Nosies formos korekcija – rinoplastika

Teksto dydis:

Nosies formos korekcija – rinoplastika

Žmogaus harmoningo veido išraiška trimis kriterijais iš keturių priklauso nuo nosies proporcingumo. Todėl nenuostabu, kad nosies korekcijos operacijos tokios paklausios ir jų rezultatai tokie svarbūs. Nosies plastika – pati sudėtingiausia plastinės chirurgijos sritis, reikalaujanti kompleksinio veido estetikos ir nosies funkcionalumo problemos sprendimo. Keičiant nosies formą ir dydį, reikia ne tik pagerinti veido proporcijas, bet ir išlaikyti, o kartais net ir pagerinti nosies kvėpavimo funkcijas.
 
Pasiruošimas operacijai 
Labai svarbus pasiruošimo operacijai etapas – konsultacija. Jos metu pacientas gauna visą reikiamą informaciją apie operaciją ir pooperacinį laikotarpį. Chirurgas ištiria nosies kvėpavimo funkcijas, išsiaiškina paciento sveikatos būklę, polinkį alergijoms, keloidinių randų formavimuisi. Būtinai turi apžiūrėti vidinę nosies struktūrą. Kruopštesniam nosies funkcinės ir anatominės būklės tyrimui reikia atlikti kompiuterinės tomografijos ir rentgeno tyrimus. Tyrimų duomenų pagalba apskaičiuojama, kokią riziką gali kelti būsima operacija, nusprendžiama, kokių procedūrų prireiks pooperaciniame laikotarpyje.
Prieš operaciją negalima vartoti alkoholio, antikoaguliantų (aspirinas ir kt.), stengtis kuo mažiau rūkyti. Operacija neatliekama mėnesinių metu, sergant infekcinėmis kvėpavimo takų ligomis, paaštrėjus chroniškiems susirgimams ir vykstant uždegiminiams procesams operuojamoje vietoje.
Prieš operaciją patartina išsiplauti galvą, nes po operacijos nebus galima šlapinti tvarsčių.
Operacijos dieną į kliniką reikia atvykti nieko nevalgius ir negėrus.
 
Rinoplastikos būdai 
Pagrindinis rinoplastikos tikslas – suteikti veidui harmoningą išraišką, pagerinti nosies formą ir jos kvėpavimo funkciją.
Dabar naudojami šiuolaikiniai rinoplastikos metodai leidžia operuoti, suteikiant kuo mažesnę traumą ir skausmą, sutrumpinti reabilitacinį laikotarpį.
Rinoplastikos metu chirurgas gali pakeisti nosies galiuką, pakoreguoti nosies nugarėlę, pakeisti nosies šnervių formą (dažniausiai yra atliekamos nosies nugarėlės ir nosies galiuko korekcijos vienu metu).
Nosies galiuko korekcija leidžia patrumpinti nosį, pakeisti kampą tarp nosies ir viršutinės lūpos. Operuojant nosies nugarėlę, paprastai pašalinama kuprelė arba keičiama nosies audinių būklė (tai dažniausiai atliekama, esant potrauminėms ar įgimtoms nosies deformacijoms).
Labai svarbi yra nosies pertvaros operacija, nes ji yra „laikančioji“ nosies konstrukcija ir įtakoja ne tik nosies formą, bet ir kvėpavimo funkciją.
Atliekant operaciją, pjūvis gali būti daromas išorėje (šalia nosies) ir nosies viduje. Išorinėje dalyje daromas „W“ formos pjūvis pertvaroje tarp šnervių. Randai paprastai lieka nematomi arba sunkiai pastebimi. Vidinė rinoplastika atliekama šnervių vidinėje pusėje per vidinės nosies gleivinės pjūvius.
Išorinė rinoplastika suteikia galimybę taip atverti visus nosies audinius, kad chirurgas lengvai gali matyti visas vietas, kurias reikia koreguoti. Tuo tarpu vidinės rinoplastikos metu to padaryti negalima ir gydytojas dažniausiai turi manipuliuoti aklai.
Operacijos atlikimo būdą parenka gydytojas, atsižvelgdamas į tai, kokius pakeitimus ir kur reikia atlikti. Kartais šis sprendimas gali keistis netgi operacijos metu, kuomet, koreguojant kremzlinį–kaulinį karkasą, prireikia daryti pjūvį ir tarp šnervių.
Patirtis, detalus šiuolaikinių metodų ir nosies struktūros išmanymas, aukštas estetinis chirurgo išsilavinimas – yra pagrindiniai sėkmingos rinoplastikos, pačios sudėtingiausios plastinės chirurgijos srities, faktoriai.
 
Reabilitacijos laikotarpis 
Pirmas 3–4 dienas po operacijos pacientui gali šiek tiek pakilti temperatūra, jis gali jausti silpnumą Palaipsniui šie reiškiniai praeina. Visas reabilitacijos periodas trunka 5–14 dienų. Visą šį laiką pacientui dedamas įtvaras, kad būtų palengvinti nemalonūs pojūčiai, kurie dažniausiai, siejami ne su skausmu, o su diskomfortu ir apribojimais, nes miegoti galima tik ant nugaros, kvėpuoti per burną. Beje, negalima rūkyti, liesti ir šlapinti tvarsčių. Tačiau šis laikotarpis greitai praeina ir taip pat greitai pamirštamas. Po 5–14 dienų įtvaras nuimamas. Nuėmus tvarstį, kraujosrūvos ir patinimas palaipsniui praeina, minkštieji audiniai ir oda susitraukia, glaudžiai prigula prie naujo korpuso.
Galutinis operacijos rezultatas matomas tik po 2 mėnesių, nors kartais šis laikotarpis gali nusitęsti iki metų.
 
Galimos komplikacijos 
Planuojant operaciją, patyręs chirurgas turi įvertinti visus individualius paciento nosies anatominius audinių ir sandaros ypatumus. Jie priklauso nuo amžiaus, odos tipo, prilaikančiųjų struktūrų simetrijos ir t.t. Visa tai turi iki minimumo sumažinti riziką antrinei rinoplastikai.
 
Pirminėms komplikacijoms po operacijos priskiriamas kraujavimas, padidėjęs tinimas, kraujosrūvos, ašarojimas, uždegiminiai procesai, riebalinių liaukų užsikimšimas.
Netikėtoms komplikacijoms priskiriama: nenuspėjamas audinių randėjimas arba kremzlių deformacija.  

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (3)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-27 23:48


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

monika 2014-07-16 14:45

todel kad galite kraujuoti stipriau.:)

Agne 2012-06-04 09:37

sveiki. kodel per operacija negali buti menesiniu?