teksto dydis:

Keletas priežasčių, kodėl reikia sportuoti

2014-07-16 15:07

Kaip pradėti?

Susitarkite su drauge ar draugu dėl bendrų treniruočių. Dviese lengviau pradėti sportuoti – jei staiga dingsta noras, atsisakyti sunkiau. Dar geriau – rinktis masines treniruotes, į kurias išsiruošti vienam gal ir sunkiau, bet įsiliejimas į grupę ir kitų pažangos stebėjimas tikrai motyvuoja dar labiau stengtis ir pačiam. O „įsivažiavus“ į ritmą, atsiras poreikis ir reguliariai mankštintis.

Fizinės saviugdos įgūdžiai, įgyti pirmaisiais  studijų aukštojoje mokykloje metais, leidžia tikėtis ne tik aktyvios pačių studentų fizinės veiklos tolesniuose studijų etapuose, bet ir socialinio aktyvumo jau baigus studijas. Fizinis aktyvumas – viena iš pagrindinių fizinės, socialinės ir emocinės gerovės sąlygų.

Sporto nauda

  • priversite aktyviau veikti organizmo imuninę sistemą;
  • sumažinsite streso sukeliamą adrenalino kiekį kraujyje;
  • pagerinsite kraujo mikrocirkuliaciją stubure ir tarpslanksteliniuose diskuose taip išvengdami nugaros skausmų ir osteoporozės;
  • suaktyvinsite medžiagų apykaitą ir pagerinsite jos atliekų pašalinimą iš organizmo;
  • pagerinsite judesių koordinaciją, tapsite vikresni ir grakštesni;
  • padidinsite savo ištvermę ir sustiprinsite širdies ir kraujagyslių sistemą. Širdis plaks ritmingiau ir stipriau;
  • kraujagyslės taps elastingesnės. Padidėjęs kraujo kūnelių skaičius geriau perneš deguonį;
  • smegenys bus geriau aprūpinamos krauju. Tai lems intensyvesnį naujų nervinių lastelių augimą ir padės išlikti jaunam. Nervų ląstelės išskiria daugiau laimės hormono endorfino, kuris pagerina nuotaiką.

Pasiryžtame sportuoti ir renkamės aerobiką

Aerobikos užsiėmimų metu atliekami pratimai įtraukiant kuo daugiau raumenų grupių, todėl tikrai tiks daugeliui. Tačiau kokias aerobikos treniruotes pasirinkti? Pradėdami sportuoti kiekvienas turime savo tikslus. Vieniems tai – aktyvus laisvalaikis, kitiems – konkrečių problemų (pvz. antsvorio) sprendimas. Svarbiausia pasirinkti pagal savo poreikius, galimybes ir nepersitreniruoti!

Organizmo atsakas į judėjimo apkrovas tiesiogiai priklauso nuo judesių ekonomiškumo, nuo eikvojamos energijos kiekio, nuo judėjimo kiekio. Energetinės sąnaudos aerobikos pratybų metu gali būti labai skirtingos, todėl siekiant pagerinti organizmo aerobinį pajėgumą, svarbus aerobikos pratybų intensyvumas.

Aerobika: didelio ir mažo intensyvumo

Aerobikos pratimų kompleksai sudaromi jungiant pagrindinius aerobikos žingsnius. Yra išskiriami pagrindiniai mažo ir didelio intensyvumo/apkrovos aerobikos žingsniai. Mažo intensyvumo aerobikos žingsniams ir jų junginiams būdinga mažesnė didžiųjų raumenų veikla arba mažesnis fizinis krūvis. Šių pratimų metu yra mažiau apkraunami raumenys, tačiau tokio pobūdžio aerobikos pratybos teikia malonumo ir teigiamai veikia įvairias organizmo funkcijas. Atliekant mažos apkrovos aerobikos žingsnius, judesiai yra palyginti nedidelės amplitudės, o krūvis – nedidelis vertikalusis, t.y. judesiai daromi visą laiką nors viena koja liečiant grindis. Atliekant šiuos pratimus reikia 4-5 kcal/min. energijos.

Atliekant didelio intensyvumo aerobikos žingsnius, vertikalusis krūvis padidėja, nes atsiranda polėkio fazė, t. y. abi kojos neliečia grindų kaip, pavyzdžiui, bėgant. Dėl to atliekant didelės apkrovos aerobikos žingsnius, padidėja fizinis krūvis ir judesiams atlikti reikia daugiau energijos. Didelio intensyvumo aerobikoje pagrindinį krūvį sudaro bėgimo ir šuoliukų pratimai, kuriuos atliekant kūnas įvairiai juda erdvėje, o kojos mažai liečia grindis. Tokio pobūdžio treniruotes rekomenduojama lankyti tik gerai fiziškai pasirengusiems (gero fizinio parengtumo ir geros koordinacijos) žmonėms.

Klasikinės aerobikos treniruotė

Šiuo metu populiari kombinuota klasikinės aerobikos treniruotė, t. y. kaitaliojami mažos ir didelės apkrovos aerobikos pratimų junginiai, kurių metu energijos poreikiai patenkinami oksiduojant riebalus ir gliukozę be didesnio anaerobinių procesų indėlio. Siekiant, kad vyrautų toks raumenų energetinis aprūpinimas, kombinuotoje aerobikos treniruotėje ilgai ir vidutiniu intensyvumu atliekami ištisiniai ritmiški aerobikos pratimų judesiai, aktyviai dalyvaujant ne tik apatinių, bet ir viršutinių galūnių raumenims. Klasikinės aerobikos treniruotės, trunkančios vieną valandą, dėl savo trukmės ne visiems pradedantiesiems gali duoti norimą rezultatą. Todėl, siekiant optimaliai reguliuoti intensyvumą, rekomenduotina intervalinė treniruotė, kurią sudaro 7-10 aerobikos pratimų junginiai, trunkantys po 3-5 min. ir pasibaigiantys atvėsimuPo kiekvieno tokio intervalo seka 1-3 min. lengvas fizinis krūvis (įvairūs ėjimo ar lėto bėgimo pratimai). Lyginant intervalinę treniruotę su įvairių ciklinių pratimų tos pačios trukmės klasikinės aerobikos treniruote, lengvo krūvio intervalai padeda greičiau atgauti energijos atsargas ir mažiau sukaupti pieno rūgšties. Todėl intervalinė aerobikos treniruotė yra puiki priemonė lavinti aerobinę ištvermę.

Abi aerobikos treniruočių rūšys reikšmingai sumažina procentinį  kūno riebalų kiekį bei pagerina širdies ir kraujagyslių sistemos funkcinę būklę. Aerobikos treniruotės pasižymi kompleksiniu poveikiu. Jų pagalba galima pakeisti kūno kompoziciją, reguliuoti kūno svorį, pagerinti fizinį pajėgumą, o tai teigiamai veikia psichologinę būseną  pasitikėjimą savimi, savigarbą, sugebėjimą išlaikyti gerą nuotaiką.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now and get millions within a week! +393512615163 2022-06-15 14:35


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.