Intymumo turime eškoti ten, kur jis gali atsirasti

Teksto dydis:

Intymumo turime eškoti ten, kur jis gali atsirasti

2011-04-22 13:42

Lotyniškai intimus reiškia vidinis, giliausias. Šio žodžio šaknimi remiasi angliškas žodis „intimate“ – artimas, asmeninis. „Websterio žodyne“ pateikiama šio žodžio reikšmė yra: vidinis, esminis, būdingas giliausiems prigimties klodams, grynai asmeniškas.

Kitas žodžio intymumas paaiškinimas priartina jį prie kasdienio gyvenimo. Jis reiškia „žvelk į mano vidų“ (into-me-see). Kai intymiai su kuo nors bendraujame, leidžiame tam žmogui pažinti mūsų charakterį ir asmeninius bruožus. Mes tampame perregimi ir saugiai jaučiamės pripažindami baimes ir ilgesį.

Tai, kas gi yra intymumas? E. Morgan, C. Kykendall knygoje „Ko reikia kiekvienai mamai“, rašo, kad vien šis žodis sužadina daugybę vaizdinių! Argi intymumas nėra seksas? Apkabinimai, bučiniai, prisilietimai? Na… taip ir ne. Intymumas gali pasitelkti seksualinę išraišką arba fizinį bendravimą. Tačiau intymumas yra daugiau nei seksas.

Tuomet gal intymumas yra kažkas panašaus į romantiškumą? Atsakymas vėlgi yra ir taip…ir ne. Intymumas gali būti romantiškas, bet jis nebūtinai toks.

Na gerai. Intymumas – tai nuolatinis bendravimas su žmogumi, kuris pažįsta tavo vidų ir išorę, ir tu jam patinki su visais trūkumais. Tiesa? Vėl gi – taip ir ne. Bet taip jau yra, kad intymumas retai kada ribojamas santykių su vienu žmogumi. Jeigu intymumo tikėsimės tik iš santykio su vienu žmogumi, tą ryšį uždusinsime, per daug iš jo tikėdamosi. Mūsų intymumo poreikis neturėtų būti patenkintas vienoje vietoje.

Pasak, psichologės psichoterapeutės Vilmos Kuzmienės, tenkindami intymumo poreikį visi patiriame šias stadijas:

  • stipriai mane apkabink,
  • paleisk mane,
  • palik mane ramybėje.

Visos šios stadijos nėra tarsi kilimas vystymosi laiptais, jos gali kaitaliotis arba egzistuoti kartu vienu metu. Todėl į tarpusavio santykius turime žvelgti ne kaip į kažką pastovaus, o kaip į kintantį reiškinį.

Taigi, nors šiandien žodis intymumas įgijo seksualinį atspalvį, iš tikrųjų tai yra kur kas daugiau nei seksas. Intymumas apima visus įvairius mūsų gyvenimo aspektus. Taip, ir fizinį, bet taip pat ir socialinį, emocinį, protinį bei dvasinį. Intymumas iš tiesų reiškia visapusišką gyvenimo dalijimąsi. Intymumas – kertinis santykių akmuo.

Italų psichologas Robertas Sternbergas sukūrė trijų komponentų meilės teoriją. Pasak mokslininko, meilė susideda iš aistros, ištikimybės ir intymumo. Aistra – motyvacinis komponentas, kurio pagrindą sudaro seksualinė trauka. Ištikimybė – pažintinis komponentas, pagrįstas noru dalytis gyvenimo vargais ir džiaugsmais. Intymumas – emocinis komponentas. Jis – artimo bendravimo, noro rūpintis vienas kitu, būti kartu pagrindas.

Esu tikras, kad tai, ko mes iš tiesų norime, nėra seksas. Ko iš tiesų norime, yra intymumas. (Dick Purnell)

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-26 17:15


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.