Septyni patarimai, kaip išsaugoti jaunatvišką odą

Teksto dydis:

Septyni patarimai, kaip išsaugoti jaunatvišką odą

2014-05-30 00:00

Svarbiausias gražios odos receptas yra odos drėkinimas.  Nors odos tipą mes paveldime, tačiau tik nuo mūsų pačių priklauso, kaip atrodys  oda – suglebusi, sausa ir raukšlėta ar lygi, skaisti ir jaunatviška.

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Dermatovenerologijos centro dermatologė Romualda Kazanavičienė dalinasi patarimais, kaip išlikti jauniems kuo ilgiau ir apsaugoti odą artėjant vasarai.

Pirmas patarimas: drėkinti odą tiek kartų per dieną, kiek tik reikia. Pats paprasčiausias būdas suteikti odai spindesio yra odos drėkinimas. Odą reikėtų drėkinti atsižvelgiant į odos tipą. Sausą odą galima drėkinti tiek kartų per dieną, kiek norisi. Taip pat nereikėtų pamiršti odą drėkinti iš vidaus, tai yra, gerti pakankamai vandens.

Antras patarimas: drėkinti odą vienodai svarbu ir kūdikiui, ir pagyvenusiam žmogui. Odos drėkinimui amžiaus ribų nėra. Jeigu kūdikis turi paveldėtą polinkį sausai odai, svarbu ją drėkinti nuo pat gimimo. Rekomenduojama sausą odą turinčius vaikus patepti drėkinamuoju kremu po kiekvieno maudymosi vonioje, baseine ar jūroje, o jeigu oda išlieka sausa - ir dažniau. Vasarą reikėtų tepti apsauginiais kremais nuo saulės, o šaltuoju sezonu – saugoti ją patepant nuo nuožvarbų. Senstant odoje mažėja riebalų, kolageno skaidulų, ji plonėja, raukšlėjasi, sausėja, todėl kasdieninis odos drėkinimas ypač svarbus ir vyresnio amžiaus žmonėms.

Trečias patarimas: rinkitės dermatologinę kosmetiką. Išsaugoti odos drėgmę, skaistumą, stangrumą bei mažinti raukšlių atsiradimą padeda dermatologinė kosmetika. Ji yra saugi ir patikima, nekomedogeniška. Žinoma, neturiu nieko prieš namines priemones, pavyzdžiui, agurkų kaukę, jeigu tie agurkai yra ekologiški iš jūsų daržo. Kai kas odą mėgsta drėkinti aliejais. Tačiau juos reikėtų rinktis atidžiai, kadangi aliejai sudaro lipidinę plėvelę, trukdančią odai kvėpuoti, veikia komedogeniškai. Norint, kad oda pasisavintų vertingiausias aliejaus savybes, aliejus reikėtų tepti ant tik nusausintos, dar drėgnos odos. Tačiau, mano nuomone, liaudiškas priemones nurungė naujausi moksliniai išradimai - saugiausia rinktis dermatologinę kosmetiką, kurios poveikis pagrįstas klinikiniais tyrimais.

Ketvirtas patarimas: kremai turi būti be pavojingų priedų ir alergenų, be parabenų ir be fenoksietanolio. Renkantis kosmetiką, drėkinamuosius kremus būtinai atkreipkite dėmesį į jų sudėtį, kad nebūtų pavojingų priedų ir alergenų, parabenų ir fenoksietanolio. Jei pirksite dermatologinę kosmetiką vaistinėje, jokių pavojingų priedų joje nebus. Jei jūsų oda jautri, raustanti, reikėtų rinktis šiam odos tipui tinkančią kosmetiką. Dažnai pacientai teigia, kad yra alergiški vienam ar kitam produktui, tačiau norint patvirtinti alergijos diagnozę, turi būti atlikti alerginiai odos testai.

Penktas patarimas: oda turi būti drėkinama 24 valandas. Jei norite išsirinkti tinkamiausią drėkinamąją kosmetiką, atkreipkite dėmesį į tai, kad ji drėkintų odą  24 valandas. Naujos kartos kosmetika su ledynų vandens perlais išsiskiria tuo, kad oda skatinama pati save drėkinti – oda drėkinama giliuosiuose odos sluoksniuose visą parą. Užtepus tokį kremą ant odos jausite malonų odos drėkinimą ir glotnumą. Kosmetika su Šveicarijos ledynų vendeniu, kuriame gausu mineralų ir oligoelementų, ypatinga, nes apsaugo epidermio sluoksnį ir stabdo drėgmės netekimą, aprūpina tyru ir subalansuotu vandeniu, kaupia ląstelių drėgmės atsargas, skatina savaiminį natūralų drėkinimą.

Šeštas patarimas: rinkitės drėkinamuosius kremus su hialurono rūgštimi. Hialurono rūgštis – natūralus odoje esantis polimeras, glikozaminoglikanas, pasižymintis labai galingu hidrofiliškumu ir drėkinimo savybėmis. Hialurono rūgštis suriša vandenį (1 gramas hialurono rūgšties gali surišti 1000 ml vandens), tai leidžia maitinančioms medžiagoms, hormonams ir medžiagų apykaitos produktams difunduoti pro dermą. Senstant hialurono rūgšties kiekis odoje palaipsniui mažėja, todėl oda praranda stangrumą, elastingumą, tampa sausesnė. Rekomenduojama rinktis drėkinamąją kosmetiką su nauja drėgmę sulaikančių elementų karta, kuri veikia tinklinės struktūros hialurono rūgšties pagrindu ir suteikia iki 1.000 kartų savo svorį viršijantį vandens kiekį. Svarbu atkreipti dėmesį, kad hialurono rūgšties kreme būtų pakankamai – fiziologinė norma. Tokiu būdu epidermyje sukuriami mikro rezervuarai ir taip užtikrinamas pastovus drėkinimas.

Septintas patarimas: jaustis laimingiems. Kiekviena moteris svajoja kuo ilgiau išlikti jauna. Todėl svarbiausia – jaustis laimingai ir nepamiršti palepinti ne tik savo odos, bet ir savęs!

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

Order for a blank ATM card now and get millions within a week! +393512615163 2022-06-15 14:45


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Smilga 2018-06-28 04:40

Atrodo darau viską, tikrai stengiuosi prižiūrėti savo veido odą, tačiau dar nesulaukus trisdešimties turiu pakankamai gilias raukšles. Jaučiuosi tikrai prastai. Ar vienintelė išeitis <a href="https://gpklinika.lt/facelift-veido-pakelimas/" alt="veido patempimo operacija">veido patempimo operacija</a> ? kažkaip nesinori tokiame amžiuje...