Teisingas nago kirpimas

Teksto dydis:

Teisingas nago kirpimas

2011-11-23 00:00

Įaugęs nagas (onichokriptozė) yra skausminga pėdos nykščio būklė, kuomet nago kraštas ar kampas, praduria nago krašto odą arba viršūnę. Dažniausiai tai nutinka išoriniame nykščio krašte, bet gali būti ir abipusis. Maždaug 20% visų pacientų besikreipiančių dėl pėdos problemų, kreipiasi dėl įaugančio nago. Nagas ima įaugti kuomet nago guolio oda yra praduriama aštriu nago krašteliu, kuris kaip svetimkūnis dirgina odą ir sukelia uždegimą, tuo pačiu atveria kelią infekcijai. Galiausiai tai sukelia skausmingą, šlapiuojantį nykščio pažeidimą su nago guolio audinių hipertrofija.
 
Priežastys ir rizikos faktoriai
Nago įaugimo priežastys yra įvairios – įgimtas polinkis, neteisingas nago nukirpimas, ankšta avalynė, traumos, pirštų deformacijos. Patirtis rodo, kad įaugantis nagas dažnai yra neteisingo nagų kirpimo pasekmė. Dėl neteisingo kirpimo susidaro nago „spygliukas“, kuris įsminga į audinius ir nagui augant ima skverbtis gilyn. Spaudimas, vaikštant ar dėl ankštos avalynės, skatina dar gilesnį nago „spygliuko“ skverbimąsį ir tolesnį susirgimo progresavimą.
Taip pat pastebėta, kad žmonėms turintiems plokštesnius, plonesnius ar trapecijos formos nagus, pasikartojantis traumavimas (bėgiojimas, spyrimas), ar atsitiktinė trauma (nykščio sumušimas) dažniau sukelia nago įaugimą. Žmonėms kuriems labiau prakaituoja pėdos, nagai pasidaro minkštesni ir lengviau lūžta, dėl ko susidaro nago spygliukai kurie žaloja aplinkinę odą. Vyresniems pacientams kyla problemų prižiūrint pėdas dėl sumažėjusio lankstumo, nusilpusio regėjimo. Su amžiumi nagai tampa plonesni, užlinksta ir tampa sunku juos tinkamai prižiūrėti.

Simptomai
Susirgimo pradžioje ar lengvais atvejais, oda šalia nago patinsta, parausta, spaudžiant skauda. Sunkesniais atvejais ar ligai progresuojant, tinimas didėja, ima šlapiuoti kartais su pūliais, nago guolio oda gali išopėti. Sunkiausiais atvejais uždegimas tampa lėtiniu, formuojasi granuliacijos, nago guolis hipertrofuoja.

Konservatyvus gydymas
Lengvais ir vidutinio sunkumo atvejais (nestiprus skausmas ir paraudimas, nepūliuoja), naudojant paprastas priemones, galima išvengti chirurginių procedūrų. Vienas iš būdų yra vonelės su muilu arba druska, po 10 – 20 min., keletą kartų per dieną. Po kiekvienos vonelės rekomenduojamas tepalas su antibiotikais (Pvz. Baneocin). Gydymo trukmė 5 dienos. Taip pat lengvais atvejais padėtų vatos kamuoliukas ar datų siūlas po įaugančio nago kraštu. Būklei negerėjant , didėjant skausmui, atsiradus pūlingoms išskyroms, karščiavimui ar kartojantis nago įaugimui rekomenduojama kreiptis į gydytoją.

Chirurginis gydymas
Dažniausiai atliekama procedūra gydyti įaugusiam nagui - kraštinė nago ekscizija  ir cheminis nago matricos prideginimas (fenolizacija). Tai neskausminga (atliekama vietinėje nejautroje), nesudėtinga techniškai, bet efektyvi procedūra. Pooperacinė priežiūra paprasta, o apribojimų įprastinei paciento veiklai nėra.

Ką daryti, kad to išvengti?
Nešioti nykštį nespaudžiančią avalynę. Saugoti nykštį sportuojant. Kirpti nagą tiesiai. Laikytis pėdų higienos, o nagus tvarkingus ir švarius.

O ko nedaryti?
Kerpant nykščio nagą, jo neužapvalinti..Nekirpti per trumpai. Nenešioti ankštos avalynės. Nedelsti pradėti gydytis tik pradėjus nagui įaugti. Nebandyti pačiam nagą operuoti.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

Blank atm Card +393512615163 2022-06-19 21:44


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Rugile 2016-05-17 10:11

Teisingai nukirpti nagai - is tikruju viena pagrindiniu profilaktiniu priemoniu nuo iaugusiu nagu. Teko susidurti su siuo "malonumu", is pradziu uzteko antibakteriniu voneliu, bet paskui jau teko ieskoti profesionalios pagalbos, gydytojai mate, kad negyja, taigi pasiule arba operacija, arba sake, kad naudingas butu <a href="http://www.lazeriniscentras.lt/lt/iaugusio-nago-gydymas">iaugusio nago gydymas lazeriu</a>. Pasirinkau antra varianta ir labai dziaugiuosi, siais laikais lazeriai, pasirodo, is tikruju daro stebuklus :)