Penkiolika metų brandintas sprendimas pagaliau tapo realybe

Teksto dydis:

Penkiolika metų brandintas sprendimas pagaliau tapo realybe

2014-05-07 00:00

Fotografė : Simona Katilovskytė

Irina Barzinskienė, 40 metų kineziterapeutė, šokių mokytoja studijos „Orientalija” vadovė, Lietuvos kultūrizmo čempiono Dainiaus Barzinsko žmona, ryžosi atvirai papasakoti apie sprendimą patobulinti savo išvaizdą estetinės plastinės chirurgijos pagalba. Santūri, ramybe pulsuojanti, nemėgstanti rizikuoti, kiekvieną žodį ir sprendimą gerokai pasverianti moteris šiam žingsniui ruošėsi keliolika metų. O prabilti apie savo sprendimą viešai ją paskatino noras įkvėpti pasitikėjimo norinčioms tapti gražesnėms ir laimingesnėms, bet vis tam nesiryžtančioms. Pirmasis mūsų pokalbis vyko likus kelioms savaitėms iki krūtų didinimo operacijos.

Pirma mintis patobulinti savo kūno formas Irinai kilo prieš keliolika metų. Po pusės metų dukters žindymo jauna moteris ėmė galvoti apie stipriai pakitusią jos išvaizdą, o būtent – krūtis. Noras atrodyti gražiai, būti geros fizinės išvaizdos ir sveikatos ją lydėjo visuomet. Todėl siekis atstatyti tai, ką susiklosčius aplinkybėms „prarado“, bėgant metams tik stiprėjo.

Išvaizda buvo svarbi visuomet

„Po dukters gimimo, kartu su vyru aptarėme krūtų plastinės operacijos galimybę, tačiau niekur neskubėjome, nes manėme susilaukti daugiau vaikų. Tačiau yra taip kaip yra, užauginome vieną dukrą, kuriai dabar 17 metų. O noras niekur nedingo“, – atvirauja Irina.

Pasak Irinos, jos darbas, sportas, šokiai – susiję su fizine kūno sveikata ir harmoninga išvaizda. „Iškili krūtinė – svarbus moteriškumo atributas“, – įsitikinusi Irina. – „Net kai buvau jauna, kai krūtinė atrodė puikiai, pirkdavau įvairius odą stangrinančius kremus, nes jau tuomet maniau, kad ši kūno dalis yra labai pažeidžiama ir ja reikia rūpintis.“

Pasitikėjimo savimi niekuomet nestigo

Sakoma, kad dažniausiai moterys ryžtasi tobulinti savo kūno formas, kuomet joms trūksta pasitikėjimo savimi, arba norėdamos labiau patikti savo vyrui. Tačiau šie argumentai negalioja Irinai.

„Pasitikėjimo man netrūko anksčiau, netrūksta ir dabar, turiu gražią šeimą, puikų vyrą. Tačiau viską vertinu iš estetikos pozicijų. Rengdamasi siekiu atrodyti nepriekaištingai. Todėl turiu pripažinti, kad krūtinė turėtų atrodyti geriau“, – sako Irina.

Estetinė chirurgija – lygiavertė medicinos dalis

Šiais kūno kulto laikais sunku atsispirti pagundoms pakeisti savo išvaizdą. Niekas neturėtų nei smerkti, nei teisti šios iš vakarų pasaulio atėjusios mados. Kita vertus, anksčiau buvusi kone įslaptinta estetinė plastinė chirurgija ne tik įgyja lygiavertę vietą medicinoje apskritai, bet ir įtvirtina savo pozicijas.

„Daug metų esu pilvo šokių mokytoja, festivalių ir konkursų teisėja. Matau kokios yra tendencijos, todėl išties labai svarbu atitikti, tarkime, šiai šokių rūšiai būtinus reikalavimus. Yra net gi toks palyginimas: pilvo šokėja be išraiškingos krūtinės, tai tas pats, kas ir dainininkas be dantų“, – juokauja moteris. – „Pilvo šokis reikalauja moteriškų formų. Patobulinti kūno formas galima įvairiais pratimais, tačiau krūtys – ne raumuo, jos fiziniais pratimais nesustiprinsi ir neištreniruosi.“

Bene visoms sportininkėms gelbsti estinės plastinės medicinos specialistai

Irina niekuomet nevengė iššūkių ir siekė užsibrėžtų tikslų. Todėl ryžtą padidinti krūtinę lėmė ir jos ateities planai – lengvojo kultūrizmo varžybos: „Vieną kartą jau dalyvavau naujoje minėtos sporto šakos rūšies kategorijoje „Bikini Model“ varžybose JAV. Buvau bene maždaug iš tų dešimties procentų varžybų dalyvių, kuri neturėjau krūtų implantų. Tačiau ir tai nebuvo pagrindinis motyvas, lėmęs mano apsisprendimą. Manyčiau, kad tai – aplinkybių visuma. Aišku, jeigu dirbčiau kitą darbą, užsiimčiau kita veikla, galbūt apsispręsti būtų sunkiau. Kita vertus, noras būti gražesne, tikriausiai, nepriklauso nuo jokių aplinkybių.“

Operacija – rimtas žingsnis, tačiau Irina žino, ko nori

Irinos įsitikinimu, gerai žmogaus savijautai svarbi emocinė būsena, fizinė sveikata ir estetinė išvaizda. To siekti padeda sveikos gyvensenos principai, racionali mityba, pozityvus mąstymas.

„Manyčiau, net ir amžius nėra labai svarbus, jeigu gerai jautiesi ir patinki sau. Aš gerai jaučiuosi, ir netgi patinku sau. Tačiau žinau, kad galiu atrodyti truputį gražiau, todėl ir kreipiausi estetinės plastinės medicinos gydytojų pagalbos. Tikiuosi, kad po operacijos taip ir bus“, – savo mintis dėsto moteris. Tiesa, ji prisipažįsta turinti abejonių ar baimių. Pasak Irinos, krūtų implantų operacija tai ne dantų apnašų valymas.

Pasitiki specialistais

„Aišku, aš daug domėjausi šių operacijų ypatumais, labai pasitikiu profesoriumi Kęstučiu Vitkumi ir visu „VitkusClinic“ kolektyvu, mes daug bendravome. Tačiau niekas neatmeta, kad rizikos yra visur. Esu sveiko gyvenimo būdo šalininkė, nerūkau, nevartoju alkoholio, nevalgau mėsos, man svarbu, kas vyksta mano kūne. Todėl ir jaudinuosi, kad rezultatas, gerokai pakeisiantis mano išvaizdą, pateisintų lūkesčius. Tikiuosi, kad viskas bus gerai, bet maža ką...“, – savo abejonių neslepia Irina. – „Esu kineziterapeutė, todėl suprantu, kad  pasikeis mano raumenų būklė, laikysena – reikės skirti daug dėmesio funkcijų atstatymui, reabilitacijai.“

Laimė, moteris tikrai žino, ko norinti. Jos įsivaizdavimu, krūtinė vis tik neturėtų dominuoti. Svarbiausia, anot jos, išlaikyti gražias kūno proporcijas: „Dirbu su moterimis, mes daug kalbame apie sveikatą, išvaizdą, tad gal mano patirtis bus kažkam naudinga?“

Po operacijos užplūdo ramybė

Su Irina kalbėjomės antrąją dieną po operacijos, vos jai parvykus namo. Kaip visuomet ramiame jos balse jautėsi atsipalaidavimas. Savaitgalis prieš operaciją, pasak moters, praėjo įprastai, miegojo ramiai. Net ir pirmadienio rytą, prieš išvykdama į VitkusClinic plastinės chirurgijos kliniką, ji nejutusi jokios įtampos. Kita vertus, Irina prisipažino, kad tik po operacijos ji suvokė, jog ji iš tikrųjų nerimavo. „Tą vakarą, pabudusi iškart po operacijos, supratau, kaip man palengvėjo, atsipalaidavau emociškai“, – sakė moteris. Tačiau apie viską – nuo pat pradžių.

Pasitiko visas būrys

Pirmadienio rytą į kliniką Iriną atlydėjo vyras Dainius Barzinskas. Paklausta, ar nepajuto vyro elgesyje abejonės dėl jos pasirinkto žingsnio, Irina atsakė: „Mano vyras netipiškas, jis mane visuomet palaiko. Jis man ir dukrą padėjo gimdyti, žino kaip elgtis ekstremaliose situacijose.“ Klinikoje pasitiko visas būrys: profesorius Kęstutis Vitkus, gydytojai, administratorės, slaugytojos. Pasiruošimas operacijai, persirengimas truko neilgai, vyras palydėjo iki operacinės durų.

Skambant tango

Operacinėje laukė staigmena. Pasak Irinos, maloniai nuteikė smagūs tango muzikos garsai: „Apie nieką negalvojau, buvau rami.“

Atsibudusi po operacijos, Irina skausmo beveik nejuto. Tačiau emocinį palengvėjimą ji išties išgyveno. Kaip sakė moteris, ji nė neįsivaizdavo, kad jaudinasi. Kita vertus, ne kiekvieną dieną vykstame operuotis, tad ir nežinome, kokios emocijos gali lydėti.

„Po operacijos skausmo nejutau, matyt, dėl nuskausminamųjų vaistų. Bet namuose jau jų reikėjo pirmąją parą, o paskiau – du kartus tik nakčiai. Saugausi, kad neužsigaučiau, kiek sunkoka greičiau judėti, pakilti iš lovos, tačiau jaučiuosi gerai“, – savo patyrimais dalijasi moteris.

Pasitikėjo specialistais

Santūri ir mažakalbė Irina prisipažįsta visiškai pasikliovusi „VitkusClinic“ specialistais. Ji sunkiai įsivaizdavusi galutinį operacijos rezultatą, todėl pasitikėjo prof. K. Vitkaus patirtimi, jo žodis buvo lemiamas renkantis implantų dydį ir formą: „Esu įsitikinusi, kad drauge pasiekėme optimalaus varianto.“

Anot moters, ji įvertino rekomendacijas ir yra patenkinta rezultatu. Tačiau ji žino, kad gali praeiti ir pusė metų po operacijos, kad implantai užimtų reikiamą poziciją, krūtys įgytų natūralią formą.

Prieš operaciją Po operacijos

Ruošiasi grįžti į darbą

„Išleisdama namo slaugytoja Božena suminėjo visą eilę patarimų, kaip turėčiau elgtis, ką galėčiau daryti, ko vengti. Paaiškino, kaip vartoti vaistus. Ji man net šukuoseną padarė. Ji – nenusakomo dėmesingumo ir paslaugumo žmogus. Aišku, tą patį galiu pasakyti ir apie visą personalą. Slaugytoja, prižiūrėjusi mane naktį po operacijos, taip pat buvo labai paslaugi ir rūpestinga, ateidavo vos tik pakviesta“, – gerų žodžių personalui negaili Irina.

Moteris tikisi grįžti į darbą po mėnesio. Gijimo procesas skirtingas visoms pacientėms. Tačiau su jos darbo specifika, kuomet reikia daug judėti, ji mananti, kad realus laikas – po dviejų mėnesių. Kol kas, praėjus kelioms dienoms po operacijos, jai reikia pagalbos ir apsirengti, ir nusirengti.

Patikimiausia klinika

Apgalvotą žingsnį savo išvaizdos pokyčiuose žengusi moteris nesigaili. Nenuvylė ir patirtas fizinis skausmas. Anot Irinos, tam jį ryžosi savanoriškai, todėl ir nėra ką kaltinti ar apgailestauti.

„Visi esame girdėję klaikių istorijų apie nepavykusias estetines-plastines operacijas. Kildavo minčių, kaip žmonės gali patikėti savo kūną, savo gyvybę abejotinos reputacijos klinikoms, neturintiems specialių medicinos sertifikatų šarlatanams. Pasirinkdama plastinės chirurgijos kliniką VitkusClinic įsitikinau, kad tai geriausia šios srities medicinos įstaiga. Nemažai mano pažįstamų yra šios klinikos pacienčių, todėl man buvo daug drąsiau kreiptis paslaugų būtent čia“, – sako Irina.

Planuoja atostogas

Kaip žinia, dauguma moterų mėgsta pasipuošti, atnaujinti drabužių spintą. Šiuo požiūriu Irina nėra tipinė moteris. Ji neišlaidauja, dėvi tai ką turi, neskuba atsisakyti senų drabužių. Todėl dabar bus puiki proga pakeisti senas sukneles naujomis. Pasak Irinos, tai – malonūs rūpesčiai, ypač pavasarį.

Artimiausiu metu ji jau suplanavusi kelionę su dukra: jų laukia skaisti Graikijos saulė.

Prof. K. Vitkaus komentaras

Moteris nori jaustis graži ir patraukli kiekviename savo gyvenimo etape. Krūtų padidinimo operacijos tikslas – padėti moteriai jaustis laimingai ir džiaugtis savo kūnu.  Atliekant krūtų padidinimo operaciją Irinos Barzinskienės atveju buvo taikytas dvigubo preparavimo – dviejų plokštumų – metodas. Tai reiškia, kad pieno liaukos buvo atskirtos nuo raumenų, o raumenys buvo atskirti nuo krūtinės ląstos. Allergan kompanijos Natrelle krūtų implantai buvo patalpinti po krūtinės raumenimis, pieno liaukos buvo pakeltos aukščiau. Operacija praėjo planiškai sėkmingai. Patys geriausi rezultatai yra pasiekiami tada, kai yra stipri paciento motyvacija ir pasitikėjimas jį operuosiančiu chirurgu bei visa komanda.  Ponia Irina net 15 metų brandino šį savo norą, atsakingai ruošėsi pačiai operacijai, laikėsi pooperacinio režimo. Ji ir toliau gali džiaugtis gyvenimu.

Kalbėjosi Aušrinė Baronaitė

Norite užsiregistruoti konsultacijai? Skambinkite telefonu +370 698 11992 arba rašykite info@vitkusclinic.com


Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Get program blank atm card +393512615163 2022-06-15 14:47


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : carolblankatmcard@gmail.com

Hangout : carolblankatmcard@gmail.com

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.