Mada ir mitybos sutrikimai: kokia atsakomybė tenka mados industrijai?

Teksto dydis:

Mada ir mitybos sutrikimai: kokia atsakomybė tenka mados industrijai?

2011-09-26 09:07

Kai Amerikos drabužių dizainerių taryba paskelbė naują sveikatos vadovą, norėjo atkreipti dėmesį į valgymo sutrikimų problemą ir siūlė uždrausti jaunesniems nei 16 metų modeliams pasirodyti madų šou. Taip išreikštas susirūpinimas kai kurių modelių pernelyg akį rėžiančiu liesumu.

Remiantis Nacionaline nervinės anoreksijos ir susijusių ligų asociacija apie 70 procentų merginų teigė, kad žurnalai daro įtaką tam, kaip jos įsivaizduoja idealų kūną. Taip vadinamuose „pro – anoreksijos“ forumuose, rašoma apie madų šou ir susijusius žurnalus, tai tampa stimulu siekti lieso kūno (angl. „thinspiration“).

Kol kas dar egzistuoja mažai tikslių duomenų apie tai, kaip liesi modeliai veikia žmones, esančius už mados industrijos ribų.

Nacionalinis sveikatos institutas pabrėžia, kad anoreksija ir bulimija Amerikoje paliečia 0.6 procento suaugusiųjų populiacijos, tačiau tarp 13 – 18 metų paauglių šis skaičius sudaro net 2.7 procento. Egzistuoja daugelis rizikos faktorių, tai buvimas moterimi, amžius (valgymo sutrikimai dažnesni tarp paauglių ir merginų, esančių ankstyvame 20 – metyje), šeimos istorija ir aplinkos įtaka, mentalinės sveikatos problemos.

Nors liesi modeliai nėra tiesioginis valgymo sutrikimų sukėlėjas, jos gali būti to faktorius. Jei mergina yra susirūpinusi savo kūno svoriu, turi polinkį į mitybos sutrikimus, domisi mada ir dažnai varto madų žurnalus, tikimybė susirgti vienu iš valgymo sutrikimų jai tampa kur kas didesnė. Dažnai po kurio laiko tokios merginos ima laikytis sekinančių dietų.

Mados savaitė, liesi modeliai ir drabužiai, geriausiai tinkantys nulinio dydžio merginoms, tai tarytum nustato standartą, kuris yra visuomenės trokštamas ir prestižinis, kuris gali turėti įtakos socialinėms normoms. Jei vieną dieną nutiktų taip, kad mados savaitėje drabužius demonstruotų 16 – tą drabužių dydį nešiojantys modeliai, tai tikriausiai greitai taptų populiaru.

Tinklaraščio kūrėja ir didesnio dydžio drabužių modelis Leona Palmer teigia, kad tokie modeliai kaip ji retai vaikšto podiumu ir ji nesitiki, kad greitu metu įvyks ryškesni pokyčiai mados pasaulyje. Tačiau 30 – ties metų modelis, savo karjerą pradėjusi prie 7 – nerius metus teigia, kad daug daugiau darbo tokie modeliai gauna kataloguose ir perspėja, kad didesnio dydžio modeliai nebūtinai sveikesni, nei liesi.

L. Palmer teigia jaučianti atsakomybę dėl kuriamo kūno įvaizdžio ir jo keliamų problemų visuomenei, ypač jaunoms merginoms.

huffingtonpost.com

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Blank Atm Card Hack For Sale +393512615163 2022-06-19 23:38


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.