Pasitikrinkite sveikatą namuose

Teksto dydis:

Pasitikrinkite sveikatą namuose

2018-09-17 12:41

Egzistuoja įvairiausių namų sąlygomis nesunkiai atliekamų testų, kuriuos pasitelkus galima įvertinti savo sveikatą. Aišku, derėtų suprasti, kad šie testai negali būti traktuojami kaip diagnozė, pakeisti gydytojo konsultacijos ar laboratorinių tyrimų.

Vertiname skydliaukę

Daugybė žmonių kenčia dėl prakaitavimo, aukšto ar žemo kraujospūdžio, nuolat šąlančių galūnių, nevaldomų svorio pokyčių, plaukų slinkimo, tačiau net neįtaria, kad dėl to gali būti kalta būtent skydliaukė. Vieną iš skydliaukės sutrikimų – hipotireozę (kai sumažėja skydliaukės hormonų gamyba) galima pamėginti išsiaiškinti atlikus vadinamąjį pieštuko testą. Pastebėta, kad esant šiam sutrikimui trumpėja antakiai. Atlikti testą paprasta – tereikia pieštuką pridėti prie išorinio akies kampo. Jei antakis yra toliau nei pieštukas, viskas gerai. Jei antakio už pieštuko paženklintos ribos nematyti, galima įtarti skydliaukės sutrikimą. Dar vienas paprastas testas skydliaukės būklei įvertinti: atsistokite prieš veidrodį (dar geriau – paimkite į ranką nešiojamą veidrodį) ir nukreipkite jį į apatinę kaklo dalį (šiek tiek žemiau gerklų arba vyrų Adomo obuolio) – šioje vietoje yra skydliaukė. Truputį atloškite galvą. Išgerkite gurkšnį vandens ir rydama stebėkite nurodytą kaklo vietą. Jei rijimo metu pastebėsite pakylant tarsi gumbą ar iškilimą – tai gali būti padidėjusios skydliaukės požymis. Jei kyla įtarimų, skydliaukės būklę greitai ir efektyviai padeda įvertinti echoskopas bei specialūs kraujo tyrimai. 

Kaip valdote savo kūną

Gydytojas iš Brazilijos Claudio Gil Araujo sugalvojo nesudėtingą, visame pasaulyje išpopuliarėjusį testą, kuris padeda išsiaiškinti realią fizinę būklę ir, kaip teigia autorius, netgi suteikia žinių apie galimą gyvenimo trukmę. C. G. Araujo testui atlikti sugaišite vos minutę kitą. Apsivilkite patogius, judesių nevaržančius drabužius, atsistokite tiesiai, pėdas pastatykite lygiagrečiai. Tada kryžiuokite kojas, iš lėto tūpkite ir galiausiai atsisėskite. Paskui pamėginkite vėl atsistoti be rankų pagalbos. Testo balai skaičiuojami nuo 1 iki 10. Jei niekur neprisilaikydama atsisėsite ir be pagalbinių veiksmų atsistosite, gausite 10 balų. Kiekvieną kartą pasirėmusi ranka ar keliu, privalote atimti vieną balą iš 10. Kiekvieną kartą praradusi pusiausvyrą atimkite pusę balo. Išbandęs šį testą su daugiau nei 2 tūkst. pacientų, kurių amžius svyravo maždaug nuo 51 iki 80 metų, gydytojas nustatė, kad kuo žmonės surinko mažiau taškų, tuo turėjo didesnę tikimybę mirti per ateinančius šešerius metus. Kita vertus, gydytojas neatima vilties. Pasak jo, testo rezultatai nėra galutinis verdiktas. Pakeitus gyvenimo būdą, atsikračius antsvorio, pradėjus reguliariai mankštintis, testo rezultatai gali keistis į gerąją pusę. Kaip teigia C. G. Araujo, kiekvienas surinktas papildomas balas sumažina mirtingumą 21 proc. Tiesa, šis testas buvo atliktas tik su vyresniais nei 50 metų pacientais. Testo kūrėjas teigia, kad jaunesniems žmonėms rezultatai gyvenimo trukmės objektyviai neatspindi. Vis dėlto gali suteikti naudingų žinių apie fizinę sveikatą. Jei dar neturite nė keturiasdešimties, bet jau nesugebate surinkti net 8 taškų, tai aiškus signalas, kad reikėtų kritiškai įvertinti savo gyvenimo būdą ir imtis veiksmų. Žinoma, jei norite gyventi sveikiau ir ilgiau. 

Ar nesutrikusi kraujotaka

Jei nuolat šąla ir dilgčioja galūnės, tai gali būti sutrikusios kraujotakos ženklas. Kokios būklės yra jūsų kraujotaka, galite pamėginti išsiaiškinti pasitelkusi štai tokį testą: stiklinę vandens palaikykite šaldiklyje, kol taps ledinis (arba galite įberti į ją ledo kubelių). Įkiškite į šį vandenį rankos pirštus ir palaikykite 30 sekundžių. Jei ištraukusi pastebėjote, kad pirštų galiukai akivaizdžiai pamėlo ar pabalo, tai gali būti ženklas, kad kraujotaka nefunkcionuoja taip, kaip dera. Su šia problema dažniausiai susiduria vyresnio amžiaus žmonės. Tačiau kraujotaka gali sutrikti ir jauniems. Pavyzdžiui, dėl itin pasyvaus gyvenimo būdo, žalingų įpročių, nevisavertės mitybos ir pan. Jei šio testo rezultatai parodė, kad galimai yra problemų, būtų neprošal rimčiau išsitirti ir sužinoti, kokios būklės iš tiesų yra jūsų kraujagyslės.

Nustatykite skrandžio rūgštingumą

Rėmeniu, deginimu ar skausmu krūtinės srityje, nemaloniais pojūčiais stemplėje, vidurių pūtimu ir panašiais simptomais skundžiasi daugybė žmonių. Dažniausiai manoma, kad šie simptomai būdingi padidėjus skrandžio rūgštingumui. Tačiau yra pastebėta, kad iš tiesų tai gali būti ir sumažėjusio rūgštingumo požymiai. Yra toks liaudiškas testas, kuris, sakoma, padeda išsiaiškinti. Tereikia stiklinėje vandens ištirpinti pusę šaukštelio geriamosios sodos ir išgerti tuščiu skrandžiu. Išgėrusi stebėkite, per kiek laiko atsirūgsite. Jei tai atsitiks per pirmąją minutę, gali būti, kad jūsų skrandžio rūgštingumas yra padidėjęs, jei nuo 2 iki 3 minučių – rūgštingumas turėtų būti normalus, jei po trijų minučių, galimas daiktas, kad rūgštingumas yra sumažėjęs.

Organizmą okupavo Candida albicans?

Kol organizme vyrauja harmonija, grybelis Candida albicans nėra pavojingas. Nuo jo išsivešėjimo saugo mūsų imuninė sistema ir gerosios bakterijos. Tačiau kai dėl kokių nors priežasčių imunitetas nusilpsta, kai pažeidžiama natūrali žarnyno mikrobiota, šis grybelis gali paslapčia imti vešėti ir sukelti daugybę nelengvai diagnozuojamų sveikatos sutrikimų: odos bėrimų, alergijų, nuolatinio energijos stygiaus, sąnarių, virškinimo, kvėpavimo ir daugybę kitų negalavimų. Ar jūsų organizmas nėra jo okupuotas, galima pamėginti išsiaiškinti pasitelkus tokį testą: ką tik pabudusi ryte atidžiai apžiūrėkite liežuvį. Jei ant jo gausu baltų apnašų, kurios sunkiai nusivalo ar išvis nenusivalo, tai gali būti vienas grybelio išsivešėjimo požymių. Apžiūrėjusi liežuvį, pasiimkite švarią stiklinę ir pripilkite kambario temperatūros vandens. Burnoje sukaupkite daugiau seilių ir įspjaukite į stiklinę. Seilės plūduriuoja paviršiuje? Tai geras ženklas, rodantis, kad grybelis greičiausiai nėra užkariavęs jūsų organizmo. Jei seilės tįsta plonais siūlais ir leidžiasi žemyn, reikėtų paanalizuoti atidžiau. Stiklinę su seilėmis palikite kelioms minutėms. Kai grybelio organizme per daug, stiklinėje dažnai susidaro balkšvos seilių nuosėdos. Kartokite testą 5–7 dienas. Jei kaskart seilės tįsta žemyn ir palieka nuosėdų, gali būti, kad jūsų organizmą okupavo grybelis.

Ar negresia silpnaprotystė

Sakoma, kad su amžiumi protinės galios silpsta natūraliai. Tačiau iš tiesų vyresniame amžiuje pasireiškiančios protinės negalios dažnai būna susijusios su tam tikrais smegenų negalavimais. Specialistai priskaičiuoja dešimtis ar net šimtus galimų silpnaprotystės formų ir jų kombinacijų. Jei pastebite, kad jūsų artimasis pradėjo neįprastai, neadekvačiai elgtis, tapo užmaršus, sunkiau orientuojasi aplinkoje, galite jam pasiūlyti atlikti šį testą. Paprašykite atliekančio testą nupiešti ant lapo apvalų laikrodį ir surašyti jame visus 12 skaičių. Tada tegu jis pažymi rodyklėmis kokį nors konkretų laiką, pvz., 4 val. 45 min. Įvertinkite atliktą užduotį balais. Už kiekvieną teisingą veiksmą skirkite po vieną balą. 1 balas – už nupieštą ir sujungtą apskritimą, 1 – už tinkamai išdėstytus 12 laikrodžio skaičių, po 1 – už tiksliai tam skirtose padėtyse nupieštas rodykles. Maksimalus balų skaičius 4. Žmogus, kurio smegenys funkcionuoja normaliai, atlikdamas šią užduotį, neturėtų patirti jokių sunkumų. Jei matote, kad jis delsia, klysta, tai jau ženklas sunerimti. Be abejo, šis testas nepatvirtina, kad žmogui iš tikrųjų pasireiškia silpnaprotystė, tačiau tokia tikimybė egzistuoja. Vertėtų pasikonsultuoti su gydytoju.  

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

BUY BLANK ATM CARD AND MAKE UNLIMITED MONEY 2022-06-14 16:17


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : carolblankatmcard@gmail.com

Hangout : carolblankatmcard@gmail.com

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

robert lizzy 2020-11-28 17:28

MOST POWERFUL AND HONEST POWERFUL LOVE SPELL CASTER DR JUMBA +1(908) 517 4108 . WEBSITE :  https://drjumbaspellhome.wordpress.com    
I am here to share the wonderful work Dr. Jumba did for me. After 7 years in marriage with my husband with 2 kids, my husband started acting weird and going out with other ladies and showed me cold love, on several occasions he threatens to divorce me if I dare question him about his affair with other ladies, I was totally devastated and confused until a old friend of mine told me about a spell caster on the internet called Dr. Jumba who help people with relationship and marriage problem by the powers of love spells, at first I doubted if such thing ever exists but decided to give it a try, when I contact him, he helped me cast a love spell and within 48hours my husband came back to me and started apologizing, now he has stopped going out with other ladies and his with me for good and for real. Contact this great love spell caster for your relationship or marriage problem to be solved today via email: wiccalovespelltools@gmail.com or text him on WhatsApp messenger:  +19085174108