Krūtų operacijos - tik pramogų pasaulio atstovėms?

Teksto dydis:

Krūtų operacijos - tik pramogų pasaulio atstovėms?

2018-09-20 10:00

Nors apibrėžti laimės sąvoką – nelengva užduotis, grožio imperijos atstovai mano kitaip. Kaip teigia klinikos „Grožio chirurgija“ plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Darius Bagdanavičius „Moteris yra laiminga tuomet, kai pasitiki savimi, tai yra, kai jaučiasi graži, myli, vertina ir gerbia save.” Viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių, užkertančių kelią į laimę – jaučiami psichologiniai kompleksai arba išties egzistuojantys bei išvaizdą darkantys trūkumai, kurie neleidžia džiaugtis gyvenimu ir menkina pasitikėjimą savimi.

Kas atveda pas plastikos chirurgą?

Ko gero, nerastume žmogaus visu šimtu procentų patenkintu savimi ir neturinčio kompleksų – įsivaizdavimų apie savo fizinius, protinius bei psichologinius trūkumus ir jų sureikšminimo bei perdėjimo. „Tokios mintys kelia gilius išgyvenimus, dažniausiai slepiamus nuo aplinkinių. Mitas, jog kompleksuoja tik silpnieji. Nustebtumėte sužinoję, kiek sėkmingų ir garsių žmonių kreipiasi į plastikos chirurgus ne vien pasitobulinti, bet būtent atsikratyti daugybę metų kankinusio įteigto ar įsiteigto trūkumo”, - atvejais iš profesinės patirties dalijasi plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas. Kompleksai ne tik trukdo svarbiais momentais, pvz. ekstremaliose situacijose, bandant gauti išsvajotą darbo vietą ar renkantis partnerį, bet ir tampa kliūtimi priimant sprendimą arba imantis atsakomybės. Kompleksų veikiami žmonės negali laisvai jaustis bei visavertiškai džiaugtis gyvenimu, nes pasirinkimai yra tarsi ribojami iš vidaus.

Anot Bagdanavičiaus, didžioji dauguma atvykstančių pacienčių į plastikos chirurgus kreipiasi būtent norėdamos pašalinti erzinantį ir gyventi trukdantį trūkumą ar sveikatos sumetimais, o ne siekdamos stereotipinės „olialia pupyčių” išvaizdos. 

Kas dažniausiai moterims neduoda ramybės?

„Daugiausiai pageidavimų ir nusiskundimų vis dar sulaukiu dėl krūtų. Turinčioms mažą krūtinę, aktualus krūtų didinimas, o didesnių biustų savininkėms - krūtų mažinimas ir pakėlimas”, – atvirauja gydytojas. Krūtys išlieka vienu iš pagrindinių moteriškumo ir seksualumo simbolių, tad, kaip teigia pačios pacientės, į plastikos chirurgą dėl krūtų operacijos kreipiasi norėdamos patikti sau – jaustis moteriškos, spinduoliuoti žavesį ir pastikėjimą savimi.

Bėgant metams, net ir dailios krūties forma kinta: sumažėja stangrumas, krūtis nusileidžia ir suplokštėja. Tai dažnai atsitinka ne tik vyresnio amžiaus, bet ir krūtimi maitinusioms mamoms. Kitos pacientės nerimauja dėl mažų krūtų. Kas tarp jų bendra – jaučiamas nepasitenkinimas ar net įgytas kompleksas dėl savo išvaizdos, kuris verčia pasirinkti vieną iš dviejų – bandyti susitaikyti ir susigyventi su savęs netenkinančia kūno dalimi arba kreiptis pagalbos į specialisus – plastikos chirurgus, ir atsikratyti gyvenimu džiaugtis neleidžiančiu kompleksu.

Pirmas žingsnis pokyčių link – atvykimas pasikonsultuoti su plastikos chirurgu. „Atvykus į konsultaciją, jūsų chirurgas nupasakos pasiruošiamojo proceso žingsnius, aptarsite sveikatos būklę išsakysite norus ir lūkesčius, o tuomet chirurgas atliks pirminę apžiūrą bei matavimus, kad parinkti geriausiai jums tinkančių impntų dydį bei išsamiai papasakos apie implantų rūšis ir galimus chirurginius metodus.

Konsultacijos metu turėtumėte atvirai išdėstyti savo norus ir lūkesčius. Taip pat, be galo svarbus yra pasitikėjimas savo specialistu – tik užsimezgus ryšiui tarp pacientės ir gydytojo, atsiradus abipusiam supratimui ir matant bendrą viziją, galutinis krūtų operacijos rezultatas bus džiuginantis”, - pataria D. Bagdanavičius.

Krūtų didinimas implantais – ką reikia žinoti?

Krūtų didinimo operacija gali suteikti krūtinei geidžiamą formą – ji gali tapti didesnė, apvalesnė, stangresnė, svarbiausia, turi derėti su natūralia moters išvaizda.

Krūtų implantai būna įvairaus tūrio ir svorio, gali būti apskriti arba lašo formos („anatominiai“) ir yra pritaikomi kiekvienai individualiai – atsižvelgiant į moters lūkesčius, pageidavimus, odos elastingumą ir kitas chirurgines galimybes. Apskriti implantai puikiai tinka paprasto padidinimo pageidaujančioms pacientėms su stangriomis, nepasmukusiomis, apskritos formos krūtimis. Lašo formos implantai dedami, kai moters krūtys yra panašios formos arba kuomet pacientės nori, kad viršutinė krūties dalis nebūtų iškili.

Didelės krūtys – didelės bėdos?

„Vis dar vyrauja stereotipas, jog į plastikos chirurgus kreipiasi tik tos, kurios svajoja apie stipriai į akis krentančią, itin standžią ir apvalią krūtinę. Realybė yra visai kitokia”, - šypsosi plastikos chirurgas. Ne visoms ir ne visada didelė krūtinė yra privalumas - vien Lietuvoje kasmet krūtų mažinimas atliekama šimtams moterų. Dažniausiai tai vyresnės, apie 40 metų, jau gimdžiusios moterys, kurios dėl didelių krūtų jaučia vis didesnį fizinį ir psichologinį nepasitenkinimą.

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos specialistas pastebi, kad moterų, kurios turi varginančiai dideles krūtis, Lietuvoje yra gana daug – jas galima skaičiuoti šimtais ar net tūkstančiais.

„Vis dažniau krūtų mažinimas tampa išsigelbėjimu toms, kurios patiria nemažai sunkumų sportuojant ir net atliekant kasdienius darbus, jaučia nugaros, kaklo, krūtų skausmus, pradeda pastebėti atsirandančius iššutimas po krūtimis”, - sako D. Bagdanavičius. „Susimažinti krūtinę moterys pageidauja ir dėl estetinių priežasčių, kai po maitinimo krūtimi ar dėl moters amžiaus krūtų oda išsitampo, praranda buvusią formą. Anot, plastikos chirurgo, pacientes, turinčias dideles krūtis, taip pat dažnai vargina nepasitikėjimas savimi, negalėjimas rengtis patinkančiais drabužiais, atsipalaiduoti paplūdimyje, problemos intymiame gyvenime. Itin didelę krūtinę turinčios moterys paprastai vengia sportuoti, o tai yra viena iš priežasčių, kodėl jos dažniau turi antsvorį ar serga diabetu”, - priežastis vardina specialistas.

„Per krūtų mažinimo operaciją pašalinama nereikalinga oda ir po ja esantis audinys, sumažinamas krūtų dydis ir areolė (tamsiai rusvos odos plotelis apie spenelį), kuri dažnai padidėja didėjant krūtims.  Vėliau areolė kartu su speneliu pakeliami į prieš operaciją numatytą aukštį bei suformuojama estetiška krūties forma. Pjūviai dažniausiai daromi aplink areolę, vertikaliai žemyn nuo jos ir raukšlėje po krūtimi. Po operacijos praėjus 7-10 dienų, galima grįžti į darbą ir užsiimti įprasta veikla”, - apie operaciją pasakoja Darius Bagdanavičius.

Paprastai į plastinės chirurgijos specialistus kreipiasi nuo D iki G dydžio liemenėles nešiojančios moterys ir dažniausiai pageidauja B arba C dydžio krūtinės, o po operacijos džiaugiasi išaugusiu pasitikėjimu savimi ir aukštesne gyvenimo kokybe. „Pagerėja jų psichologinė savijauta, nuotaika, atsiranda daugiau energijos“, - rezultatais džiaugiasi gydytojas D. Bagdanavičius. 

Krūtų pakėlimas – norinčioms patobulinti ar susigrąžinti krūtų formą

Dar viena, itin populiari estetinė operacija, – krūtų pakėlimas, atliekama dėl bėgančio laiko sumažėjus odos stangrumui ir praradus jaunatvišką formą, krūtims nukarus po gimdymo ar atsikračius daug nereikalingo svorio.

„Yra kelios krūtų pakėlimo operacijos metodikos. Operacijos metodika kiekvienai moteriai parenkama individualiai, atsižvelgiant į krūtų formą, pasmukimo laipsnį ir moters pageidavimus”, - pasakoja „Grožio chirurgija“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Darius Bagdanavičius.

„Jei krūtys yra nedaug pasmukusios, jų formą galima pakoreguoti lašo formos, arba vadinamaisiais „anatominiais“, silikoniniais implantais, darant pjūvį aplink spenelio areolę ir kartu pašalinant odos perteklių. Taip šiek tiek pakinta spenelio vieta, yra padidinamas krūties tūris, o randas lieka tik aplink spenelį.

Jei krūtys pasmukusios daugiau, reikia atlikti inkaro arba apverstos T formos pjūvį. Šis pjūvis leidžia pašalinti didesnį odos ir krūties liaukos perteklių, esantį apatiniame krūties poliuje. Po operacijos randas lieka aplink areolę, vertikaliai žemyn nuo jos ir raukšlėje po krūtimi”, - aiškina plastikos chirurgas.

Po operacijos – išaugęs pasitikėjimas savimi

Vis dar įprasta kartoti, jog reikia mylėti save tokį, koks esi, tačiau dažnas nė nesusimąsto, kaip tai sunku padaryti turint gyvenimu džiaugtis trukdantį kompleksą. Šiuolaikinių technologijų ir profesionalių plastikos chirurgų dėka šiandien kiekvienas turi galimybę atsikratyti diskomfortą keliančių trūkumų ir įgauti pasitikėjimo savimi, padėsiančio pamilti save ir drąsiau siekti savo tikslų. „Labai dažnai sulaukiu laiškų ir skambučių su padėkomis, jog padėjau pacientams pamilti gyvenimą ir save, o toks savimi patenkintas klientas – geriausias atlygis už įdėtas pastangas ir sunkų darbą“, - džiaugiasi klinikos „Grožio chirurgija“ plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Darius Bagdanavičius.



Komentuoti